zasto auto bolje vuce hladno???

zasto auto bolje vuce hladno???

Moje svako kretanje sa autom je minut dva nakon upaljenog auta ;) to da auto bolje vuce hladno jest ali to je zbog hladnog zraka u motornom prostoru ili kad je zima, problema nema sda paljenjem jer je benzinac u zimskim uslovima uvijek 5 minuta rada prije kretanja voznja lagana kasnije dok se ne postifne optimalna radna temperatura kasnije moze i po gasu ;)
 
Član
Eror: Na temi je zdrava diskusija. Ne bih rekao da smo nešto mnogo nasrali:D Vas dvojica radite kao što radite, struka govori da radite pogrešno;)

Čitao sam par uputstava koja dolaze uz auta, u svakom je pisalo da je zagrijavanje u leru nepootrebno i štetno. Na mom autu je bregasta dosta visoko (isto kao na većini ventilaša), pa važi isti princip. TOČKA
 
Član
Koja struka tako govori, to moze reci netko tko nema veze sa automobilistikom, ti meni daj auto, ja cu ga odmah nakon paljenja, slozit po gasu i voziti, a isto tako mi daj indenticno auto, a njega cu pustit da malo odradi, pa tek onda krenuti, i ja i ti se kladimo da ce ovaj drugi imati dosta duzi vjek trajanja!
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Koja struka tako govori, to moze reci netko tko nema veze sa automobilistikom, ti meni daj auto, ja cu ga odmah nakon paljenja, slozit po gasu i voziti, a isto tako mi daj indenticno auto, a njega cu pustit da malo odradi, pa tek onda krenuti, i ja i ti se kladimo da ce ovaj drugi imati dosta duzi vjek trajanja!

O života ti pročitaj sve moje i MTR-ove postove na temi. Te seljačko kafanske priče ostavi za nekog drugog;) Čuj odmah po gasu, do blokade pretpostavljam?

Čim dođe do ovakvih postova i "argumenata", meni se zgadi bilo kakvo pisanje ili uvjeravanje. Živ ti meni bio.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Koja struka tako govori, to moze reci netko tko nema veze sa automobilistikom, ti meni daj auto, ja cu ga odmah nakon paljenja, slozit po gasu i voziti, a isto tako mi daj indenticno auto, a njega cu pustit da malo odradi, pa tek onda krenuti, i ja i ti se kladimo da ce ovaj drugi imati dosta duzi vjek trajanja!

O života ti pročitaj sve moje i MTR-ove postove na temi. Te seljačko kafanske priče ostavi za nekog drugog;) Čuj odmah po gasu, do blokade pretpostavljam?

Čim dođe do ovakvih postova i "argumenata", meni se zgadi bilo kakvo pisanje ili uvjeravanje. Živ ti meni bio.
Seljacke i kafanske? Sta hoces reci da sam ja seljak, i kafanski covjek?
Kakva uvjeravanja, tvoj problem je sto mislis da sve znas, pusti se malo price, i upamti jednom ne mozes sve naci na internetu! Nesto trebas i dozivjet, iskusit, i onda ces znati sta ti govorim... A do tada nastavi uvjeravati po svom, kao i do sada... I tog francuza zadaji u obrtaje kada ga upalis, i odmah kreci nemoj slucajno sacekat koji min, pa krenut, kazu da su francuski motori postali 8 svjetsko cudo! ;)
 

MTR

Član
mislim da ga treba ostavit jedno 20 minuta u leru da damfa , ljepo je motoru tada , ima lijepo malo i slabo podmazivanje glave , moja preporuka je da sto duze ostavite auto da radi na 850 o/min :lol::lol::lol::lol:

p.s. zaboravio sam vas nesto priupitat : koliko kila zraka se moze stavit u flasu od litre na +40 a koliko na -40 ?
 
Član
Dobro MTR ne moras biti kao i ZELA GTI, i bukvalno shvacati ono sto je MELJIC napisao, covjek ako je rekao da treba da auto odradi, nije rekao da treba da voda dosegne 90 stepeni, vec je mislio minut- dva da odradi, pa da onda krece.... A to sto ZELA, sve pogresno shvaca to je njegov problem, iako ja mislim da se tu ne radi o problemu, vec o tome da on zeli da ispadne pametan, a onaj tko tvrdi drugacije "seljak" i "kafanski covjek"..... A sto se tice tvog pitanja u vezi zraka, samo ti mogu odgovoriti da ti je pitanje postavljeno na zelen nacin, razmotri malo bolje sta si htio da pitas, pa ondaj pitaj, pa cu da ti citko odgovorim na pitanje...
 
Član
Ja kad ga kresnem sve izvadm iz djepova pojas radijo svjetla(cca3-5min) i poljecanje do2000-2500 obrtaja poslje kad se zagrije voznja po volji i tako vecina radi ili slicno:cool:
 
Član
kod mene praksa, kljuc u bravu, upalim, upalim svjetla, pojas, pojacam muziku i put pod noge, laganije dok se ne zagrije, a onda pun, :123: da me kamioni ne preticu :D jedino zimi, grijanje i grijaci na maks i vrlo cesto odmah pun gas... nek je meni toplo, a auto ko ""ebe... a ne buni se, nek se kotrlja :lol:
 
Član
daj ba zela sto si tvrdoglav tako, imalo pametan covjek bi skonto i znao da auto pri paljenju ostavis bar 30-ak sekundi da odradi pa onda da krece, niko nije reko da ti to moras svaki put radit, nego ujutro prvi put palis auto, sve ledeno, ulje ko med gusto u karteru, jedva se motor podmazuje i ti odma gascinu daj, pokazi mu ko je koga kupio, ti njega il on tebe... ;);)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Koja struka tako govori, to moze reci netko tko nema veze sa automobilistikom, ti meni daj auto, ja cu ga odmah nakon paljenja, slozit po gasu i voziti, a isto tako mi daj indenticno auto, a njega cu pustit da malo odradi, pa tek onda krenuti, i ja i ti se kladimo da ce ovaj drugi imati dosta duzi vjek trajanja!

O života ti pročitaj sve moje i MTR-ove postove na temi. Te seljačko kafanske priče ostavi za nekog drugog;) Čuj odmah po gasu, do blokade pretpostavljam?

Čim dođe do ovakvih postova i "argumenata", meni se zgadi bilo kakvo pisanje ili uvjeravanje. Živ ti meni bio.

imas li ti ista pametnije radit osim pametovat po svakoj temi
:icon_confused::icon_rolleyes:
ako ti je dosadno da zovem amidju da ti nabavi traktor i da vozis

:lol:
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Dobro MTR ne moras biti kao i ZELA GTI, i bukvalno shvacati ono sto je MELJIC napisao, covjek ako je rekao da treba da auto odradi, nije rekao da treba da voda dosegne 90 stepeni, vec je mislio minut- dva da odradi, pa da onda krece.... A to sto ZELA, sve pogresno shvaca to je njegov problem, iako ja mislim da se tu ne radi o problemu, vec o tome da on zeli da ispadne pametan, a onaj tko tvrdi drugacije "seljak" i "kafanski covjek"..... A sto se tice tvog pitanja u vezi zraka, samo ti mogu odgovoriti da ti je pitanje postavljeno na zelen nacin, razmotri malo bolje sta si htio da pitas, pa ondaj pitaj, pa cu da ti citko odgovorim na pitanje...

Zela se pravi pametan, zela sve pogrešno shvaća..Dao sam argumente na svaku svoju izjavu u ovoj temi. To je forumaški način. Uz to postavim link stranice koja potvrđuje ono što govorim. Ne stavljam link zbog toga što meni treba, nego zbog toga što očito treba drugima. Nije ni bitno. Poslje svega što sam rekao u ovoj temi ti tvrdiš sljedeće:"ti meni daj auto, ja cu ga odmah nakon paljenja, slozit po gasu i voziti, a isto tako mi daj indenticno auto, a njega cu pustit da malo odradi, pa tek onda krenuti, i ja i ti se kladimo da ce ovaj drugi imati dosta duzi vjek trajanja!"

Ako ovo nije seljačka i kafanska izjava onda ne znam šta jeste. Daj argumente na svoje tvrdnje, počasti nas svojim velikim znanjem. Na jednoj temi o katalizatorima sam vidio da nisi baš neki stručnjak. I tu si me optuživao da stvari shvaćam bukvalno iako je bilo i drugih članova koji su tvrdili da nisu u pravu.

DuloX: I ti bacaš te kafanske? Jes eto sada sam idiot zbog toga što pratim upute tvornice i auto stručnjaka. Idiot sam jedino što se raspravljam s vama.;)
 
Član
Ja sam rekao u redu je mozda se nismo razumjeli, mozda ja nisam u pravu ali nije ni bitno. Svejedno cemo i ja i zela i ostali nastaviti kao sto radimo, ko god nam nesto rekao i koliko god NE bili u pravu, svi rade onako kako hoce ili kako su navikli.

Ta uputstva ja ne bi bas uzimao zdravo za gotovo, i bez razmisljanja samo poslusao sta pise. Eto napomenuo si me bas smo neki dan citali uputstvo od fabrike za Toyotu Yaris, oni preporucuju da se auto vozi uvjek preko 3-3.500 rpm zato sto je to kao najbolje za motor. Kako bi ti to shvatio i kako bi postupio, ajd mi molim te objasni ?
Ja ih bas i ne bi poslusao u potpunosti. U tim nazovi uputstvima ces naci i dobrih stvari ali i takvih marketinskih trikova i takvih nebuloza da se zapitas jesu li stvarno oni napravili to auto i jesu li stvarno oni pisali to uputstvo.
 

MTR

Član
ErRoR je napisao(la):
Dobro MTR ne moras biti kao i ZELA GTI, i bukvalno shvacati ono sto je MELJIC napisao, covjek ako je rekao da treba da auto odradi, nije rekao da treba da voda dosegne 90 stepeni, vec je mislio minut- dva da odradi, pa da onda krece.... A to sto ZELA, sve pogresno shvaca to je njegov problem, iako ja mislim da se tu ne radi o problemu, vec o tome da on zeli da ispadne pametan, a onaj tko tvrdi drugacije "seljak" i "kafanski covjek"..... A sto se tice tvog pitanja u vezi zraka, samo ti mogu odgovoriti da ti je pitanje postavljeno na zelen nacin, razmotri malo bolje sta si htio da pitas, pa ondaj pitaj, pa cu da ti citko odgovorim na pitanje...

Nije zelen nacin nego vas sve pitam , eto nek nije flasa :D , kolika je relatina gustoca zraka na 0 stepeni a kolika na 40 u kg. po metru kubnom ? i na kojoj nadmorskoj visini ce auto bolje ici ?
 
Top