Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
allroad je napisao(la):
Po meni sve preko 2.0 plin‚

pa dobro vidi danasnji motori sasvim malo trose... npr BMW 335i, 3.0 6 cilindara 306 KS i prosjecna potrosnja 10.5 litara, znaci nema potrebe za plinom, barem po mom misljenju
[/quote]

ak potrosi 10,5 litara eno vozi moje auto
de bolan,zdiketi se
potrosice na autoputu,na 1000-1500 obrtaja
gradske mu ne gine preko 15
to sto vi pricate su price za malu djecu,pogotovo ti allroad
nista licno,al valjas gluposti
ljudima trosi auto od 150KS preko 10 litara
ak si ti cuo sto je neki svabo reko da trosi 10,5 ne mora znacit da je tako
tema je vezana za bosnu,za nase puteve a ne za autobahn
usput,frajer kupio X6
u zenici,nesto preko 400KS,407,mislim
kataloski potrosnja 12,5
kaze meni lik ne spusta se ispod 20 gradske,kako god ga vozis
pa gdje je ta famozna tehnologija
taj bmw moze trosit 10,5 litara,al da mu nekih 100-tinjak konja rade na zrak:lol:
 
Član
Ev da se i ja upisem.

Polagao sam na SDI-u, vozim TD, dosue malo zastarjele tehnologije iz 97-me. Ok je on unutra, buka na nivou, ne trese kad su nosaci u redu i tako to. Povuce on fino radi obrtnog momenta, ali cim se potezem, valja mi saltati na 4,5 stalno, sto mi je naravno dotuzilo. Onda ispod 2000 obrtaja, trom je, tek preko nestaje turbo rupa. Stedi on i sve, ali meni se ne svidja nikako, ni zvuk ni nista. Izuzetak su sad novi dizel motori koji se fakat ne cuju dok rade, turbina lijepo zvizdi i tako to, a kod nekih je turbo lag rijesen pomocu dvije turbine.

Ja sam licno za benzinca, i rekao sam sebi da ce prvo moje auto biti benzinac. Nek trosi, to me ne interesuje, jer ga naravno necu uzimati ako ne budem imao novca da ga sipam. Onda cu radije autobusom ici na posao. Po mogucnosti Wankel, i sada je skoro pa savrsen, a kakav ce tek biti kasnije, to samo ptice znaju. Uopsteno o benzincu, ne trese, ne cuje se dok radi, vuce u svim obrtajima, ne moram saltati cesto, a kad ga stisnes, to je vec druga prica. aBd wankel ce biti, pa kad se stisne gas, onda preleti i benzinca i dizela, a tek zvuk... Uglavnom, ja sam za benzinca, i nema tog TD-a koji ce ga zamijeniti.
 
Super Moderator
hahaha ma nema problema kako moj po gradu nece preko 12 litara a na otvorenom ne ide preko 9... ajd molim te... mozda jesi stariji al nemora znacit da znas bolje... ja znam za BMW-a jer mi je ovo drugi BMW... X5 3.0i ne trosi preko 12.7 litara i nikad nam preko nije potrosio... znaci ne govorim samo to sto sam procito nego sto sam vidio i uvjerio se licno
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Po meni sve preko 2.0 plin‚

pa dobro vidi danasnji motori sasvim malo trose... npr BMW 335i, 3.0 6 cilindara 306 KS i prosjecna potrosnja 10.5 litara, znaci nema potrebe za plinom, barem po mom misljenju

ak potrosi 10,5 litara eno vozi moje auto
de bolan,zdiketi se
potrosice na autoputu,na 1000-1500 obrtaja
gradske mu ne gine preko 15
to sto vi pricate su price za malu djecu,pogotovo ti allroad
nista licno,al valjas gluposti
ljudima trosi auto od 150KS preko 10 litara
ak si ti cuo sto je neki svabo reko da trosi 10,5 ne mora znacit da je tako
tema je vezana za bosnu,za nase puteve a ne za autobahn
usput,frajer kupio X6
u zenici,nesto preko 400KS,407,mislim
kataloski potrosnja 12,5
kaze meni lik ne spusta se ispod 20 gradske,kako god ga vozis
pa gdje je ta famozna tehnologija
taj bmw moze trosit 10,5 litara,al da mu nekih 100-tinjak konja rade na zrak:lol:
[/quote]

i taj X6 je 5.0 motor sa 408 konja i kataloski trosi 17,6 litara za tvoju informaciju
 
Član
allroad je napisao(la):
hahaha ma nema problema kako moj po gradu nece preko 12 litara a na otvorenom ne ide preko 9... ajd molim te... mozda jesi stariji al nemora znacit da znas bolje... ja znam za BMW-a jer mi je ovo drugi BMW... X5 3.0i ne trosi preko 12.7 litara i nikad nam preko nije potrosio... znaci ne govorim samo to sto sam procito nego sto sam vidio i uvjerio se licno

tvoj je 192KS ak se ne varam jel?i trosi 11 litara u prosjeku,otprilike,malo manje,jer se ne uzima puki prosjek nego malo vise gradske
sta sam rekao?moze trosit 10,5 ak mu 100-tinjak konjica ide na zrak
objasni kak ce bit jaci od tvog 114KS a trosit pola litra manje?ak me uvjeris svaka ti cast
 
Član
allroad je napisao(la):
hahaha ma nema problema kako moj po gradu nece preko 12 litara a na otvorenom ne ide preko 9... ajd molim te... mozda jesi stariji al nemora znacit da znas bolje... ja znam za BMW-a jer mi je ovo drugi BMW... X5 3.0i ne trosi preko 12.7 litara i nikad nam preko nije potrosio... znaci ne govorim samo to sto sam procito nego sto sam vidio i uvjerio se licno

Ti nisi svjestan o kakvim potroshnjama pricash ...

Ja lichno vozim TDIa 110KS , meni dovoljno vuche drama dobro , ne troshi puno , ne trese , ne CADI a jedina mana po meni je zvuk ...

Vozio sam i dizele i benzince (ako od koga klepim ip porodice da obidjem krug) i mogu reci da bi ja sebi uzeo opet DIZELA (sa ovim mjesecnim dohotkom citaj Studentskim)

aBd kad pocnem raditi i kad se bude imalo para da se sipa Onda ce da legne neku ultra strasni Turbo Benzinac
 

IGY

Član
dok sam vozao golfa GTI šesnes V :D
potrosnja mi je jednom bila nekih 9L gradske voznje
ali je bilo sve lagana voznja
nakon toga sam se vratio normalnoj(brzoj) voznji i opet je trosila kao i svaka druga getaca 10-11 nekad 12
otvorene normalne oko 6 divljanja 10
 
Član
The range will be completed with the BMW X6 xDrive 50i which features the world debut of a new all-aluminium V8 gasoline engine with Twin Turbo technology and High Precision Injection. It is the world's first eight-cylinder gasoline engine with the turbo-charger and catalytic converters housed in the V-section between the two rows of cylinders. This innovative arrangement gives this hugely powerful engine extremely compact proportions; reducing pressure losses on the intake and exhaust side.

The use of two turbochargers for the first time on an eight-cylinder power unit boosts both engine output and torque with maximum efficiency. Each of the two turbochargers supplies compressed air to four cylinders at a time, reducing the "turbo lag" typical of a large turbocharged engine with conventional technology.

Engine capacity is 4,395 cc, max output 300 kW/407 hp from 5,500-6,400 rpm and max torque of 600 Nm/442 lb-ft comes from 1,750-4,500 rpm. The BMW X6 xDrive 50i sprints to 100 kilometres per hour in just 5.4 seconds and continues on to an electronically-capped top-speed of 250 km/h. This unique power unit is the most efficient engine in its class, outperforming ULEV II and EU5 emission standards. Average fuel consumption to EU standard is a mere 12.5 litres/100 km.
nije 408 nego 407
a u tekstu ti sve pise
ak cika google laze,onda sad i ja tebi lazem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top