Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Član
Kad u Bosni bude EU standard onda ce ljudi i vozit auta sa manjom emisijom gasova, a fabrike ce imati filtere i propise o skladistenju stetnog otpada. Sasvim je razumno da se ukidaju motori koji puno zagaduju okolinu, ali vala prvo treba krenut od fabrika pa tek onda da se dode do privatnih vozila. Imam neki predosjecaj da ce protesti izbiti u Sarajevu hahah :D
 
Ma djavla manje zagadjuju,iza dvice smrdi i ulje i nafta,tj ujeda ne smrdi :D ,novija auta imaju bar bolje ubrizgavanje pa nafta bolje sagori.
 
Član
Nema tog zakona kojim ti moze zabraniti da vozis bilo koje auto pa cak i old timer-a. Zabrane mogu slijediti za zagadjivace, a pod zagadjivace ne spadaju stara auta nego tehnicki neispravna auta, sto znaci da ne spadaju samo stara auta nego i nova auta kojima su izbaceni i ugaseni DPF filteri, a zamisli auto staro samo 2-3-4 godine i spada u "euro4 i 5" normu. Dizeli kojima su izvadjeni katalizatori itd... Dizel koji je recimo star 8-10 godina i kome je katalizator izvadjen zagadjiva vise od bilo kojeg auta, pa cak i old timera. Zamisli kako zagadjiva PD motor kome je izbacen katalizator, a zamisli tek kad mu je dizna losa, iza njega ne mozes stojati koliko smrdi i jos taj smrad stipa za oci bukvalno. To su gluposti sto pisu i to novinari samo lupaju da bi imali sta strpati u clanak. Ako se budu zabrane stavljale kao nekada u parne i neparne dane, to ce vaziti za sva auta a ne samo za pojedina... Neka malo protresu svoje tehnicke preglede i nek inspekcije ih malo posjete pa ce vidjeti kakvi sve krsevi prolaze tehnicki a nisu napunili ni 10 godina starosti...
 
Ma sve zagadjuje i benzinci i dizeli koji su neispravni.Sta sam vidio novijih auta sto cade,bruka.Ja sam zadovoljan svojim, 0.037 neceg(ne sjecam se kako se zove jedinica na onom aparatu) a dozvoljeno je 1.5 za njega,za 14god star dizel odlicno.Najvise smrdi bmw dizel,tdi i renault dci,naravno bez katalizatora.Prijatelj i ja smo skinuli na 320d 110kw katalizatore,ujeda za oci haha.A auto uopste cadi,samo malo izbaci i to je to.
 
Član
Kakve sve gluposti njima padnu na pamet, vjerovatno ce uskoro pisat o zabrani lozenja Banovickog uglja...
 
Član
Krenuli su od najmanjeg zagadjivaca , najveci zagadjivaci su centralne peci za grijanje, svako za jednu zimu potrosi najmanje 5 tona uglja, ja gledam svoj odzak on zna za sat vremena izbacit dima ko sva ova auta u zivinicama kad se zajedno sastave, a danas 70% kuca ima ovo grijanje na to cvrsto gorivo.
Sta je s vozovima i onim parnim lokomotivama, sve su to dizelke masine ogromne kubikaze
 
Dzaba to sve, kad je najlakse po vozacima, sto bi neko hodao od kuce do kuce da vidi sta se lozi, kako se lozi, koliko dimi, postavi policajca na cestu vidi jel prelazi euro3, ne prelazi kaznu i cao.
 
Član
Ma sve zagadjuje i benzinci i dizeli koji su neispravni.Sta sam vidio novijih auta sto cade,bruka.Ja sam zadovoljan svojim, 0.037 neceg(ne sjecam se kako se zove jedinica na onom aparatu) a dozvoljeno je 1.5 za njega,za 14god star dizel odlicno.Najvise smrdi bmw dizel,tdi i renault dci,naravno bez katalizatora.Prijatelj i ja smo skinuli na 320d 110kw katalizatore,ujeda za oci haha.A auto uopste cadi,samo malo izbaci i to je to.
to ti je co2 i tvoje auto i nicije ne moze da napravi 0.037% co2, taj aparat koristim kod stelanja auta. Ta brojka se ne moze dobiti na autu, tome je aparat ne ispravan ili mu je filter totalno zacepljen. Obicni sam cigar mjerio i on prqvi 0.1 do 0.2% co2. Moje auto je nastelano ispod svih mogucih granica. Svjecice su haman totalbo ciste bez ikakvih naslaga i icega na njima. Moj co2 iznosi 0.4% na leru a na punom gasu 0.8 do 0.9%. Dozvoljeno za moje vozilo je 1% i sve do 2% ali moze na tehnickom i do 2.5% na leru dok radi a zamisli puno gas sta bi bilo. Taj sto je mjerio ili nije dobro sondu gurnuo ili mu je crijevo ili filter zacepljen ili aparat neispravan jer 0.037 je nemoguce postici jer bi auto prakticki na cist zrak radio. A fabricka auta, na kojima mape nisu dirane i sve je fabricko rade od 1% pa do 1.5% zavisno od auta i godine, a karburatori do 2% ali tolerise se i do 2.5%.
 
Top