Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Član
Da se razumijem volim i ja turbo benzince,ali ako hoces da ide ima i da trosi.Benzin jeste brzi ali i trosi :).Ne zelim ja pobiti tudje misljenje,ja samo pisem kako je,sve se to moze provjeriti,pun internet informacija :) .Ja mislim da je buducnost u novim tb male kubikaze.
http://www.zeperfs.com/en/duel5421-5420.htm
sad ugleda, koliko je brzi od tdija, ne mogu da vjerujem
Doduse malo laksi al opet, ljudi ogromnim koracima grabe naprijed, ne samo VW nego svi
Fordov Ecoboost je isto zujalica, fiatov 1.4...
do neki dan su se motori male zapremine vezali za gradska auta, a u novom passatu b8 1.4tsi sa 150konja
Isto je bilo price i o guranju 1.2 motora a maloprije gledam, u golfu 7 1.0tsi sa 115KS
Pitanje je trajnosti takve koncepcije, al ako nista, bar je registracija jeftinija :D
 
za ovo sam rekao da se ne bih slozio..evo npr par auta...

nissan primera 1.6 90 konja benzin ce u svako doba dana rasuti tdi 90 konja,passata,audia,golfa,i to ce u tom rezimu uzet 2-3 litre vise a u normali 1-2.
bmw 3 e46 (primjer uzimam) 2.0 benzin (obicni) ce u svako doba dana,noci uzet dizela (modernog) sa isto konja i kubika ako ne i vise,
moj citroen 1.6 obicni ce uzeti svakog dizela do 150 konja i to ce ga strpati u dzep a trosice 2..3 litre vise
golf 4 2.0 benzin mora uzet svakog tdia bar do 130 konja
itd itd..plus da se napomene koliko su dizeli skuplji za odrzavanjem,kad rikne zamajac,dizne,grijaci zimi,akumulatori veci...djubar djubar djubar...zurim na posao....pa mi se ne da pisati ..usput dobro jutro svima i nemojte se svadjati bezze :D
Izvini druze , a koliko taj tvoj citroen 1.6 atmosferac ima kw pa da moze usiti npr mk4 gti tdi (110kw). Jos da ga strpa u dzep :)
Bas me zanima.
 
Član
TDI derat JTD hahahahahahah ,to jos ne dozivih :D .Ja sam se vau vau rijesio 98e,kocija od auta.Od tad samo mecka,a fiat je ovak za grada i deranja vau vau.Al tdi dere nesto,vlasnikov novcanik kad se pokvari :D

Evo za vikend na pisti tdi-evi vozili su su od 13 14 15 16s na 402m, gle cuda nepojavi se ni jedan jtd da vozi toliko i opcentino na SR uvjek su tdi-evi brzi bili.

Niti jedan se nije sasuo po pisti :)
 
Neka rasprave,bar nesto kvalitetno na ovom forumu,pogotovo od ljudi koji znaju sta pisu ;) Ja i dalje stojim da moderan turbo dizel ubrzaje brze od atmosferca iste tezine,pogotovo teza auta.Pod moderan dizelas ne stoji tdi od 90 ks,to je bosh pumpa,samo PD ili cr.A taj 2.0 vw motor,pa ja nisam nikada vidio sporji 2.0 atmo motor od toga,njega bi tdi PD raznio bukvalno.
 
Član
Neka rasprave,bar nesto kvalitetno na ovom forumu,pogotovo od ljudi koji znaju sta pisu ;) Ja i dalje stojim da moderan turbo dizel ubrzaje brze od atmosferca iste tezine,pogotovo teza auta.Pod moderan dizelas ne stoji tdi od 90 ks,to je bosh pumpa,samo PD ili cr.A taj 2.0 vw motor,pa ja nisam nikada vidio sporji 2.0 atmo motor od toga,njega bi tdi PD raznio bukvalno.

To si u pravu atmosferac 2.0 nema sta trazit sa tdi-em iste snage jer turbo dizel ima puno vise obrtnog momenta .

Evo 1.8t 150ks vs 1.9tdi 150ks

http://www.zeperfs.com/en/duel387-385.htm
 
za ovo sam rekao da se ne bih slozio..evo npr par auta...

nissan primera 1.6 90 konja benzin ce u svako doba dana rasuti tdi 90 konja,passata,audia,golfa,i to ce u tom rezimu uzet 2-3 litre vise a u normali 1-2.
bmw 3 e46 (primjer uzimam) 2.0 benzin (obicni) ce u svako doba dana,noci uzet dizela (modernog) sa isto konja i kubika ako ne i vise,
moj citroen 1.6 obicni ce uzeti svakog dizela do 150 konja i to ce ga strpati u dzep a trosice 2..3 litre vise
golf 4 2.0 benzin mora uzet svakog tdia bar do 130 konja
itd itd..plus da se napomene koliko su dizeli skuplji za odrzavanjem,kad rikne zamajac,dizne,grijaci zimi,akumulatori veci...djubar djubar djubar...zurim na posao....pa mi se ne da pisati ..usput dobro jutro svima i nemojte se svadjati bezze :D
http://www.ultimatespecs.com/car-specs/BMW/4959/BMW-E46-3-Series-320i.html 9.9 do 100 2,0 benzin
http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=9981 dizel 8.9 ;)
 
Član
Sto je francuz skuplji od svabe ili talijana po odrzavanju? ne poticem raspravu, zanima me, i sam gledam neke francuze mozda za buducu kupovinu
i da, mislim prvenstveno na motor, ovjes i ostalo zavisi od modela do modela
al zanima me za hdi, dci, sta je to skuplje nego kod tdi, jtd, cdti, cdi i slicno?
Francuzi su lijepi i udobni, ali par primjera o odrzavanju je dovoljno da se misljenje promijeni. Reno megan ja mislim zamjena diskova i disk plocica 400 km. Pezo set kvacila 900 km, polovna dizna oko 200 km, plutajuci zamajac 450 km. To su cijene za koje mi je prijatelj rekao pa ako on laze lazem i ja. Samo primjer svabe golf 4 280 km diskovi i disk plocicee...
 
Član
Braco sto lupate :D
Hoce ljudi od benzinca da naprave bicikl... Bugati, ferari,lamborghini, pagani, koenigseg i mnoga druga super auta su SUPER zbog benzina. Nigdje ni jedan nema dizel motor i cijelo vrijeme govorim o benzinu u globalu jer iz dizel motora se ne moze izvuc performansi kao iz benzinca. Sad ce neki reci ovaj je lud sta poredi pa ne poredim ja vec govorim o potencijalu benzinaca. I sve uporedbe koje ste vi napravili su ironicne poredite obicni benzin i neke bozije dizele sa el. Diznama i turbinama...
 
Top