"htjeo">>>htio

"htjeo">>>htio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
darko13 je napisao(la):
Koliko god se neko trudio ovde biti pametan nije to mjesto za ovo nije ovo forum književnika...Lijepo je kad se neko pravilno izražava ali danas to je teško iz više razloga 1.TV jedino se pravilno izražavaju i pišu u emisijma naučnog sadržaja 2.Internet 3.Okruženja svaki dan smo izloženi jeziku ulice. Književnim jezikom ne govore ni oni koji bi trebali, pa je to teško i očekivati na ovom forumu, pogledajte samo kolike su razlike kad krenete od opštine do opštine a da ne govorim dalje po republikama bivše Sfrj jedan jezik milion varijacija koje polako postaju novi službeni jezici...Ipak ovaj konkretni primjer je nešto što se uči u osnovnoj školi i što bi svi trebali znati,ali opet podvlačim nije to mjesto za ovo iz više razloga da ne nabrjam neki bi to shvatili kao uvredu...Svi će i dalje pisati i pričati kako su i do sad i bitno je da se razumijemo, ali shvatam i ovakve pokušaje jer se jezik svakodnevno sakati slengom,stranim rječima i ne poznavanjem osnova pravopisa. Siguran sam da ima grešaka u ovome što sam napisao pa ako ima neko ko se bavi izučavanjem lingvistike ili ako se na forumu krije neki novi Vuk Karadžić slobodno neka me ispravi :lol:

e svaka ti cast,jedini pametan post u ovoj temi....;)

ako sam ispravno napisao..:D
 
Član
e ko bi rek'o da ce od ove teme nastati ovakva diskusija,,,,jos da je stavio vidijo>vidio...a sta bi tek tada bilo:lol::lol::lol::lol::lol:ili more>moze
 
Član
AnDel je napisao(la):
e ko bi rek'o da ce od ove teme nastati ovakva diskusija,,,,jos da je stavio vidijo>vidio...a sta bi tek tada bilo:lol::lol::lol::lol::lol:ili more>moze

eee ljudiiii SrebreničKa općina( opština) prima još jedno naselje( trenutno ih ima 49) da ima stabilnu elektronsku konfiguraciju u zadnjoj ljusKii(C)(, 2 palatalizacija K,G,H kada se nađu ispred E,I prelaze u C,Z,S):lol: eto od mene;):cool::D
 
Član
haha majko mila,ja teme,postat ce ovo pravi jedan sto covjek rece knjizevnicki forum kako smo krenuli:lol::lol::lol:
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Sina Vrati se stranicu iza, pa provjeri tko je koga vrijeđao, kraj svega toga ja "razgovaram" sa članom ibizasa , tako da neznam zašto si se ti našao uvijeđen, ja također nisam profesor, no pišem što sam pročitao i čuo od ljudi čija je ovo tematika. A koliko je mene briga što ćeš ti i takvi kao ti misliti o meni govori ova rečenica Just Don't Give A Fuck...

P.S. Dakle sve ono što si naučio u školi je istina??? Hahahaha kakvi likovi, Alisi u zemlji čudesa je bilo manje zanimljivo nego meni na ovom forumu... Pozz NHF

Ono što se uči u školi to je ispravno zato što je službeno i od strane države i institucija prihvaćeno a da li bi nešto logički ili po analogiji ili kao implikacija iz proporcije trebalo biti ispravno nije sve dok ne bude u pravopisu.Tako da ova teza pije jedino vode kao dokaz zašto se određene anomalije u jeziku javljaju zato što je nekome logično sjesti : sjeo = htjeti : x zbog sličnih rječi koje imaju različite promjene kroz lica ovi problemi nastaju... Ispravno je jedino ono što je u pravopisu koliko god to nekome bilo besmisleno.
 

187

Član
hahahahahhahahahahahhahahahaha.....koji ste vi kraljevi ;);)
tema samo taka xD ja sam hćeo nesta napisat al reko da ne napravim gresku u "gramatiki" :lol::lol::lol:
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Bax kralj! :D

Pametuje li pametuje i na kraju napise "neznam" i "nemogu" huhuhuh,prejak coJek :cool::D

Inteligentan si ti dečko, samo ti je inteligencija upitna...
Ovo je za tebe pamotovanje?!, strah bi me bilo i pomisliti kako bi protumačijo kompliciran text?? U biti, kako nebi?? ;)
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Ljudi da ne ispadne sad da se pravim pametan ali vidim da sve vise ljudi pise neki svoj text da fino zvuci i nekako ovo "HTJEO" onda bude smijesno pa eto ko procita ja mislim da je ispravno HTIO bar sam tako u skoli ucio.pozzz:cool::cool:

:lol::lol::lol::lol:
 
Član
bax..izvini, najvjerovatnije si stariji od mene.. al ne seri vise..i ne nadovezuj se ni na sto....i zovite kakvog moderatora, ako ijedan radi svoj posao, da locka ovo
NHF ;)
 
Član
sub3r je napisao(la):
bax..izvini, najvjerovatnije si stariji od mene.. al ne seri vise..i ne nadovezuj se ni na sto....i zovite kakvog moderatora, ako ijedan radi svoj posao, da locka ovo
NHF ;)

Ja "serem" zato što pojedinci prozivaju mene?? Super.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top