Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

@Start
Eto jedan cr dizel kod mene 4 godine,2.5 god cipan,ubija se vazda,jednom mijenjan set kvacila,termostat i remenica alternatora na motoru i to je to.Pali na -20 isto kao i na +20,bukvalno isto.Tako da te price o odrzavanju dizela ne piju vode,crkavaju krsevi koji kod proslog vlasnika nisu odrzavani,odrzavana auta ne ;) . Uostalom ajd da ti vozis neku dobru limuzinu koja ima neki hightech benzinac koji ne smrdi,ne kvari,ne trosi nista itd,a ono konzerva saxo sa 1.6 motorom,isti je to djavo sve,ha dizel konzerva ha benzin.Drzite se prica o dizelima iz ere golfa 2,a cr motori imaju samo jednu zajednicku stvar sa njima-trose dizel.Vecina benzinaca ima maf kao i dizeli,pogotovo ovi jaci.
 
Član
@Start
Eto jedan cr dizel kod mene 4 godine,2.5 god cipan,ubija se vazda,jednom mijenjan set kvacila,termostat i remenica alternatora na motoru i to je to.Pali na -20 isto kao i na +20,bukvalno isto.Tako da te price o odrzavanju dizela ne piju vode,crkavaju krsevi koji kod proslog vlasnika nisu odrzavani,odrzavana auta ne ;) . Uostalom ajd da ti vozis neku dobru limuzinu koja ima neki hightech benzinac koji ne smrdi,ne kvari,ne trosi nista itd,a ono konzerva saxo sa 1.6 motorom,isti je to djavo sve,ha dizel konzerva ha benzin.Drzite se prica o dizelima iz ere golfa 2,a cr motori imaju samo jednu zajednicku stvar sa njima-trose dizel.Vecina benzinaca ima maf kao i dizeli,pogotovo ovi jaci.
pa jebes mu sve,vjerovatno ti je mali kad se palis na te kamionske motore ;) opet ti ne kontas poentu i opet dokaz kako ste zaglavili,ja nigdje nisam spomenuo tvoje vozilo,nisam rekao da je konzerva,ne histerisem kao ti a nigdje nisam rekao da je saxo auto woow,samo sam iznio svoje misljenje da atmo nije umro i da moze paprirati modernim dizelasima. Vi,to ne mozete sazvakati,prihvatiti kao nornalne osobe vec idete daleko kao dizelmanko i onda ga moram zezati za tablu cakicanje itd jer ne ne razumijete. a saxo kao saxo ima fan faktor plus faktor iznenadjena,nenormalno malo trosi,nenormalno dobro ide,auto je kod mene vise od 4 godine i vjeruj sta radim od njega da 70 posto normalnih auta ne bi izdzalo al to je vec druga prica....
 
Član
A sto se turbine tice uglavnom sav problem se svede na vakum cijevi , usisne , ili one pod pritiskom negdje pustaju , i zacadjenost turba.
Naj rjedje je do turbine :)
nemas pojma koliko se ja dnevno nagledam takvih vjerovatno je do ovoga ili onoga,izmjenja musterija 100 majstora,20 dijelova a tim modernim dizelasima u automobilu hiljadu lampica gori,ljudi cupaju kosu sa glave...neka hvala....
 
Član
Ljudi ja glasam za plin!

Benzin moze posluziti za potpalu, a dizel sam odavno izbrisao iz glave

Pa jebote kad samo cujem rad dizelasa, povraca mi se. I ne mislim na golfa 2, nego i na nova auta.

Vi nemate pojma sta znaci motor zavrtiti na 7000-8000 obrtaja... Uz adekvatan izduv Ccc
 
Član
"Čoeče.." kakvih sve komentara stručnjaka i upoređivanja ima :D Ljudi porede neke jake dizele sa slabim benzincima, neke jake benzince sa obicnim dizelima, neka razlika kubikaza bude duplo veca, konja duplo vise, druge serije i kategorije auta :D strasno.. Na to sve 80 % nije sjelo u nijedno navedeno auto pa se svodi na 2,3 stranice poređenja koje nisu revalantne u većini slučajeva.. ajde ne pada nista,odite operite auta, sredite malo dosta ima soli po putu da se sapere i malo se provozajte, gorivo nikad jeftinije :p
 
Ljudi ja glasam za plin!

Benzin moze posluziti za potpalu, a dizel sam odavno izbrisao iz glave

Pa jebote kad samo cujem rad dizelasa, povraca mi se. I ne mislim na golfa 2, nego i na nova auta.

Vi nemate pojma sta znaci motor zavrtiti na 7000-8000 obrtaja... Uz adekvatan izduv Ccc
Stanes li ikad kraj modernijeg CR ka radi ?
Jesi li kad sjeo u neki stednji CR i probao voziti ?
I eto imaju 7000 rpm i bez plivajuceg
 
Član
@ZureVW
Ja mislim da ti nisi nikada probao common rail dizela,pa taj uzbrdo unisti benzinca glat,pusti te stare dizele kao sto je kod tebe,ja bi to zabranio u saobracaju koliko je sporo :D.Turbo benzin na isto pritiska ce uvijek biti jaci,jer dizelu treba dosta vise zraka da bi sagorio isto goriva kao benzinac=pri isto pritiska na istoj kubikazi benzinac ce dobiti vise goriva,pa tako i snage,to se inace zove AFR.A sto se tice potrosnje na dizelu,moj 1,9 trosi vrlo lako 10l u gradu,a 2.7 i 14,al se i gazi :D
Nisi procitao moj post u detalje bgm. Rekao sam da su moderni turbo dizel napredniji od starih, ali isto tako da je moderni benzin napredniji od starog a benzin je uvijek bio ispred. Ja se nisam drzao obicnih benzinaca niti starih vozila. Ukazivao sam samo na mogucnost izvlacenja snage iz benzin i dizel motora. Evo sta sam govorio benzin golf r400 2.0 motor 420 ks. Audi a6 s line 3.0 dizel 350 ks. Znaci iz benzina manje kubikaze se moze izvuc vise snage a zamisli da je i benzin 3.0 kao audi koliko bi se jos izvuklo snage. Vi poredite kontra stvari a necete da priznate da grijesite. I sam kazes da dizel sporije gori da mu treba vise zraka i zato dizelima nuzno trebaju turbine i ostale petljanije ali opet benzin ide ispred... Hvala ako je neko procitao svr
 
Član
Znaci, ako iz 2.0 ide 420ks, iz 6.0 moze 1000 da ne pofe pod opterecenjem sa 1200.

Lupa se ovdje sa glupim poredjenjima. Hocemo li pominjati 1.3 wankel sa 260ks fabrickih???

Treba ovo kljucati pod hitno...
 
Top