Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

zeza te moment pa ti se cini da ide a stiskanja ce ti popiti preko 8,htio ti to priznati ili ne...
Start , zeza tebe mozak cini mi se (nemoj se ljutit)
kako mozes reci da neide ?
Ide i suvise dobro za potrosnju.
A kad smo kod potrosnje vec , ja dok natjeram na 8 lit ti ces pod istim gasom natjerati na 15-16 .
(ako ti se vec cini da ide zasto ona kazaljka pokazuje stvarnu brzinu)
 
Član
Start , zeza tebe mozak cini mi se (nemoj se ljutit)
kako mozes reci da neide ?
Ide i suvise dobro za potrosnju.
A kad smo kod potrosnje vec , ja dok natjeram na 8 lit ti ces pod istim gasom natjerati na 15-16 .
(ako ti se vec cini da ide zasto ona kazaljka pokazuje stvarnu brzinu)
ma ne ljutim se ja,mos pisati sta zelis,ja sam opustena varijanta .Problem je sto vecina vas zaglavita u ***** pa kad pricate o turbodizelasima ispane 5 litara potrosnja,pun gas kad stisnes,cupanje poluosovina,slajfaju sve 4 plus i rezervna itd itd i sta onda da ti kazem na to,svi bi pravili sportase neke tu a pola voznje mrcvarite na 1500 obrtaja,pa ode zamajac,agr,dizne,onda shvatite kako je to sve isto sranje i da je boljw da ste vozili benzin i makar uzivali u voznji aliiii ponos jebi ga neda i onda se vratimo gore na pocetak price .
 
Član
Drug razumi da ja zakacim takvog istog kombija za mercedesa i idem brze neg on uzbrdo,prvo dizel je jace gorivo,ali dosta sporije gori pa zato nikad nece biti u sportskim autima,ali kad treba nesto vuc tu je :D Turbina daje snagu na svemu a ne samo dizelu,ja o tome zvonim citavo vrijeme,atmosferac je stvar proslosti,zato sto su turbo BENZIN ili td iste snage kao atmosferac svejedno je,u svemu bolji,od potrosnje,ekologije i snage.U skoro svakom postu sam napisao da volim benzince,ali sa turbom,a ne samo dizele,ocito da ne citas...
Razumijem ja taj dio sto si govorio za turbinu, ali ni ti mene ocigledno nisi razumio. Ja sam samo upucivao na to da je benzin uopsteno kao gorivo bolji i da se iz benzinca moze izvuc vise snage krenuvsi od benzinaca sa karburatorom preko ajnsprica i turbo benzinaca. Da budem precizniji kada poredis obicnog benzinca i obicnog dizela benzin je jaci a isto tako kada poredis turbo benzin i turbo dizel opet je benzin jaci. Eh sad i sam si rekao da dizel sporije gori i to mu je problem, a evo i zasto. Uzmi bilo kojeg dizela i bilo kojeg benzinca obicni ili turbo sve jedno i natjeraj ih uz neka brda. Dizel je ko magarac njemu nema da stane znaci on ide polako ali vuce i slazem se sa tim jer kamioni,autobusi,bageri i sve vece masine su na dizel. Ali benzin brate kako god da ga vozis u po brda ce ti povuc jer ima tu eksplozivnost dok dizela ne mozes tek tako u brdu cepat jer ga samo zatusi i ulijeni ga. Zato sportska vozila koriste benzin jer se iz njega svaki konj moze izvuc u bilo kojoj situaciji, dok su kod dizela vise magarci nego konji laicki receno. Noviji dizeli su napredniji od starih i ne primijeti se ovo sto sam rekao za cepanju u brdima, ali kad uzmes nekog novog turbo benzinca ili obicnog benzinca vidjet ce se razlika. I opet ponavljam govorio sam o benzinu u globalu nisam striktno govorio o obicnom benzincu i primjera radi iz benzinca kubikaze lupam 1.4 sa turbinom i direktnim ubrizgavanjem se moze izvuc punooo konja. Dok dizeli zahtijevaju vecu kubikazu i turbine i el. dizne da bi se mogla izvuci postena snaga. Eto posto je vecina spominjala vw uzet cu cetvorku za primjer iz 1.9 turbo dizel motora je max izvuceno 150 konja, a iz nekih benzinaca sa turbinom i direktnim ubrizgavanjem se moze izvuci vise i to da bude 1.8 motor...Nadam se da ste sad shvatili o cemu sam pricao ja, a i ostali koji su govorili o benzincima jer su poredenja bila pomalo smijesna, ali stvar je sve oko goriva jer dizel i benzin nije isto...
 
@ZureVW
Ja mislim da ti nisi nikada probao common rail dizela,pa taj uzbrdo unisti benzinca glat,pusti te stare dizele kao sto je kod tebe,ja bi to zabranio u saobracaju koliko je sporo :D.Turbo benzin na isto pritiska ce uvijek biti jaci,jer dizelu treba dosta vise zraka da bi sagorio isto goriva kao benzinac=pri isto pritiska na istoj kubikazi benzinac ce dobiti vise goriva,pa tako i snage,to se inace zove AFR.A sto se tice potrosnje na dizelu,moj 1,9 trosi vrlo lako 10l u gradu,a 2.7 i 14,al se i gazi :D
 
Član
Realno turbo motori su puno elasticniji, sto se tice atmosferski motora u izumiranji su dokaz ti je bmw sa m serijom. Pogotov kod atmosferski motora ides 1 na 2000 obrtaja poklopis gas kao da se nista ne desava dok ne dodje tamo 3500-4000 obrtaja. Evo na pisti za vikend m3 e46 gubi od 335i isto i od audija a8 3.0tdi cak i dvica ga uzima 1.8t :D
jbes ga,ja sam cuo za daunsajzing motora,cudno sve vise i vise,od clia 1.2 do kojekakvih japanezera s raznoraznom tehnologijom bez turba do 1600 kubika koji u normalnim uslovima,vidi cuda,trose kao turbo dizelasi s umjerenijom i lagodnijom voznjom,da ne pricam o odrzavanju...tako da i ta prica o umiranju atmosveraca bar jos,ne pije vodu,a taj u tom m3 ili je bio pijan ili je to bila samo optika hehe ;)
 
ma ne ljutim se ja,mos pisati sta zelis,ja sam opustena varijanta .Problem je sto vecina vas zaglavita u ***** pa kad pricate o turbodizelasima ispane 5 litara potrosnja,pun gas kad stisnes,cupanje poluosovina,slajfaju sve 4 plus i rezervna itd itd i sta onda da ti kazem na to,svi bi pravili sportase neke tu a pola voznje mrcvarite na 1500 obrtaja,pa ode zamajac,agr,dizne,onda shvatite kako je to sve isto sranje i da je boljw da ste vozili benzin i makar uzivali u voznji aliiii ponos jebi ga neda i onda se vratimo gore na pocetak price .
I taj zamajac ima svoj vijek, kao i sve ostalo.
Kod mene na mk3 je plivajuci dotrajao vec neko vrijeme , uskoro ga mijenjam i sta sad ? :)
(dronda u leru samo)
Zamijenim i opet sa 5.5 otvorene voznje i 110 hp ja zadovoljan.
(bosh-pumpa)
 
Član
jbes ga,ja sam cuo za daunsajzing motora,cudno sve vise i vise,od clia 1.2 do kojekakvih japanezera s raznoraznom tehnologijom bez turba do 1600 kubika koji u normalnim uslovima,vidi cuda,trose kao turbo dizelasi s umjerenijom i lagodnijom voznjom,da ne pricam o odrzavanju...tako da i ta prica o umiranju atmosveraca bar jos,ne pije vodu,a taj u tom m3 ili je bio pijan ili je to bila samo optika hehe ;)

Pravi m3 je bio a dobili su ga 335i e93 turbo, cls55 amg kompresor, cupra tdi 300-400ks, audi a8 3.0tdi i golf 2 1.8t 300ks
 
Top