Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Kad mogu ptice mogu i vozaci dvice (pjehane)

Član
znam i taman sve sto si ustedio novca sa "manjom"potrosnjom goriva,doceka te zamajac,pa onda zima daj akumulator,pa grijace,pa curi pumpa...itd itd da ne pricam da te sramota,probudis pola mahale u jutro kad upalis,ako si u garazi,ulazis sa gas maskom i cepicima za usi,dje su serafi,svako malo dotezes instrumental tablu...al sta sada,5 litara buraz potrosnja.....ne znam kako ti je....
 
Član
znam i taman sve sto si ustedio novca sa "manjom"potrosnjom goriva,doceka te zamajac,pa onda zima daj akumulator,pa grijace,pa curi pumpa...itd itd da ne pricam da te sramota,probudis pola mahale u jutro kad upalis,ako si u garazi,ulazis sa gas maskom i cepicima za usi,dje su serafi,svako malo dotezes instrumental tablu...al sta sada,5 litara buraz potrosnja.....ne znam kako ti je....

Znas, zans dobro kako mu je sjeti se bijele i zlatne hahaha :D
 
Akumulator do 4 god a kod tebe ?
Grijaci samo zimi se kratko aktiviraju
ljeti uopste ne. Samo sam 2 kom promijenio u 5 god. A koliko si ti svjecica i kablova i bobina itd.. ??
Buka ujutru isto kao i u podne , ujutru obrtaji na 1100 rpm. A kod tebe ?
I tabla se ne trese , za razliku od starih ima fleksibilnu pa se ne osjeti.
A jel kod tebe na auspuh izlazi kisonik mozda ???
 
Član
Ma start je mislio vjerovatno na cijenu evo u mene i u njega je vjerovatno 45AH u tebe 66 ili 74AH, svijecice 4-5KM a grijaci 12-15KM, benzinci imaju bombinu ti bosch pumpu jos pored toga imas turbinu, egr maf....
 
Ma start je mislio vjerovatno na cijenu evo u mene i u njega je vjerovatno 45AH u tebe 66 ili 74AH, svijecice 4-5KM a grijaci 12-15KM, benzinci imaju bombinu ti bosch pumpu jos pored toga imas turbinu, egr maf....
Ma znam ja nasta on misli ;)
nego da mu olaksam , nije sve crno ali evo malo :
npr jedan obicni , pisljivi maf senzor za mk3 je 349 km.
Remenica na altenatoru (110-115) km negdje.
Zamjenska remenica na radilici 130 km
orginalna preko 200 km.
Bosh pumpa nije problem ko nekad davno sto je bila :) do dzaba.
dizne kakve su takve su vec 5 god.
I sve to se neporemeti tek tako lako.
Servisiraj na vrijeme i vozi.
(tacno da je skuplje ali isto tako ima cijenu i kad ga prodajes)
 
A sto se turbine tice uglavnom sav problem se svede na vakum cijevi , usisne , ili one pod pritiskom negdje pustaju , i zacadjenost turba.
Naj rjedje je do turbine :)
 
Top