Benzin ili Dizel VS odrzavanje i potrošnja

Benzin ili Dizel VS odrzavanje i potrošnja

Član
daki je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ove podaci su niđe veze, koji je ovo kloc pisao. Pa moj auto, dizel, je prešao skoro 170 000 ništa od ovoga nisam mjenjao, niti to mjenja ijedan normalno održavan dizel auto.

I ja gotivim benzince, imao sam ga, ali od kako sam na dizelu, duplo manje trošim para na gorivo.


Prvo glupo je da to pricas cuj kloc, nemogu da vjerujem jebote na ovom forumu sve doktori, sve strucnjaci.

Prosjecnom dizelu pogotovo PEZO FORD CITROEN I SLICNI na kilometrazi od 160 000 do 220 000 idu turbine injektori i pumpa, neboj se doce i tvoja na red.

Reparacija 4 injektora kosta izmedju 800 i 1000 KM
reparacija pumpe izmedju 1000 i 2000 KM

Ovo govorim za Iliju Burina Šabac, ovisno naravno od tipe vozila, kod benzinca imas 4 svjece, orginal svjeca za ford je 9 KM, imas klapnu ona se samo ocisti, i nekad nared ce doci kablovi i bobina, to je sve 200 do 300 KM.

Filter goriva za dizela je od 25 pa do 250 KM ovisno o tipi vozila
Benzinac - nema filter goriva



U pravu si. Ali samo uzmi u obzir jednu stvar, da ti benzinac vise trosi u prosjeku brat bratu 2 litra. E sad tih 200000 o kojima pricas izracunaj koliko ces ustedit na gorivu, a isto uzmi u obzir da ce se i benzincu nesto sjebat u tih 200000 kilometara.
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Ti mali benzinci hoće uzeti gradske vožnje, u mojoj porodici ima Aveo 1.6 105KS automatik, koji troši 12 gradske, a od Sa do srebrenika 5 litara... i ovo što daki kaže je tačno, jer ko ti kaže da u tebe to već nije mijenjano, jer dizeli iz uvoza dosta prelaze.

Dizeli su predviđeni da prelaze mnogo kilometara. I nije brate tačno, ko još mjenja one stavke u prvom postu na onim kilometražama? Niko ko redovno održava. A prilično sam siguran da mi nije ništa mjenjano, imam urednu servisnu i po njoj nije. Evo ti još jedan primjer, stari vozi poslovno kombi Opel Vivaro, dizel, 2007 godište, do sada prešao 150000, redovno se u ovlaštenom održava i on ga vozi od 0km. Ništa od ovoga gore nije mjenjano.
 
Član
Samo se izvlace na cijenu turbina, vidi se da je neki pristran novinar, npr u TDI PB motora zna se desiti da crkne turbina i ona kosta oko 800 KM dok kod prvih verzija TDI i ovih TDI CR su veoma rijetki slucajevi da crkne turbina
 

MTR

Član
crkaju turbine zbog loseg ulja koje se sipa a dizne zbog loseg goriva koje prolazi kroz njih + losi mehanicari po servisima al definitivno nema 3 covjeka da rade kako treba ( znam jer sam u tom poslu bio preko 12 godina )

dalje i najbitnije , to sto nesto rikne na 200 ili 250000 km nije relevantan podatak jer auta koja se dovezu iz vana su u 90 % slucajeva sa vracenom kilometrazom ,znaci realno je to oko 400 milja .

dje ba ima da kupis auto sa 150 hiljada a staro 10 godina za 2000 EUR i da valja, jos iz Njemacke , nema sanse , minimalna kilometraza godisnja je gore oko 35000 km x 10 godina = 350000 i to navodim kao minimalno .

dajem oskara za dobro potkovanog mehanicara :D
 
Član
MTR je napisao(la):
crkaju turbine zbog loseg ulja koje se sipa a dizne zbog loseg goriva koje prolazi kroz njih + losi mehanicari po servisima al definitivno nema 3 covjeka da rade kako treba ( znam jer sam u tom poslu bio preko 12 godina )

dalje i najbitnije , to sto nesto rikne na 200 ili 250000 km nije relevantan podatak jer auta koja se dovezu iz vana su u 90 % slucajeva sa vracenom kilometrazom ,znaci realno je to oko 400 milja .

dje ba ima da kupis auto sa 150 hiljada a staro 10 godina za 2000 EUR i da valja, jos iz Njemacke , nema sanse , minimalna kilometraza godisnja je gore oko 35000 km x 10 godina = 350000 i to navodim kao minimalno .

dajem oskara za dobro potkovanog mehanicara :D

Potpis. ;)
 
Član
Jebiga, kad bi tako gledao, ti nikad ne bi kupio Fijata kada samo pogledaš koje probleme imaju sa elektronikom.
 
BHT Ovisnik
uvijek diesel u obitelji,uvijek sam sebi htio benzinca i kupio sam,na diesel se ne mislim vracit osim silom prilika ili neke kentre,sada mi je u planu i turbo benzin,malo me strah te turbine,ali kako sam cuo da barem ovom autu nije bila mana jos bi bila u kombinaciji s plinom,da isprobamo sve
 
Član
Samo kvalitetno održavanje, fin odnos prema automobilu i furaj. Čitao sam dosta članaka gdje ljudi prelaze 500.000+ km bez problema i kvarova nekih velikih.

podaci o cijenama i popravkama nisu relevantni.;)
 
Legend
mara- je napisao(la):
Nisam ja nikakav doktor, ali sam siguran da to nije tačno. To možda ode onome ko ne održava auto kako treba. Pa niko ne bi kupio takav auto, da mu tako rano treba uložiti toliko para. I još, čuj pogotovo Pežo i Citroen, nemoj mi takve priče bogati.

Druže ja radim su servisu svaki dan gledam takve stvari, a ova sam auta naveo jer im je CR motor, TDI skoto i nema problema sa injektorima ;)
 
Član
Viđaš takva auta, sa originalnom kilometražom, i bar jedna od ovih stavki u prvom postu im je otišla na kilometrima koji naveli? Pa i novi TDI su CR, i oni opet nemaju, je li?
 
Član
Ma neznam imao sam G1 1,6benz, pa G2 GTI, ,GIII TDI, Octavia TDI, sad Alfa 156 2.0ts sa LPG vjeruj TDI je cudo malo trosi, super ide, opet ce sad ljubitelji benzinac da se digne kosa na glavi ali ja sa Octaviom 4brzina pun auto uz Ivan 140, sa alfom 2 dere se motor, ide to se ne moze protiviti ali jarane vristi, dalje vozis 4 u koloni samo zmigavac pritisnes i on ode 2 auta u kloni ko od sale, benzinac ipak mora u 3 pa po gasu. Jedini Plus je sto benzinac ugladjenije radi ostalo po MOM skromnom misljenju je sve truba mozda bolje masine FSI da su superiorne ali ovo je sve bar po meni nako. :123:
 
Član
Za mene postoji samo petrol i glas ide njemu, o dizelu ne rasparavljam o njemu ne mislim, i necu ga se doticati traktori za mene ne postoje;). Prednost benzina je ugladjen, tih, miran i neprimjetan rad, mnogo mnogo obrtaja, prefinjenost i naravno jeftinije odrzavanje, a u kombinaciji sa LPG-om dolazimo do najbolje moguce varijante, jer ko prelazi 2000km+ mjesecno nezgodno je sipati 400-500km benzina. I da kazem kolegi CoL3 da se ne brine u vezi turbo benzinca, kod njega je izuzetno mali pritisak koji turbo pravi u odnosu na naftase, samo treba paziti na kvalitetno ulje, redovne zamjene, zamjene filtera vazduha, ostavljanjem da odradi na leru nakog agresivinije voznje...
 
Član
Smatram da je najvise stvar ukusa benzin ili dizel :icon_question: kazem vozio sam i i vozim jakog benzinca, takdjer i dobre TDI motore ja bi ipak i pored sadasnjeg LPG i silnih konja i kubika ipak glas dao za TDI. Ipak je to samo moje misljenje.:123:
 
Član
Al opet ruku na srce , na stranu Benzin Dizel ili LPG svako auto trosi i
svako se auto mora odrzavat a to razlika u cijeni par maraka par stoja
nije toliko drastcina razlika pogotovo ako nesto volis . . .

Vozao sam i dizele i trenutno benz(LPG) malo trosi razlika jest ali opet
na kraju dodje tu negdje . . .
 
Top