Benzin ili Dizel VS odrzavanje i potrošnja

Benzin ili Dizel VS odrzavanje i potrošnja

Član
vozio sam passata, 2006, 2 litra tdi, 140KS, uzme i cenera gradske po zenici...normalne voznje...iste takve voznje mi astra 1,7 dti uzme 6,1xxx, mjereno na 2000km...te voznje od 8l/100 km sa 140KS je moguce postici ako cesce vozis izvan spice...
bmw e36 325i sa 192KS trosi 10 po gradu...isti grad, isti uslovi...naravno, moze i 25 potrosit...otvorene trosi 7-8 litara, pri 80-90-100 kmh...
sve je do vozaca, samo, prava istina je da ni dizeli ne trose ko nekad, "4 litra" i ta razlika se vremenom samo smanjuje...proslo je vrijeme karburatora;)

otisla mi elektronika na Bos pumpi na astri, 400KM reparacija, a 950 nova...kad ce se benzinac pokvarit toliko da moras dati 1000KM da bi rijesio kvar? mislim, ja sam uzeo astru s pretpostavkom da cu to reparirat, izasla me jeftinije nego inace, tako da nisam osjetio po dzepu, al realno, da sam je skupo platio, pa crklo to, pa recimo ona pašteta što je nazivaju turbinom, zamislio bih se...
neko spomenu da dizel bolje cuva cijenu...tih par hiljada pri kupovini novog, koliko je dizel skuplji, nakon 5-7 godina se istopi na 1000-1500KM, NISI i dalje "u plusu" 3 hiljade nego se razlika s godinama smanjuje
 
Član
@GTI FAN

Čuj board nije tačan. To možda na tim dvicama starim 30 godina nije tačno. Board je itekako tačan, greška do 0,5 litara. Ja sam svoj ručno mjerio. 7 litara gradske. Šta misliš šta mi je board pokazao? Tačno 7 litara. A bude i tri litra da dizel manje troši u gradskim uslovima od benzina. Meni je 4,5 otvorena, fine vožnje, 5 kada se žešće vozi, i to po Vlašiću.
 
Član
Vratio sam se nekoliko postova nazad, pa sam vidio da je nekoliko Vas profulalo temu, znaci nije rjec koje je bolje, nego koje je jeftinije za odrzavati svakodnevno. Nepricamo o golfu dvojci, nego pricamo da kad kupis novo auto i nemislis ga mjenjat 5 do 7 godina, kropz taj period odrzavanja jeftiniji je benzin za odrzavanje, potrosnja i snaga nisu uopste bitni.
[/quote]

Tako reci, vidim da nisu uzeli 1.6d u obzir, nikakvih ulaganja ni odrzavanja. Vodu sipas iz potoka, ulja naspes izgorenog i vozi na mjesec, jedino gorivo mora da se kupi :cool:
 
Član
edoze je napisao(la):
vozio sam passata, 2006, 2 litra tdi, 140KS, uzme i cenera gradske po zenici...normalne voznje...iste takve voznje mi astra 1,7 dti uzme 6,1xxx, mjereno na 2000km...te voznje od 8l/100 km sa 140KS je moguce postici ako cesce vozis izvan spice...
bmw e36 325i sa 192KS trosi 10 po gradu...isti grad, isti uslovi...naravno, moze i 25 potrosit...otvorene trosi 7-8 litara, pri 80-90-100 kmh...
sve je do vozaca, samo, prava istina je da ni dizeli ne trose ko nekad, "4 litra" i ta razlika se vremenom samo smanjuje...proslo je vrijeme karburatora;)

otisla mi elektronika na Bos pumpi na astri, 400KM reparacija, a 950 nova...kad ce se benzinac pokvarit toliko da moras dati 1000KM da bi rijesio kvar? mislim, ja sam uzeo astru s pretpostavkom da cu to reparirat, izasla me jeftinije nego inace, tako da nisam osjetio po dzepu, al realno, da sam je skupo platio, pa crklo to, pa recimo ona pašteta što je nazivaju turbinom, zamislio bih se...
neko spomenu da dizel bolje cuva cijenu...tih par hiljada pri kupovini novog, koliko je dizel skuplji, nakon 5-7 godina se istopi na 1000-1500KM, NISI i dalje "u plusu" 3 hiljade nego se razlika s godinama smanjuje

isto sam naveo, 2005. 2.0tdi b6 PD trosi 10 litara, moj ne prelazi 8, ne vjerujes? dodji uvjeri se, napisao sam uslove u proslom postu :icon_smile: voznja izvan spice, tj navece po bordu ide 5-7 litara... opet ljudi ja vam garantujem da je ogromna razlika u potrosnju izmedju 2.0PD i 2.0CR, jer znam iz prve ruke... ko hoce nek vjeruje, ko nece, Boze moj... ja i dalje zadovoljan svojim autom i svojom potrosnjom :123:
 
Član
upravo tako, razliciti su motori skroz. ovi novi vw-ovi dizeli, barem znam za passata i cc-a extra idu, a potrosnja za tu snagu mizerna. opet kazem, nije sve ni u potrosnji, zato svako i treba birati auto koje ce obzirom na potrebe NJEMU najbolje odgovarati, a ne zato jer je 100 ljudi reklo da je to auto ok.
 
Član
Interesuje me jel neko uzimao, vozio auto golf 6 ili pasata 7 sa tsi motorom ovi malo jači 140,170ks? kakva se tu potošnja može očekivati normalne vožnje ?

Neš razmišljam tsi a ostatak para na opremu, tipa dsg, bixenon,koža,nav i sl...
 
Član
Dacu primer za 2.0 tdi pd motor koji imam kuci, cisto informativno sam se raspitivao koliko kosta dizna u ovl.servisu i kosta 700e ili 1400km, i to jedna dizna, a ima 4 :icon_eek: Ali je to jeftinije za odrzavanje od benzinca :lol:
 
BHT Ovisnik
malo trose novi dizeli,al tako i benzinci,tipa FSI,barem moj,razlika od TDI-a tog godista je 1-2 litra, dok je benzinac mnogo zanimljivi za voziti...
uzevsi u obzir pribliznu jacinu dizel vs benzin razlika u potrosnji je u prosjeku 2l ,nista vele strasno,a odrzavanje znatno jeftinije
 
Član
mara- je napisao(la):
@GTI FAN

Čuj board nije tačan. To možda na tim dvicama starim 30 godina nije tačno. Board je itekako tačan, greška do 0,5 litara. Ja sam svoj ručno mjerio. 7 litara gradske. Šta misliš šta mi je board pokazao? Tačno 7 litara. A bude i tri litra da dizel manje troši u gradskim uslovima od benzina. Meni je 4,5 otvorena, fine vožnje, 5 kada se žešće vozi, i to po Vlašiću.

Hoćeš da kažeš da ti je razlika između fine i žestoke vožnje samo 0.5l?
 

rs6

Član
ovdje se vise raspravlja o voznji nego o odrzavanju .....
kod mene audi R5 2.5 TDI vaga mikro remena me prije pola godine kostala 730 KM, remenje ( 2 x zupcasta, 1 x mikro remen ) cca 380 ( ukupno sa spanerima i klizacima zupcastih ) tj 1110 KM ( ne racunam ruke jer je stari mehanicar )
ulje kupujem ina delta sint 10w/40 i nikad nikakvih problema 7000km i izmjena !
auto hoce potrositi po gradu sa klimom i do 13litara, a na otvorenom s klimom 7.5 ! i negdje vidjo' da neko kaze da je BC sranje, grdno se vara ako tako misli.
auto je preslo 372.xxx, turbina nije mijenjana nit je radjena u veoma dobrom stanju, pumpa visokog pritiska odlicna, 2 dizne u losem stanju ( ali ide svih 5 na izmjenu ovih dana )
eh jedino sto mi je na ovoj kilometrazi se desio zajeban kvar na motoru jeste to sto je nekad neko ( dok auto nije bilo u mom vlasnistvu ) mijenjao uljnu pumpu i provjeravao lezece/ stojece lezajeve i na drugoj polutci sarafi nisu bili stegnuti jedan se odvrnuo skroz a drugi puko nekih 1.5 cm u bloku, srecom radilica nije ostecena.
eh sad lezajevi kostaju oko 500 KM i leteci i lezeci.
uglavnom kad sve saberes pomasna cijena, s obzirom da kod mene auto prelazi mjesecno 2000+ kilometara, veliki servis brzo dodje koji je poskup gledajuci na godine ovog auta.
isto tako veliki servis golfa IV 1.6 16v je preko 500 KM
u biti hocu da kazem da su sva auta tu negdje za odrzavanje i dizeli i benzinci, jer kod jednog je nesto jefitnije kod drugog skuplje i na kraju te izadje razlika nekih 5 - 10 % .....
 
Top