Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Zato i kazem , kako bi punili budzet :)
(zato sto je "nazalost" jako mnogo losih vozila kod nas)
svjesni su oni tog.
 
Član
Drug ajd se nemoj preseravat....prodjem gradom i vidim najstarijeg fijata koji je plafon 98 god....mozda se vidi i po neki tipo ili uno....al vjerujem da ih na cjelom svjetu mozda ima 50kom

A i ovi od 98 naovamo sve manje i manje...kakav jtd kurci palci!!!

Uvjek su govorili boj se rata i fiata :)
 
Član
Ja ne volim tdijeve al da su toliko losi-nisu
malo zezaju ovi mitovi o potrosnji, pouzdanosti al u principu danas nema loseg motora, svi ovi sto se trljaju su presli po par stotina hiljada a i dalje idu
sto se tice performansi, 1.9 sa 96 i 110kW idu fino i ne govorim o subjektivnom osjecaju u dizelu nego o performansama na cesti
za svoju snagu idu dobro
sto se tice jtda, zaklinju se svi koji voze talijane u njega a kad MJET prolupa nikom nista, popravi i nastavi hvalit
nije to samo tu slucaj nego i kod cdi, cdti, dci i ostalih varijacija
al ajd nek se ima o cemu pisat :D
 
Mjet je druga prica,ja govorim za jtd 8v,tdi nije los motor,ali znam sta stalno popravljam,injektori,turbine,zamajci malo cesce,zbog njihovog naglog oslobadjanja momenta itd.Dobar je to motor,ali ne kao JTD 8v,ko je mehanicar zna o cemu pricam ;) ,a fiata po bosni ko u prici ima,bar kod nas u ze do kantonu.A da ne pricamo od 2.0 tdi PD motoru,o tome se mogu stranice pisati koliko ne valja.Uostalom smijesno je da mi se bolje pokazao taj jtd 8v,nego cdi u mercu,ali et 4 god deranja i 0 kvarova na motoru ;).Uz kvalitetno odrzavanje.
 
Član
Moras popravljati vau vau kad njih ima 50 posto na putevima a 50 ostale marke.... i ti motori koji dodju imaju bosanskih 200 do 300 hiljada...a stvarnih?????? Vratio svabo malo...pa siptar ili turcin koji kupi od svabe pa onda ovi nasi sto odavde.. i kad se to sabere min 200 je vraceno...u mom gradu fijat je rijetko vozilo pogotovo dizel....puntici i marea i poneki bravo brava....
 
Član
Koliko je takvih primjeraka?
Ne osporavam, solidna masina, samo zbog broja tdijeva su puno vece price o kvarovima kod njih nego kod ostalih
nabroj mi mane opelovog 1.7cdti?
Ima ih sigurno al je rijedje auto tj. motor pa i nema nekih poznatih mana kao sto ljudi pricaju za vw
a ima ih sigurno, kao i sve drugo
ista stvar i za mjet.. ima poneki veci problem ali je rijedak pa dosta ljudi nije upoznato s problemima
primjer: prijatelj kupi passata 2.0tdi sa famoznim siemens sistemom, plivajucim itd.Auto bilo preslo 200000 i 4 godine staro... na firmi u njemackoj...masina extra, par problema, crijevo od turba i neke sitnice
puno mu trosio goriva za njegov dzep, vozao 2 godine, proda i kupi istog 1.9 tdi sa manjom kilometrazom dosta
uredna servisna sve super, provjeren
Motor trosi ulje, slabo ide tona problema
sad on treba tvrdit da je 2.0 san snova a 1.9 baraka? A iskustva vecine se obrnuta
poenta je, ne treba generalizovat, ionako vozamo ono sto je Svabo, Talijan, Francuz ili neko drugi odbacio kao staro, lose itd.
ja licno smatram da je danas svaki motor dobar a za par minuta se moze izguglat 200 tema o bilo kojem motoru i kvarovima na istom...
 
Vjeruj da ih kod nas bruku ima,kao i u srb,pa se niko ne zali na te motore,nit ih ko kupuje na otpadima,jer ne crkavaju.Pa ne vraca se kilometraza samo na vw.I ja sam mislio da je fiat krs,ail eto uzeo ga i uvjerio me u suprotno,msm ipak je mecka uvijek u porodici bila pa je takvo misljenje standardno za nekog ko vozi svabu.Posto se bavim autoelektronikom vecinom i mehanikom vozim svasta i sarafam,ali jos nisam radio nista na jtd8v,osim turbo 2x na jtd115,i jedan zamajac na jtd 105.Ostalo nista,a ruku na srce i ne vidjam ih po radionicama skoro nikad.
EDIT
Pa edo onda izguglaj o kvarovima tdi i jtd 8v i postaj nam ovde,pa ces vidjeti ko je u pravu ;) Uostalom da PD valja ne bi vw presao na cr.
 
Član
@edoze Svaka cast na postu. Objektivno s obzirom da vozis opela.

Moj i tvoj post kad se procita mnogo stvari govori.

Ja fiate ne vidjam...svi koji su ga jednom kupili vise nikad nisu. Ja svabu ne dam nizasta!
 
Član
Pa proguglaj 1.9 jtd problem pa vidi
Ne branim ja nikog, nemam dodira ni sa jednim motorom direktno, samo kazem da je danas tesko nazvati vw kocijom, meni je passat cc bas po ukusu, isto tako je golf u gtd verziji extra i slicno...a vw ne volim nikako...
poenta je da svi tehnologijom dizu ljestvicu i mjerilo kvaliteta pa je recimo auto kojem za 5 godina trebas zamijenit zamajac turbinu ili nesto trece lose, a do neki dan svi stelovali karburatore i gurali dizele zimi
isto tako sad ja mogu tvrdit da je ta masina jedino dobro sto je fiat napravio u zadnjih 15 godina, karoserijski, tehnicki i u bilo kojem drugom pogledu, pa ipak pun Istanbul Fiata Linea i nekakvih Renoa, znaci voze se
Neko proklinje i Fiata i dan kad ga kupi a neko se kune u njega
Manje je specificnih kvarova nego kod VWa direktno na motoru al eto kad spomenu punto, lampice na tabli, famozni city volan i jos mozda stosta su stvari koje muce vecinu primjeraka
I onda se javis ti koji ces vjerovatno opet kupit fiata jer imas pozitivno iskustvo i rijeci hvale a vecina to auto gledaju kao-kako ti kazes-kociju :D
 
Pa punto je kocija,kao i ostali iz te klase,ali bar sam to popravio malo sa sjedistima iz ar147,za novije vw svaka cast sto se motora tice,ali ovi nasi prosjecni tj pd motori vole da se pokvare.Realno jedini vw u kojem sam se ja vozio da je udoban je pasat 5 i phaeton,sestica je neudobnija.Nekom je vw udoban,meni nije.Jer sam navikao na merca u mom slucaju w211.Sto se city volana tice izbio mi je 200 km za centralu i lemljenje motorica,priznajem :D .A lampice na tabli mi nikad ne svijetle,ja odrzavam svoje auto kako treba ;).VW je bolje auto od fiata cjelokupno,ali motor sigurno nije,bar tdi vs jtd.Rasprava o motorima se moze nastaviti,ako ko ima da zna kako rade ta 2 motora,i zasto se pokvari to sto se pokvari,sve ima svoje,a ko ne zna nema sta da pise ;).
 
Top