Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Član
ja sam sipao sad zadnji put titan fuchs 5w40 i mogu reci da sam pravo zadovoljan, vidjet cu da li ce ga trosit nakon odredjene kilometraze ali s obzirom na to kako auto radi ja sam prezadovoljan
4 litra 56km;)
 
Član
Da se i ja upisem :icon_biggrin: , dosad uvijek sipao Liqui Moly 10w40 i nikad problema . Servis radim svakih 10 000 KM (3 ili 4 puta godisnje) i uvijek pored ulja mijenjam i sve filtere . Potrosnja nije bila nikad veća od 0,5 l od zamjene do zamjene (10000 KM) tako da nema potreba za dosipanjem pošto na servisu uvijek naspem na MAX .




Uploaded with ImageShack.us


Kanister 5l kosta 48KM .
 
S obzirom da nisam imao vremena napisati izvjestaj kako sam obecao na 2.500 KM, pisem isti tek nakon 5.126 KM..Mnogo radim, i nisam imao vremena da napravim rezime potrosnje ulja, ponasanja motora i sl. Do sada u ovih 5.126 KM potrosnja ulja je dosla do 0,9 dcl sto je i prihvatljivo ako uzmemo cinjenicu da je motor na 370.000 KM.. U posljednje vrijeme je vani hladno, nesto vise sam boravio na otvorenoj cesti..Situacija je slijedece: Bizol ima nesto nizi pritisak koji se moze primjetiti kada je vani hladno, medjutim vrlo brzo se stabilizuje.. Kako se ulje haba tako i pritisak lagano pada, nista strasno, zanemarivi su pomaci. U ovih 5.126 KM najvise se moze primjetiti da motor znatno tise i ugladjenije radi. Motor ne zvoni kao ranije, te je hladan, tisi barem 40% nego sa drugim uljima koje sam do sada sipao.. Bizol planiram voziti do 7.000 KM da vidim kolika ce ukupna potrosnja biti na 7.000 KM i koliko ce jos pritisak pasti.. Sve u svemu Bizol je jako dobra i isplativa kupnja. Ja sam za sada prezadovoljan, te planiram nastaviti sipati Bizol i dalje. Do ponovnog pisanja, srdacan pozdrav.
 
Član
Kupujmo domace:D dobro se pokazalo u Hondi,motor ne trosi ulje tako da sam zadovoljan:icon_biggrin:

257204n.jpg


http://www.modricaoil.com/latn/?page=44&brand=5&ShopItemId=8
 
Član
da li je iko kupovao Castrol u MagnaOil koji se predstavljaju kao ovlasteni distributer za ta ulja... Bas cu probati sledecu zamjenu, posto mi ovog sada trosi oko mozda 0,5 l na 7-8 hiljada....
 
Član
Kupujem ja u MagnaOil Castrol EDGE 5w30 i nisam primjetio neku potrosnju ulja, na nekih 13000km na mjeracu spadne oko 0.5cm :cool:
Cak sam zadnji put dobio i Castrol ruksak ;)
Imaju i neko Sprint ulje 15W40, cijena oko 3.5KM za litar, to sipam u Golfa i zadovoljan sam jer ga trosi manje nego "crne" Optime :D
 
Limp je napisao(la):
da li je iko kupovao Castrol u MagnaOil koji se predstavljaju kao ovlasteni distributer za ta ulja... Bas cu probati sledecu zamjenu, posto mi ovog sada trosi oko mozda 0,5 l na 7-8 hiljada....

Druze da naspes bilo koje ulje trosice ti 0.5l pomiri se s tim vozis PD motor po prospektu ti je od 0.5-0.7 na 10000 km potrosnja ulja .
 
Član
ja sam se prebacio na aral,
Aral%20Blue%20Tronic%2010W-40%20%281%20liter%29%20new%20bottle.jpg


eto 2 zamjene na njemu, dosad nekako "najzadovoljniji" sa aralom, nema zimi dok je hladan, na minusu onog lupkanja kao sa (t)astrolom...
 
Član
ma znam da konkretno ovaj a i svaki PD trosi... meni je BKC oznaka motora i cujem a i vidim da trose ulje, nije puno ali hocu da probam sa ovim "originalom"... Npr caddy od starog 1.9 TDI bosch pumpa ne trosi ulje, ustvari skroz malo skoro zanemarljivo...
 
Član
e ovako zanima me sta mislite da u astru sipam 10W40 do sada je sipano 5W40 Castrol Magnatec i evo na 16 hiljada je potrosilo 1l i vrijeme je da se mijenja pa me zanima da li da ostanem na 5W40 ili da predjem na 10W40 motor je presao 156 000 km...
 
Top