"htjeo">>>htio

"htjeo">>>htio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
BaXRS4 je napisao(la):
A da?? Toliko o tvom znanju??? Dal slučajno znaš koliko jezikoslovaca kroatistike nemože da se dogovori oko mnogo nekih riječi, pa je u jednome riječniku pravilno ovako, a u drugome onako?? Pa se ti našao pametan da meni očitaš bukvicu, hahaha. Ok dečko...

Nije samo stvar u htjeo ili htio, nemogu ni dan danas da se dogovore oko puno toga.

Idući tjedan možeš samnom do Zg-a na katedru kroatistike u sklopu filozofskog fakulteta, pa im ti kao i meni reci da je samo jedno ispravno. Hahahahaha

Mislim da je najgore kada se takvi kao ti, uhvate razgovarati samnom?? Moram malo da odmaram mozak...

Evo Za tebe: "U knjizi uvaženog profesora emeritusa engleskog jezika i lingvistike u Sarajevu "Praktična enleska gramatika" drugo dopunjeno izdanje na str. 20 nailazim na interesantno i vrijedno pažnje pitanje:
"Riješite ovu proporciju:
sjesti : sjeo = htjeti : x
Koja je vrijednost x-a?
Naravno, HTJEO (prva gramtaička pravila nastala su u klasično grčko doba iz matematičkih proporcija). Ima još nekoliko razloga zbog koji htjeo treba proglasiti "pravilnim", (...) a htio strogo zabraniti. Sumnjam da postoji i jedna druga disciplina u kojoj naš dio svijeta zaostaje nego u lingvistici, pa prema tome i u onim društvenim poslovima u kojima lingvistika igra važnu ulogu, a među njima i normiranje jezika."
Šta mislite o ovom? Imate li dileme?
Šta mislite o izjednačavanju "obojica" i "obadvojica"?
Izjednačavanje "svijetla" i "svjetla" u pravopisu hrvatskog jezika (npr. "sjaje svijetla grada")?
Kakvi ste sa B/H/S?
Interesantna je, u tom kontekstu, izjava jednog mog prijatelja da je nakon muke zbog nesnalaženja sa novim pravopisima shvatio da on zapravo govori jezik koji je učio u osnovnoj i srednjoj školi - srpsko-hrvatski (iako taj naš "srpsko-hrvatski" vrlo malo podsjeća i na jedan i na drugi).


Možeš mi se ispričati kasnije, il kao drugi balavci kada skužiš da nisi u pravu nemoj više ništa odgovarati.

Kakve ti teorije prosipas, covjek ti fino kaze kako su ga ucili i kako je u tom govornom podrucju zastupljeno. U pravopisu po kome se uci u RS za muski rod ide 'htio', za zenski 'htjela', to je tako, a sad ako je kod tebe drugacije, nema potrebe da vrijedjas druge ljude i njohova znanja i uvjerenja, jer su oni u pravu najmanje koliko i ti.
Svojim arogantnim nastupom nisi zasluzio izvinjenje, da si 100% u pravu, a sto je najgore nisi, jer je po pravopisu koji sam ja ucio samo 'htio' pravilno...
 
Član
Sina Vrati se stranicu iza, pa provjeri tko je koga vrijeđao, kraj svega toga ja "razgovaram" sa članom ibizasa , tako da neznam zašto si se ti našao uvijeđen, ja također nisam profesor, no pišem što sam pročitao i čuo od ljudi čija je ovo tematika. A koliko je mene briga što ćeš ti i takvi kao ti misliti o meni govori ova rečenica Just Don't Give A Fuck...

P.S. Dakle sve ono što si naučio u školi je istina??? Hahahaha kakvi likovi, Alisi u zemlji čudesa je bilo manje zanimljivo nego meni na ovom forumu... Pozz NHF
 
Član
BAX,ne kopiraj ono sto prvo nadjes na google :D

P.S. o autima MOZDA nesto znas,al' o pravopisu ne... NHF
 

MTR

Član
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

hotio sam rijet na teke site baaaahahahahah
ja teme hlj*e :lol::lol::lol:

hlij*e , kruse , kruhu , kiflo
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Sina Vrati se stranicu iza, pa provjeri tko je koga vrijeđao, kraj svega toga ja "razgovaram" sa članom ibizasa , tako da neznam zašto si se ti našao uvijeđen, ja također nisam profesor, no pišem što sam pročitao i čuo od ljudi čija je ovo tematika. A koliko je mene briga što ćeš ti i takvi kao ti misliti o meni govori ova rečenica Just Don't Give A Fuck...

P.S. Dakle sve ono što si naučio u školi je istina??? Hahahaha kakvi likovi, Alisi u zemlji čudesa je bilo manje zanimljivo nego meni na ovom forumu... Pozz NHF

U svakom slucaju tvoja bahatost stoji kao cinjenica, ostalo je manje bitno. Normalni ljudi diskutuju o problemu, a ti kao svoje argumente navodis jednino omalovazavanje drugih.

Nisi svjestan svoje nesvjesti...;)
 
Član
tesko mi je kopirat komplet post jer ce tema izgubiti preglednost ali @BaXRS4 uz dužno poštovanje i bez uvrede, ono što si napisao su gluposti, spominjanje Zagreba i kopiranje bezveznih textova pronađenih na google-u je bezveze

ne znam da li živiš sam inače pa si navikao da si uvijek u pravu (sam sebi gazda, sveznalica itd) ili si u životu malo zapostavljen od strane drugih pa na forumu gradiš drugo 'ja' koje predstavlja lika iz naučnofantastičnih filmova gdje si ti taj bez kog se ne može

čovjek koji traži ispriku ne osjeća se uvrijeđenim prema tome od mene je nećeš dobiti jer i ne vidim razlog za to

ako ti je dosadno-igraj igrica, ako želiš pažnju-napravi skandal, ako ti fali samopouzdanja, poštovanja, čvrst stav i slično-potraži pomoć psihologa, ne maltretiraj članove foruma svojim izjavama i kad jesi a i kad nisi u pravu jer na pogrešan način to interpretiraš, stvarno je glupo

ne bih ovo uopšte pisao da ovo nije Bog zna koji put da se desi nešto slično, sigurno ćeš ponovno imati nešto dubokoumno za reći nakon ovoga ali prije toga razmisli koliko puta si na forumu dovodio druge članove u neugodnu situaciju svojim izjavama koje ponekad ne da nisu bile potpuno tačne, već su bile i više nego pogrešne

a atribut balavac mi pripiši kad god poželiš ali u lice, bit će interesantnije

toliko od mene da ne pretjeram jer bi i bez citata tema postala nepregledna :D
 
Početnik
stvarno ste ko djeca,samo cekate neku sitnicu da se pocne te prepucavat,,,sta vam je ljudi....:icon_rolleyes:


jos treba te dobit banane zbog ovako glupe teme:lol::lol:
 
ne treba pametovati niti uciti druge gramatici, ali neke stvari se moraju znati, pobogu... on je htio, ona je htjela, vazda bilo tako

mene, recimo, strasno nervira mijesanje slova dž i đ
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
auuu jeste se raspisali :lol:
@deez za tebe znamo da znas pravopis bolje od sviju nas zajedno pa tako ne smijemo nista reci da se provaljujemo samo ono za sta smo sigurni hehe

ja mislim da se kaze SVIH :lol:


fkt bespotrebna tema. znam pravopis, ali zasto da se zamaram time i ovdje. mrsko mi je pisat pisAo, isAo, nekako mi izvjestaceno. gdje je potrebno i pisem, mislim da na forumu ne treba trazit dlaku u jajetu...
 
Član
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pomo%C4%87ni_glagoli

Obratiti pažnju na dio - Oblici pomoćnog glagola htjeti

Tu sve lijepo piše , pozz svima:D

P.S. ispravno je HTIO
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
upravo tako , na forumu je pravopis ogledalo covjeka , sta pomisliti za nekoga kome je svako druga rijec ne pravlina ili ne kulturna , moramo malo poraditi na tome , citajte ljudi malo :D

Sina je dao pravi primjer , sami biramo , hoce li nam ovo biti stocna pijaca ili banka ;)

hahahha ove volim, sto komentarisu o drugima, a i sami su isti...

NE se pise zajedno kada su u pitanju pridjevi i imenice. tipa: nepismen, nepravilno, nekulturno, nepravilnost, nekultura, i sl.
 
Član
:lol::lol::lol: joj emire :lol::lol:

imal sta na kladionici? :D

:icon_exclaim: - kad ce se ovo zaključati? :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top