Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Član
Nisi upravu :)

Koji je fiat u klasi pasata? Ima li italija uopšte takvo auto?
159ti_1.jpg
 
Mislim da je sa ar156,ili lanciom, nebitno.Passat 5.5 mi je super auto,udoban zbog svojih ramena,koja ponekad odu,ali to nije neka investicija svakako,s obzirom sta auto nudi.Ja pricam o 2 motora tj tdi pd 8v i jtd 8v,jtd se koristi u dosta auta,kao i tdi,i jednostavno jtd je konstrukcijski jaci i ne opterecuje se toliko jer ima dosta linearno oslobadjanje momenta,a ne brutalno kao tdi.E ta brutalnost i dokrajci tdi,pogotovo ko zesce vozi.Mada moram priznati da je interesantno to zakucavanje u sjediste,iako poslije 3500 obrtaja umre.
 
Super Moderator
nije poenta u tome. samo govori koji je passat udoban, a zadnji udoban passat je 3bg... 3c je udobnost ko golf, nije neudoban al ni blizu 3bg. ovaj noviji isto. najnovijeg nisam vozio i ne znam nista o njemu
ima alfa 159 u klasi passata, i po cemu je passat bolji od 159 da je skuplji 30-40-50%?
156 se tesko moze porediti sa passatom jer je manja, al se bolje vozi troduplo
 
A dobro alfa 156 je najblize passatu 5.5 iz tih godina,jedino lybra,iako meni ruzno auto veoma je udobno i kvalitetno.
 
Član
Svako auto ima neke mane, ali ko sta voli nek izvoli. Sto moj profesor kaze prije su se vozila pravila da traju, a danas da pune dzepove proizvodacima. U mojoj porodici su bila mnoga vozila i svako je bilo prica za sebe. Otac je vozio samo 2 dizela, a ostalo su bili benzinci i ja stojim iza tog da BENZINCU nema premca. Nema dizela da mozes reci hvala Bogu sluzi me kako treba. Inace sam ljubitelj VW za kojeg znam da nije udoban (ali je izdrzljiv :D), ali u poredenju sa fordom kojeg sam imao mogu reci da se ford manje kvario. Fordova mana je bila limarija i mislim da ce se vecina sloziti samnom. O mercedesu,BMW i audiu se ne treba pricat puno jer su slicni VW zbog poznatog imena, mada su svi razlicito udobni oni ipak svi imaju mane. Tako da niko nije savrsen vec vozajte ono sto volite. Ja ostajem pri VW koliko god me gulio po dzepu :D
 
Sve je od stanja auta :)
sta pricate budalastine i okrecete temu u smijer iz kojeg nema povratka.
(naravno neke marke odstupaju a zna se koje)
 
Ma svako se opekao o neko auto, pa ga ocrnjuje maksimalno. Jos se prepiru koji dizel motor je bolji, ne znaju sebi pomoc i kupit benzinca :D
Jbg opwces s i sta ? Radi sve sto nevalja i et. :) a bgm , i benzinac zna zadat glavobolje , nemoze ga bog ustimat a sve ok :)
danas trza sutra slabo ide prekosutra trosi nenormalno
hoce na benz nece na plin ili obrnuto i td i td da ne nabrajam.
Dakle samo stanje ako je u redu i slusat ce :)
 
Član
Svako auto zada glavobolje, ali iskreno ko zna benzinca ustimat i uzivat ce. Od svih benzinaca mene ni jedan nije zezao, a dizeli svaki dan nesto se mijenja. Sto se kaze na plin se kuha, na naftu ore, a na benzin se vozi. Da dizel valja ne bi ga u Americi bilo manje od 10% :D
 
Svako auto zada glavobolje, ali iskreno ko zna benzinca ustimat i uzivat ce. Od svih benzinaca mene ni jedan nije zezao, a dizeli svaki dan nesto se mijenja. Sto se kaze na plin se kuha, na naftu ore, a na benzin se vozi. Da dizel valja ne bi ga u Americi bilo manje od 10% :D
Amerikanci da zive nas standard , vozili bi dizele 99% a onih 1% plin , ne benzin nego plin ..
Lako je njima.
 
Član
Jest i to sto kazes, ali ako malo bolje promislis kakav je to kod nas standard da mozes vozit dizela a ne benzinca. Dizeli samo malo manje trose, dijelovi skupi i plus auta sa dizel motorima su skuplja. Benzinci su puno jeftiniji kad se kupuju, dijelovi jeftiniji, a sto se potrosnje tice zavisi od motora. Ima nekih benzinaca koji trose 1-2 litra vise od dizela, ali gledajuci performanse dizel mu nije ni ravan. Dajem ti poredenje na starijim autima ja imam pasata dizela, a moj prijatelj benzinca i svaki dio koji kupim je duplo skuplji od njegovog. Potrosnja goriva je tu negdje 1-2l razlike, ali pored svega navedenog zvuk benzinca najbolje lijeze. Halal mu bilo ono sve sto potrosi vise od dizela :D Cekam @RS TURBO da se prikljuci jer i on vozi benzinjaru jos je BMW.
 
Dobro necemo se lagati sad,danasnji dizeli se ne kvare bas toliko.A obicni benzinac ako hoce da prati modernog dizela mora da ima najmanje isto snage a cesto i vise,i trosi bar 5l vise pri takvoj voznji.Turbo je turbo.
 
Svako ima svoj ukus , zato i nevrijedi raspravljat , a ja cu se vratiti na ono iznad
jtd-tdi (kvare se i jedni i drugi)
sve zavisi od istorije auta :)
svako auto je u necemu bolje od drugog , ali isto tako i losije u necemu drugo.
I kroz te prednosti i mane mozemo se prepucavat do mile volje ;)
 
Top