Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Uporedite 1.6 TDI sa 1.6 turbo benzincem, 2.0 TDI sa 2.0 turbo benzincem,ili bilo koju vecu zapreminu..porediti 2.0 tdi sa atmosfercom nema smisla, isto kao da kazes ''moj turbo bmw ce prokinuti tvog obicnog dizela''..bezveze debata..
 
Super Moderator
DELTA je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Po meni sve preko 2.0 plin‚

pa dobro vidi danasnji motori sasvim malo trose... npr BMW 335i, 3.0 6 cilindara 306 KS i prosjecna potrosnja 10.5 litara, znaci nema potrebe za plinom, barem po mom misljenju

Jesi ti vozio taj auto i imao je tu deklariranu potrosnju ??

I da imas 335i sigurno ga ne i stedio i gledao da se polako vozis,
a kad bi vec kupio takav auto (skrpao pare za njega) ja bi rade
ugradio plin pa se svaki dan vozio i stisnuo ga kad mi dode i
tankao za male pare...:icon_biggrin:
[/quote]

ko ga kupi i ne zali ga jer 100% ima para a ima i za sipanje a plin za takvo auto kosta minimalno 1500 eura :D
 
Super Moderator
edo_16v je napisao(la):
BMW 730D 2005 god, gradska voznja 12-13 litara, info iz prve ruke.. :cool:

Audi A6 3.0 TDI quattro kombinovana voznja 11 litara... 730D kombinovanu ima sigurno oko 10 litara....
 
Član
allroad je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
BMW 730D 2005 god, gradska voznja 12-13 litara, info iz prve ruke.. :cool:

Audi A6 3.0 TDI quattro kombinovana voznja 11 litara... 730D kombinovanu ima sigurno oko 10 litara....

e ja tebe fkt ne kontam
ev vec 20 postova svrstavas bmw kao najboljeg
ako bmw ima 2-3 motora koja su u vrhu ne mora znacit da je najbolji
i samo mi pojasni,to da volis bmw su svi vec skontali,ja volim terence tako da sam nepristrasan sto se tice auta,al kako covjeku trosi 12-13 gradske a prosjek 10?znaci da na otvorenom trosi 7?da mi je i to vidjet...raspitaj se ti malo,malo koristi matematiku...pa ces vidjet kako se racunice mijenjaju...pusti pricu..u mene dzip kataloski trosi 8,8 u prosjeku..u gradu trosi 11,5 ako ga ne cepim...ako ga pritisnem stvori se vrtlog u rezervoaru koliko je zedan:lol:tako da,nemoj nikog ubjedjivat u nesto sto nisi provjerio...vw motor,1,9 tdi trosi oko 5,5 litara kataloski,a ustvari ne trosi ispod 6 u prosjeku...fabrika pise manje podatke,tj LAZU da bi prodali auto...on je na testu potrosio 5,5 al na 800 obrtaja u petoj,sestoj brzini...to su sve price za malu djecu...pogotovo sto se tiice benzinaca...cinjenica je da je benzin zedan i niko to ne moze ispravit...vozi identicnom brzinom dizela i benzinca i sigurno ce benzin dosta vise potrosit zato sto ces ga samo pri preticanju morat drzat iznad 3000 obrtaja da bi mogao iskoristit svu snagu i obrtni moment...veci obrtaji povecavaju potrosnju...veca potrosnja dovodi do skretanja na prvu benzinsku...
ukratko...s benzinom ludujes,s dizelom se navozas...razlika u performansama je svakim danom sve manja,kako se tehnologija razvija...ko sta voli nek izvoli...svako svog konja hvali...ko ne prelazi puno bolji je benzin,jer ga dobije jeftinije,ko je maratonac na tockovima nek kupi dizela...a ak ti ponekad upalis auto i provozas se,kad ces potrosit 1000KM il cak i vise RAZLIKE goriva...nikad...
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
BMW 730D 2005 god, gradska voznja 12-13 litara, info iz prve ruke.. :cool:

Audi A6 3.0 TDI quattro kombinovana voznja 11 litara... 730D kombinovanu ima sigurno oko 10 litara....

e ja tebe fkt ne kontam
ev vec 20 postova svrstavas bmw kao najboljeg
ako bmw ima 2-3 motora koja su u vrhu ne mora znacit da je najbolji
i samo mi pojasni,to da volis bmw su svi vec skontali,ja volim terence tako da sam nepristrasan sto se tice auta,al kako covjeku trosi 12-13 gradske a prosjek 10?znaci da na otvorenom trosi 7?da mi je i to vidjet...raspitaj se ti malo,malo koristi matematiku...pa ces vidjet kako se racunice mijenjaju...pusti pricu..u mene dzip kataloski trosi 8,8 u prosjeku..u gradu trosi 11,5 ako ga ne cepim...ako ga pritisnem stvori se vrtlog u rezervoaru koliko je zedan:lol:tako da,nemoj nikog ubjedjivat u nesto sto nisi provjerio...vw motor,1,9 tdi trosi oko 5,5 litara kataloski,a ustvari ne trosi ispod 6 u prosjeku...fabrika pise manje podatke,tj LAZU da bi prodali auto...on je na testu potrosio 5,5 al na 800 obrtaja u petoj,sestoj brzini...to su sve price za malu djecu...pogotovo sto se tiice benzinaca...cinjenica je da je benzin zedan i niko to ne moze ispravit...vozi identicnom brzinom dizela i benzinca i sigurno ce benzin dosta vise potrosit zato sto ces ga samo pri preticanju morat drzat iznad 3000 obrtaja da bi mogao iskoristit svu snagu i obrtni moment...veci obrtaji povecavaju potrosnju...veca potrosnja dovodi do skretanja na prvu benzinsku...
ukratko...s benzinom ludujes,s dizelom se navozas...razlika u performansama je svakim danom sve manja,kako se tehnologija razvija...ko sta voli nek izvoli...svako svog konja hvali...ko ne prelazi puno bolji je benzin,jer ga dobije jeftinije,ko je maratonac na tockovima nek kupi dizela...a ak ti ponekad upalis auto i provozas se,kad ces potrosit 1000KM il cak i vise RAZLIKE goriva...nikad...

druze sve uredu al nisam nista govorio sto nisam provjerio... znaci provjereno je da moj BMW trosi 9 litara kombinovane voznje i da X5 trosi 12.7 litara... a to da TDI trosi 5.5 litara cito sam i ja, a imali smo i TDI-ja tako da znam da ne trose tako malo (primjer Audi A6 2.5TDI koji trosi vise od 325i)
ne znam koliko focus 1.6TDCi trosi kataloski al nama u prosjeku trosi 5-5.5 litara ako se dobro sjecam
 
Član
stvarno nije bilo potrebe za ovom diskusijom.a svak sta vozi to i voli. mini licno svejedno,sad vozim tdi,a nebi se zalio ni na kakvog jaceg benzinca
 
Legend
Djabe se raspravljate, al ja sam 100 % ubjedzen da nema auta do benzinca, golf pogotovo. Neznam, mislim svako ima svoje misljenje, al benzin je TOP.
 
Član
Jebiga brate, mozda tebi, al lijepo je kad mozes da se navozas za 20 km, noviji turbodizel recimo, em moze i povuci fino, a chip tuning, izvuci jos koju ks iz njega, i mirna bosna!
 
Član
Da se nebi vise prepirali sta je bolje fino u auto ugradis dva motota jedan dizel jedan benzin i imas obadvoje
hahaha
 
Član
Joj ljudi, sta napisaste o ovoj potrosnji, kao da nikad niste sjeli za volan...:icon_question:

Evo moje price po pitanju potrosnje benzina moga auta... Otvoren put, bez guzve, bez zurbe bez klime, sa strogom stednjom, tj. odrzavanjem konstantne brzine trosi oko 8l... Nije puno za 3.0 quattro... I sad bih ja mogao ovdje doci i poceti prosipati price kako mi audi ne trosi puno... A sad mi na brodu 15.5 prosjek...

Da to malo pojasnim... Znaci za mog audija potrosnja je 7,3/9,7/13,9 i stvarno je tako... Moze se spustiti na 7,5 na otvorenom bez klime, moze se u gradu imati 14 prosjek i da to bude ukupan prosjek oko 9,7... Znaci nije nemoguce....

ALI.....

Da bi ostvario prosjek na otvorenom 7,3 moras krenuti, resetovati bord i voziti jednakim gasom neku konstantnu brzinu izmedju 70 i 90...

Da bi ostvario ukupan prosjek 9,7 moras voziti po gore navedenom principu 95 kilometara i onda pet kilometara svratiti do grada....

Da bi ostvario prosjek u gradu, ne smijes voziti prije 2-3h nocu dok ima naroda na ulici i moras imati srece da te ne uhvati ni jedno crveno i da vozis konstantno samo manjom brzinom...

Znaci sve se moze, ali situacija u praksi je ovakva...

Ujutro upalis motor hladan, jos ako zuris negdje, pa ga ne zagrijes ni malo, potrosnja udara u blokadu... Hvala bogu uvjek se negdje zuri, pa po gasu, ne moras preticati, dovoljno je da se nervozno vozi i prosjek nista nece biti manji od gradske voznje... Onda se upadne u gradsku guzvu, po par minuta se stoji na svakom semaforu... Na otvorenom ponekad se stisne, pa eto potrosnje na gore... Onda se jos na to sve puno vise vozi po gradu, pa i otvoren put postaje grad kada je guzva... Hiljade faktora koji su realnost...

I na kraju dobijem prosjek na nekih zadnjih 1000km od 15.5l... I sad meni neko prica kako bmw sa 300-400 konja trosi 12 litara... Pa trosi, ali da bi ga vozio kako treba i da bi te to auto posluzilo za ono sto je namjenjeno potrosnja mora biti puno veca... Obicno je ukupan prosjek isti ili nesto veci od fabrickog prosjeka gradske voznje... To je kod benzinaca, ne znam za dizele, ali mislim da se kod njih cijedjenjem moze ustedjeti nesto, jer manje trose po gradu, jer ovaj moj pije dok stoji na semaforu... Sjecam se ljetos prosjek po gradu 18l, jest da to vece nisam potrefio ni jedno zeleno...:lol:

Potrosnju najvise odredjuje noga na gasu, ne moze se stalno voziti kao po jajima, ne moze se stalno stedjeti, gubiti na uzitku voznje zbog litre-dvije... Svako ko kupi jace auto i kaze nece on meni trositi puno, laze sam sebe, jer ce to tako biti samo ispocetka...

Ova auta sto trose 10-12l a imaju preko 300 konja su obicno na prodaju...jer tada auta najmanje trose...

Ljudi koji takva auta voze, pricaju kako malo trose da bi i sebe slagali... Ali realnost je drugacija, zato se nemojte zavaravati ovakvim pricama...
 

IGY

Član
trizex je napisao(la):
Jebiga brate, mozda tebi, al lijepo je kad mozes da se navozas za 20 km, noviji turbodizel recimo, em moze i povuci fino, a chip tuning, izvuci jos koju ks iz njega, i mirna bosna!

sta ti mislis nakon svih ovih komentara dizel mi se poceo svidzati:lol:
trizex da predezmo i mi na dizelase ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top