Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

pa jebes mu sve,vjerovatno ti je mali kad se palis na te kamionske motore ;) opet ti ne kontas poentu i opet dokaz kako ste zaglavili,ja nigdje nisam spomenuo tvoje vozilo,nisam rekao da je konzerva,ne histerisem kao ti a nigdje nisam rekao da je saxo auto woow,samo sam iznio svoje misljenje da atmo nije umro i da moze paprirati modernim dizelasima. Vi,to ne mozete sazvakati,prihvatiti kao nornalne osobe vec idete daleko kao dizelmanko i onda ga moram zezati za tablu cakicanje itd jer ne ne razumijete. a saxo kao saxo ima fan faktor plus faktor iznenadjena,nenormalno malo trosi,nenormalno dobro ide,auto je kod mene vise od 4 godine i vjeruj sta radim od njega da 70 posto normalnih auta ne bi izdzalo al to je vec druga prica....
Isto kao i kod mene,mada realno sve su to konzerve i moje i tvoje,al kad nemamo para za neki tfsi jbg.
 
Nisi procitao moj post u detalje bgm. Rekao sam da su moderni turbo dizel napredniji od starih, ali isto tako da je moderni benzin napredniji od starog a benzin je uvijek bio ispred. Ja se nisam drzao obicnih benzinaca niti starih vozila. Ukazivao sam samo na mogucnost izvlacenja snage iz benzin i dizel motora. Evo sta sam govorio benzin golf r400 2.0 motor 420 ks. Audi a6 s line 3.0 dizel 350 ks. Znaci iz benzina manje kubikaze se moze izvuc vise snage a zamisli da je i benzin 3.0 kao audi koliko bi se jos izvuklo snage. Vi poredite kontra stvari a necete da priznate da grijesite. I sam kazes da dizel sporije gori da mu treba vise zraka i zato dizelima nuzno trebaju turbine i ostale petljanije ali opet benzin ide ispred... Hvala ako je neko procitao svr
Eh da, to je ta razlika u afru,zato turbo benzinci imaju vise ks :)
 
Super Moderator
ma jest 1.3 nego svasta se procita o tom motoru, svasta ljudi nacuju od druih ljudi i onda vise niko ne zna koliko je tacno kubika. neki govore ''to je 2x 1.3 izadje te ko 2.6'' bla bla itd, a niko nije uzeo da fino procita kako se tu mjeri zapremina i o cemu se ustvari radi
 
Član
Ma nije ni bitno, poenta je da se ovdje poredi sve i svasta, i sto ima smisla i sto nema veze s vezom...
 
Hoce li biti kakvih protesta , blokada raskrsnica , i td. povodom ove zabrane u KS za automobile ispod Euro3 ?
(sramota vlade)
 
Član
ma jest 1.3 nego svasta se procita o tom motoru, svasta ljudi nacuju od druih ljudi i onda vise niko ne zna koliko je tacno kubika. neki govore ''to je 2x 1.3 izadje te ko 2.6'' bla bla itd, a niko nije uzeo da fino procita kako se tu mjeri zapremina i o cemu se ustvari radi
sta ima inzenjer kako si ti ?

The key for comparing the displacement between the 4-cycle engine and the rotary engine is in studying the degrees of rotation for a thermodynamic cycle to occur. For a 4-cycle engine to complete every thermodynamic cycle, the engine must rotate 720° or two complete revolutions of the crankshaft. The rotary engine is different. The engine rotor rotates at 1/3 the speed of the crankshaft. On two rotor engines, front and rear rotors are 180° offset from each other. Each rotation of the engine (360°) will bring two faces through the combustion cycle (the torque input to the eccentric shaft). This said, it takes 1080° or three complete revolutions of the crankshaft to complete the entire thermodynamic cycle. Obviously, we have a disparity. How can we get a relatable number to compare to a 4-stroke engine? The best way is to study 720° of rotation of the two-rotor engine. Every 360° of rotation, two faces of the engine complete a combustion cycle. 720° will have a total of four faces completing their cycle. 40ci(654cc) per face times four faces equals 160ci or 2.6L. That's a well-reasoned number and now gives us something to be able to compare to other engines. In addition, since four faces passed by in the comparison, it’s like a four cylinder engine. Now we know, the 13B compare well to a 2.6L 4-cylinder 4-cycle engine.[1]

By using the same formula, calculating actual displacement in which 1080° is the complete thermodynamic cycle of a rotary engine and a total of six faces completing their cycle, 40ci(654cc) per face times six faces equals 3924cc, 3.9L, or 240ci, in reference to a Mazda 13B rotary engine. "Each face has a swept volume of 40ci(654cc) and there are a total of six faces. With this known, the engine displacement should be 40ci(654cc) times six to equal 240ci(3.9L), right? In a way yes."[1]ž

1.3 wankel ima zapreminu od 3.9 litara...
 
Top