"htjeo">>>htio

"htjeo">>>htio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
duleprof je napisao(la):
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pomo%C4%87ni_glagoli

Obratiti pažnju na dio - Oblici pomoćnog glagola htjeti

Tu sve lijepo piše , pozz svima:D

P.S. ispravno je HTIO

a pogledaj malo nize kako ide u perfektu...posto mi govorimo proslo vrijeme u perfektu..a ne u aoristu ;)
 
Član
ma iznervira me bax, mozda u HRVATSKOM pravopisu pravilno htjeo, ono sto je on kopirAo, ali za BOSANSKI definitivno nije...

al fkt me nerviraju oni sto ispravljaju druge, a ni sami ne znaju neke osnovne stvari. kol'ko sam puta vidio da neko pise neke bukvalno nebuloze sto se pravopisa tice, pa opet necu da ispravljam i pametujem. i jos nesto za kraj, ljudi razlikujte STAMPARSKE i PRAVOPISNE greske, nije to isto... ;)

a za kladionicu necemo ovdje, skoro sam se rijesio banane, necu ponovo... :D
 
Član
sub3r je napisao(la):
duleprof je napisao(la):
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pomo%C4%87ni_glagoli

Obratiti pažnju na dio - Oblici pomoćnog glagola htjeti

Tu sve lijepo piše , pozz svima:D

P.S. ispravno je HTIO

a pogledaj malo nize kako ide u perfektu...posto mi govorimo proslo vrijeme u perfektu..a ne u aoristu ;)

Nije mi jasan tvoj odgovor...
Ovaj link se odnosi na srpski i hrvatski jezik pošto je isto...
 
Član
i ja se slazem da se zakljuca dobio sam 1000 notifikacija a bezveze cemo se raspravljati i onako smo skrenuli s teme
 
Član
Nema potrebe za prozivanjem i svadjanjem

Kratko i jasno: Jedino je HTIO pravilno. Htjeo nikako!
Slazem se sa Sina-om da ako vec pisete neki post i objavite ga, vratite se da ga procitate (prekontrolisete) da slucajno nema kakvih gresaka koje ste slucajno napravili.

Za one koji ne znaju kada se i gdje koristi č a gdje ć, đ i neka ne koriste ta slova nego jednostavno c i d

Druga stvar koju bih predlozio je da se moderatorima da neki tekst ili uputstvo oko pravopisa jer oni ipak u neku ruku predstavljaju ovaj forum a dosta grijese
 

MTR

Član
aaa bog te ja teme , cuj uvest pravopis na forum :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

hahahaha , alaj se ismijaH
 
Član
Koliko god se neko trudio ovde biti pametan nije to mjesto za ovo nije ovo forum književnika...Lijepo je kad se neko pravilno izražava ali danas to je teško iz više razloga 1.TV jedino se pravilno izražavaju i pišu u emisijma naučnog sadržaja 2.Internet 3.Okruženja svaki dan smo izloženi jeziku ulice. Književnim jezikom ne govore ni oni koji bi trebali, pa je to teško i očekivati na ovom forumu, pogledajte samo kolike su razlike kad krenete od opštine do opštine a da ne govorim dalje po republikama bivše Sfrj jedan jezik milion varijacija koje polako postaju novi službeni jezici...Ipak ovaj konkretni primjer je nešto što se uči u osnovnoj školi i što bi svi trebali znati,ali opet podvlačim nije to mjesto za ovo iz više razloga da ne nabrjam neki bi to shvatili kao uvredu...Svi će i dalje pisati i pričati kako su i do sad i bitno je da se razumijemo, ali shvatam i ovakve pokušaje jer se jezik svakodnevno sakati slengom,stranim rječima i ne poznavanjem osnova pravopisa. Siguran sam da ima grešaka u ovome što sam napisao pa ako ima neko ko se bavi izučavanjem lingvistike ili ako se na forumu krije neki novi Vuk Karadžić slobodno neka me ispravi :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top