"htjeo">>>htio

"htjeo">>>htio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
da se zna: :D

lica jednine
1. ja bih
2. ti bi
3. on/ona/ono bi

lica mnozine
1. mi bismo
2. vi biste
3. oni bi
 
Član
vw_damir je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
a ljudi za mene je taj pravopis manje-vise nebitna stvar,,,iako dobro poznajem,jbga moralo se nauciti...znaci sjeli neki tamo likovi i odlucili po nekoj svojoj volji sta i kako treba ,i sad mi 'poslusnici' treba da postujemo ta pravila,,,inace sam 'protivnik' nametanja pravila i regulativa,,sve je to subjektivno odluceno,,,,,vise pratim akcent i ne volim brate ono seljcko 'vasa,nasa,goram dolam,vamo,,itd to mi usi para a htjeo moze proci,i neke greske 'tehnicke' prirode,,,nego znate sta treba za svaku rijec raspisati 'referendum' i ponuditi ljudima kako hoce da pricaju...'haja brate':lol::lol::lol:a sto se ja napisa,:lol: sam sebi dosadi mogu mislit kako je vama:lol:
Vidim da ti pravopis bas i nije bitan, jer zakljucujem po textu, te znakovima na koji ih nacin rabis, i gdje ih stavljas. No never mayn ;)...
A da se malo i ja nadovezem na themu :p, meni je licno jako bitno kako netko pise, i kako izgovara određene rijeci, jer to u biti mnogo govori o toj osobi. A to htio-htjeo-tjeo je nikakava greska u rijecniku, jer kad vidim sta sve ljudi pisu, i koje rijeci upotrebljavaju zgadi mi se, najradje bi ih poslao natrag u osnovu da se ponovo nauce nekom osnovnom pravopisu...

Ja sam u dosta tvojih postova primjetio da grijesis u rijecima gdje treba slovo h stavit:

htjedoH
odmaH
odoH
biH (kad u svoje ime govoris)
sHvatit
i josh mali milion rijeci... Sad neznam do cega je to.

A inace se slovo h izbjegava u dosta rijeci gdje treba da stoji. Takodjer i slovo f u zadnje vrijeme. Neznam, al' to po meni pokazuje znak nepismenosti, sad sta kako i sto neznam.

JOJ ljudi necemo sada u detalje svako svakom moze naci gresku sada ali ovo "htjeo"puno se koristi u zadnje vrijeme pa sam primjetio
@Damire mislim da se ne znam pise odvojeno ali jbg necemo sada oko gluposti raspravljati ovo je cisto da se ljudima malo skrene paznja na rijeci koje upotrij*imo 100 puta dnevno ;););)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ma ajd off topic je neka se pise sta bilo, ev' i gramatiku ucimo korisni su forumi ....:cool:

ma da se nauci sto kod Sahe nismo:lol:usput 'ne znam' damir je pravilno kad vec ucimo:lol:
 
Član
Damire, ja boravim u RH koliko i u BIH, a u RH kada ubacim to H, ljudi me pocinju gledati preko ramena, a koliko sam zrtva njiHovog rijecnika, kupim-vatam njiHove rijeci, tak da ne vise govorim vatam, nego Hvatam, tak da te ne buni, a isto tak i to biH.... ;) Uostalom to H ne ide uz sve rijeci, jednina-mnozina...
Al odosmo mi u off, da se banane ne podju djelit... :lol: Bitno je da se mi razumijemo, a ostalo je never majn :)
 
boss_C200 je napisao(la):
mene nervira kad poslije zareza nema razmaka, nego sve odjednom istrese pa ti se snalazi:lol:

nidje veze da te takva glupost nervira sta mislis da ti napise htjeo zajedno sa htio pa se onda snadji lako ti ovako pricat
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
a ljudi za mene je taj pravopis manje-vise nebitna stvar,,,iako dobro poznajem,jbga moralo se nauciti...znaci sjeli neki tamo likovi i odlucili po nekoj svojoj volji sta i kako treba ,i sad mi 'poslusnici' treba da postujemo ta pravila,,,inace sam 'protivnik' nametanja pravila i regulativa,,sve je to subjektivno odluceno,,,,,vise pratim akcent i ne volim brate ono seljcko 'vasa,nasa,goram dolam,vamo,,itd to mi usi para a htjeo moze proci,i neke greske 'tehnicke' prirode,,,nego znate sta treba za svaku rijec raspisati 'referendum' i ponuditi ljudima kako hoce da pricaju...'haja brate':lol::lol::lol:a sto se ja napisa,:lol: sam sebi dosadi mogu mislit kako je vama:lol:
Vidim da ti pravopis bas i nije bitan, jer zakljucujem po textu, te znakovima na koji ih nacin rabis, i gdje ih stavljas. No never mayn ;)...
A da se malo i ja nadovezem na themu :p, meni je licno jako bitno kako netko pise, i kako izgovara određene rijeci, jer to u biti mnogo govori o toj osobi. A to htio-htjeo-tjeo je nikakava greska u rijecniku, jer kad vidim sta sve ljudi pisu, i koje rijeci upotrebljavaju zgadi mi se, najradje bi ih poslao natrag u osnovu da se ponovo nauce nekom osnovnom pravopisu...

Ja sam u dosta tvojih postova primjetio da grijesis u rijecima gdje treba slovo h stavit:

htjedoH
odmaH
odoH
biH (kad u svoje ime govoris)
sHvatit
i josh mali milion rijeci... Sad neznam do cega je to.

A inace se slovo h izbjegava u dosta rijeci gdje treba da stoji. Takodjer i slovo f u zadnje vrijeme. Neznam, al' to po meni pokazuje znak nepismenosti, sad sta kako i sto neznam.

JOJ ljudi necemo sada u detalje svako svakom moze naci gresku sada ali ovo "htjeo"puno se koristi u zadnje vrijeme pa sam primjetio
@Damire mislim da se ne znam pise odvojeno ali jbg necemo sada oko gluposti raspravljati ovo je cisto da se ljudima malo skrene paznja na rijeci koje upotrij*imo 100 puta dnevno ;););)

slazem se s' 'cojkom',,,nije cilj sad da se ispravljamo jer logicno da vecina pise 'expresno' brzo kako i vozi jel':lol:pa naravno da se moze izostaviti koje slovo ili napisati nesto pogresno....pa nismo na diktatu iz bosanskoga jezika i knjizevnosti
 
Član
AJ TEME !

znaci brate strasno

a sto se tice pravopisa na forumu.......... hm....

Znači ako neko pri rabljenju (pisanju ili pak izgovaranju) riječi, tačnije glagola izostavlja kulturno-optimalni i po pravopisu bitni samoglasnik 'a' ne smeta mi pretjerano i ne tjera me na to da rasuđujem na osnovu toga kakva je ta osoba jer nekada je nekome jednostavno mrsko to uraditi. (Za talente-radi se o glagolima doći, otići, trčati itd, pravilno bi bilo došao, otišao, trčao a ne.... znate već)

Ako se radi o riječima tipa ući, izaći, tu, otuda, ih i sl gdje sam znao čuti upotrebu sljedećih: uniđi, iziđi, tude, otamo, hin itd, znači STANI, tu nešto krcka, tu nešto nije u redu i protiv toga sam definitivno osim ukoliko se oni izgovaraju kroz šalu, onda ok.

Multikompleksno pitanje teme 'htjeo' je zašto to ljudi rade... Bog zna, po pravopisu je pravilno 'htio' i bilo koji drugačiji način interpretiranja ove riječi je apsolutno pogrešan, glup i tupav (znači toliko je jednostavno da moraš biti toliko ....... da ne bi mogao naučiti).

Sad stavimo jedan P.S. i recimo da postoji još jako puno riječi tj izraza koji se pogrešno interpretiraju a njihovo navođenje je gotovo nemoguće, sama potraga za njima kroz forum bi trajala bar do 2011 god :D

lijep pozdrav :cool:
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
mene nervira kad poslije zareza nema razmaka, nego sve odjednom istrese pa ti se snalazi:lol:

nidje veze da te takva glupost nervira sta mislis da ti napise htjeo zajedno sa htio pa se onda snadji lako ti ovako pricat

haha to te nervira pa ti kao da nisi na Balkanu,,,pored tako lijepih stvari za nerviranje tebe nervira neki zarez il razmak ...ima strasno nervoznih osoba:lol:nego ljudi da se mi neispravljamo vise,,,,cinjenica je da svi grijesimo,,neko vise neko manje ,no nebitno,,,eto trudimo se da popravimo to,,,,al' sad da nesto 'pametujemo' ovdje nije ni mjesto ni vrijeme,,,nego dajte slike u temu 'slike sexy djevojke' il kako vec
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
da se zna: :D

lica jednine
1. ja bih
2. ti bi
3. on/ona/ono bi

lica mnozine
1. mi bismo
2. vi biste
3. oni bi

Ovo treba boldirati i zalijepiti negdje na forumu
Dosta ljudi grijesi, nije sad da se ja pravim pametan ali nekako "bode" oci ;)

A ako bas hocete da reklamirate domovinu onda barem stavite BiH :D
 
Član
Ima mnogo gresaka i svi ih pravimo.
I od mene samo jedno FOTOaparatom ne mozete napraviti SLIKU samo FOTOGRAFIJU ko se pronadje pronadje!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top