Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
allroad je napisao(la):
edoze je napisao(la):
pa sta sad ce za par godina pomocu te tehnologije trosit 2 litra il?
to su price,benzinac hoce goriva,zedan je,a pogotovo 300+ KS
bas me zanima slaze li se iko s tobom,u tom tvom razmisljanju i podacima koje si naveo
pa da je tako bmw dobar ne bi niko kupovao toyotu recimo,koja je no 1 u svijetu,pa vw grupaciju,i auta ostalih proizvodjaca...

eh jb ga sad najbolje na zrak da ide... nemora se niko slagat nego bas bi volio da svako ima BMW-a nekog novijeg bar na mjesec dana da se sam uvjeri... da ti dam primjer moj BMW trosi puno manje nego A4 1.8T quattro kog ima moj prijatelj...
ova rijec ti sve govori
on stalno gura 2 osovine
zato je veca potrosnja
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Leistung: 225 kW / 306 PS
Kraftstoffart: Benzin
Kraftstoffverbr. kombiniert:  ca. 9,5 l/100km
Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 13,4 l/100km
Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 7,2 l/100km
CO2-Emissionen kombiniert: ca. 226 g/km

tu potrosnju na otvorenom komotno prekrizi
znaci taj BMW sa 114KS vise trosi 0.5l-1l vise od mog BMW-a,a uzrok je novija tehnologija
druga stvar je sto ti ne vjerujes u tu tehnologiju a nisam ni ja vjerovo dok se nisam sam uvjerio

ako su ovo fabricki podaci dodaj litru-dvije na svaku ovu vrijednost
i dobices rezultat

pogledaj malo testove
na bilo kojem kanalu na tv
pa ces vidjet da se razlika izmedju stvarne i fabricke vrijednosti krece 1-2 litra,a nekad cak i vise
uglavnom,ispod 1l nije

haha pa eto dodaj litar-dva i opet ta potrosnja izadje vrlo mala za takav auto te snage i tih preformansi, u poredjenju sa drugim proizvodjacem tih karakteristika koji ce 100% vise trosit...
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
edoze je napisao(la):
pa sta sad ce za par godina pomocu te tehnologije trosit 2 litra il?
to su price,benzinac hoce goriva,zedan je,a pogotovo 300+ KS
bas me zanima slaze li se iko s tobom,u tom tvom razmisljanju i podacima koje si naveo
pa da je tako bmw dobar ne bi niko kupovao toyotu recimo,koja je no 1 u svijetu,pa vw grupaciju,i auta ostalih proizvodjaca...

eh jb ga sad najbolje na zrak da ide... nemora se niko slagat nego bas bi volio da svako ima BMW-a nekog novijeg bar na mjesec dana da se sam uvjeri... da ti dam primjer moj BMW trosi puno manje nego A4 1.8T quattro kog ima moj prijatelj...
ova rijec ti sve govori
on stalno gura 2 osovine
zato je veca potrosnja

to si upravu al ne bi smio tako puno da trosi motor od 1800ccm jos ima turbo... ovaj prijatelj kako kaze ispade da trosi ko allroad 2.7T kojem mi potrosnju u gradu nismo mogli spustit ispod 18 litara... a na otvorenom nije bio puno bolji, oko 15 - 16 litara
eto jos jedan primjer:
Audi Allroad 2.7T, 250KS tezak je 2050 kg a trosi prosjek recimo 16 litara
BMW X5 3.0i 231KS tezak oko 2300kg (bubam) trosi u prosjeki 13 litara...
 
Član
allroad je napisao(la):
Po meni sve preko 2.0 plin‚

pa dobro vidi danasnji motori sasvim malo trose... npr BMW 335i, 3.0 6 cilindara 306 KS i prosjecna potrosnja 10.5 litara, znaci nema potrebe za plinom, barem po mom misljenju
[/quote]

Jesi ti vozio taj auto i imao je tu deklariranu potrosnju ??

I da imas 335i sigurno ga ne i stedio i gledao da se polako vozis,
a kad bi vec kupio takav auto (skrpao pare za njega) ja bi rade
ugradio plin pa se svaki dan vozio i stisnuo ga kad mi dode i
tankao za male pare...:icon_biggrin:
 
Član
De ne kenjajte vise, svak svoje hvali. Ova tema je prozvakana milion puta i nikad al NIKAD do kraja, tj da se doslo do nekog zakljucka.. Nema to smisla usporedjivati, dva razlicita svijeta!
Ko voli nek izvoli i gotova stvar.


I ako vec usporedjujete onda usporedjujte;
-ista auta
-istu zapreminu kod dizela i benzina, bez turbine
-Istu zapreminu sa turbinom
- Istu zapreminu sa turbinom+ chip


ITD!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top