Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Pa brate gti je turbo benzin,to je drugo ,obican benzinac iste kilaze nema sanse sa turbo dizelom cr ili pd sa isto ks.Probaj pa ces vidit sta ce se desiti :D
 
Član
Pa brate gti je turbo benzin,to je drugo ,obican benzinac iste kilaze nema sanse sa turbo dizelom cr ili pd sa isto ks.Probaj pa ces vidit sta ce se desiti :D
Znam ja o cemu pricam, ali ti mijesas pojmove pa logicno da ce turbo izvuc uvijek cak i moj pasat 1.6 59 kw uzme obicnog benzinca 1.6. Znaci poredimo nova vozila ako cemo uzet turbo dizela neka bude i turbo benzin sa druge strane. Pa da probam razjasnit sto sam prije pitao za golfa 5. Kako sam upucen 2.0 TDI nije stedljiv motor ima 140 ks, a potrosnja mu je ja msm oko 12 litara, dok GTI ima vise KS i sa potrosnjom je blizu ovog TDI. Eh sad stavi ta dva auta na crtu pa vidi ko ce da izvuce deblji kraj :D. Kad kazem benzin mislim da se porede auta sa istom kubikazom kao dizeli. Nemoj poredit 1.2 benzin i 1.9 turbo dizele... :D
 
Ti jedno ja drugo,ja pricam o atmosferskom benzincu koji je vecinski zastupljen kod nas.Turbo benzinac ti je za odrzavat isti kao i dizel ako nije i gori,pogotovo ovi sa direktnim ubrizgavanjem.A sto se tice slicne potrosnje gti a i tdi-a to mozes okacit macku o rep.Da turbo benzin trosi ko dizel onda bi svi vozili tb :D .Probaj passata 5 sa 1.8 92kw benzincem i tdi od 85kw pa ces vidjeti :D ,ili tako nesto slicno.TDI ne moze trosit 12l u golfu da ga vozis kako god hoces,pogotovo na otvorenoj,ako i uspijes to postici gti ce bar 20 trositi pri takvom nacinu voznje.
 
Član
Ti jedno ja drugo,ja pricam o atmosferskom benzincu koji je vecinski zastupljen kod nas.Turbo benzinac ti je za odrzavat isti kao i dizel ako nije i gori,pogotovo ovi sa direktnim ubrizgavanjem.A sto se tice slicne potrosnje gti a i tdi-a to mozes okacit macku o rep.Da turbo benzin trosi ko dizel onda bi svi vozili tb :D .Probaj passata 5 sa 1.8 92kw benzincem i tdi od 85kw pa ces vidjeti :D ,ili tako nesto slicno.TDI ne moze trosit 12l u golfu da ga vozis kako god hoces,pogotovo na otvorenoj,ako i uspijes to postici gti ce bar 20 trositi pri takvom nacinu voznje.
Ja sam davno skontao da ovo nigdje ne vodi, ali nisam ja od onih sto po svaku cijenu zele pobiti tude misljenje. Ima svakakvih auta od brenda do brenda potrosnja i performanse su razlicite bilo da je dizel ili benzin. Takode znam da svako auto ima svoju ruznu stranu sto se tice kvarova od onih plutajucih zamajaca pa sve do el. dizni, ali kao sto sam prethodno rekao ko sta voli nek izvoli. Svjestan sam ja razlika u potrosnji, ali gledajuci performanse benzin je napredniji gdje je iko vidio formulu turbo dizel hahah. Nista prika moj budi ti meni pozdravljen i ja trenutno vozim turbo dizela tako da znam koje su njihove dobre osobine. Samo sam pokusao iznijeti svoj stav o benzincima i dizelima ;)
 
Da se razumijem volim i ja turbo benzince,ali ako hoces da ide ima i da trosi.Benzin jeste brzi ali i trosi :).Ne zelim ja pobiti tudje misljenje,ja samo pisem kako je,sve se to moze provjeriti,pun internet informacija :) .Ja mislim da je buducnost u novim tb male kubikaze.
 
159ti_1.jpg
Bravoooo
 
Član
Dobro necemo se lagati sad,danasnji dizeli se ne kvare bas toliko.A obicni benzinac ako hoce da prati modernog dizela mora da ima najmanje isto snage a cesto i vise,i trosi bar 5l vise pri takvoj voznji.Turbo je turbo.
za ovo sam rekao da se ne bih slozio..evo npr par auta...

nissan primera 1.6 90 konja benzin ce u svako doba dana rasuti tdi 90 konja,passata,audia,golfa,i to ce u tom rezimu uzet 2-3 litre vise a u normali 1-2.
bmw 3 e46 (primjer uzimam) 2.0 benzin (obicni) ce u svako doba dana,noci uzet dizela (modernog) sa isto konja i kubika ako ne i vise,
moj citroen 1.6 obicni ce uzeti svakog dizela do 150 konja i to ce ga strpati u dzep a trosice 2..3 litre vise
golf 4 2.0 benzin mora uzet svakog tdia bar do 130 konja
itd itd..plus da se napomene koliko su dizeli skuplji za odrzavanjem,kad rikne zamajac,dizne,grijaci zimi,akumulatori veci...djubar djubar djubar...zurim na posao....pa mi se ne da pisati ..usput dobro jutro svima i nemojte se svadjati bezze :D
 
Član
Alfa u klasi pasata???
Znaci ne vjerujem....moze biti samo u klasi dzete..


Ovo poredjenje audija 1.8 od 92kw....to je najkilaviji motor.
 
Super Moderator
a da da pardon, passat je klasa A6 vrh autoindustrije....
golf 4 2.0 nece uzet ni tdi 85kW. tvoj citroen je nesto drugo. i clio rs ce uzet bmw 3.0 dizel, i golf-a 5-6 gti a trosi 6 litara otvorene voznje bez problema. opsirno je to previse za diskusiju, al ne treba omalovazavati neka auta a druga da se kuju u zvjezde. passat nema sta trazit pored alfe 159 ni u jednoj jedinoj stavci, budite realni malo
 
Član
Aj zure kad bi ti ponudio
mk4 1.8t 110kw
1.9 tdi 110 kw
2.5 tdi 110 kw
koji bi izabrao ? (i zasto )
Ne znam za ovaj 2.5 nisam se nikad sreo sa njim. 1.9 je dobar i njega bi uzeo kada bi gledao potrosnju, a za1.8t znam da nije nesto sa performansama jer ga prijatelj ima. I kako izlaze novi dizeli sa vise ks tako izlaze i benzinci sa ekonomicnijom potrosnjom. Uopsteno koliko se godisnje da za popravak nekog dizela toliko benzin godisnje potrosi goriva. Posto mi prijatelj radi u autoservisu znam koliko su dizeli skupi za odrzavanje pogotovo francuzi. Znaci zapitaj se da li postoji formula turbo dizel pa ces shvatit da ja benzinca opisujem u globalu...
 
Član
Posto mi prijatelj radi u autoservisu znam koliko su dizeli skupi za odrzavanje pogotovo francuzi.
Sto je francuz skuplji od svabe ili talijana po odrzavanju? ne poticem raspravu, zanima me, i sam gledam neke francuze mozda za buducu kupovinu
i da, mislim prvenstveno na motor, ovjes i ostalo zavisi od modela do modela
al zanima me za hdi, dci, sta je to skuplje nego kod tdi, jtd, cdti, cdi i slicno?
 
Top