zasto auto bolje vuce hladno???

zasto auto bolje vuce hladno???

Član
Primjetio sam da auto kad je hldan puno bolje vuce, bar kod mene.Koji je razlog:icon_rolleyes:
 
Član
mislis navece uglavnom vuce bolje...sto je istina ...

sad nisam nesto strucan da bi znao zasto, pretpostavljam da je zbog hladnijeg zraka navece tj. boljeg hladjenja motora :)
 
Član
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)
 
Član
Mrva je napisao(la):
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)
logicno vise gladnog zraka vise snage;)
 
Član
AnDel je napisao(la):
mislis navece uglavnom vuce bolje...sto je istina ...

sad nisam nesto strucan da bi znao zasto, pretpostavljam da je zbog hladnijeg zraka navece tj. boljeg hladjenja motora :)

Ne znam je li to kod samo kod ovih starih auta, ali moj se mijenja s promjenom vremena, kao sto rece navece ide samo tako uzitak vozit, kad kisa pada isto nema ono kad npr. idem 100 da bruji sve glatko, po danu mi nekako sve smeta :lol:
 
Član
mate123 je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)
logicno vise gladnog zraka vise snage;)

Znam, al on to nije pitao.. njegovo pitanje glasi "auto kad je hldan puno bolje vuce"
 
Član
Mrva je napisao(la):
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)

najbolje kad je kombinacija i hladan motor i napolju hladno :cool:
jbg ja izgleda nisam dobro srocio pitanje
 
Član
Mrva je napisao(la):
mate123 je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)
logicno vise gladnog zraka vise snage;)

Znam, al on to nije pitao.. njegovo pitanje glasi "auto kad je hldan puno bolje vuce"
a to se sporazumjeva tako je kod svakog evo npr kod mene trica 1.9 td kad je naladno stisnes ide za tuplo a nema inetrkuler...... zato jer je ladan zrak direk kupi


_vwfan_ je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)

najbolje kad je kombinacija i hladan motor i napolju hladno :cool:

je je i ode ti ukurac u rekordnom roku ;)
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
jedno je "kad je auto hladno" a drugo je "kad je napolju hladno"

ova druga opcije je normalna i tako i treba da bude.. jer kad je manja temperatura zraka onda ima vise molekula hladnog zraka, a sto je vise molekula hladnog zraka to je bolja eksplozija u motoru. A sto je bolja eksplozija, vise snage imas :)

najbolje kad je kombinacija i hladan motor i napolju hladno :cool:

samo ti.. ja cu cekat dobar pritisak ulja kao i dobru temp ulja. Pa onda gas po hladnom :D
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
mislis navece uglavnom vuce bolje...sto je istina ...

sad nisam nesto strucan da bi znao zasto, pretpostavljam da je zbog hladnijeg zraka navece tj. boljeg hladjenja motora :)

Ne znam je li to kod samo kod ovih starih auta, ali moj se mijenja s promjenom vremena, kao sto rece navece ide samo tako uzitak vozit, kad kisa pada isto nema ono kad npr. idem 100 da bruji sve glatko, po danu mi nekako sve smeta :lol:

mislim da svakom autu vise godi hladan zrak...i meni u dan svasta smeta, posebno dok sam imao golfa...
navece i tisi i brzi :)
a i volim navece da vozim, ajd sto bolje ide, nego i prazne ceste i gas do daske :)
 
Član
Naime, poznato
nam je iz svakodnevnog života da se plinovi prilikom širenja
(povecavanja obujma) hlade. Kada pritisnete ventil na dezodoransu
(pardon, deodorantu) oslobada se stlaceni sadržaj bocice cime mu se
naglo povecava obujam. Dakako, osjetit cete kako vas taj mlaz hladi.
Upravo obrnuto, dogada se kada plinovima naglo smanjujemo obujam, tj.
kada ih komprimiramo. Primjera radi, sjetite se pumpe za bicikl. Nakon
dosta rada, njezino se kucište znatno ugrije, upravo stoga što smo u njemu
sabijali zrak. Jednako tako se i zrak sabijen u turbopunjacu ili
mehanickom kompresoru znatno zagrijava. No, zagrijavanjem mu se
povecava obujam i pada gustoca. Rjedi zrak, dakako, sadrži manje kisika
potrebnog za izgaranje goriva. Takoder, pregrijani bi zrak u cilindru,
prilikom kompresijskog takta, mogao izazvati i detonativno izgaranje (samozapaljenje smjese). Jasno je da
zrak, komprimiran u nekom punjacu, treba stoga ohladiti. Za hladenje sabijenog zraka koriste se hladnjaci
(intercooleri) cija je konstrukcija u osnovi jednaka onoj hladnjaka za rashladnu tekucinu. S jedne strane
ulazi zagrijani komprimirani zrak, a s druge izlazi ohladen nakon izmjene topline s okolinom. Intercooleri,
ipak, nisu potrebni na svim motorima s prednabijanjem, vec ih se ugraduje pretežno u snnažnije automobile
kod kojih se koriste viši pritisci prednabijanja.

c/p iz onog bht prirucnika
 
Član
Ne tjerajte auto na hladno, nema veće smrti za motor. Najveće habanje motora se događa dok se ne zagrije.

Ako ti motor lošije vuče kada se zagrije, onda vjerovatno negdje vuče falš zrak
 
Top