Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Vrste i potrošnja ulja - iskustva i savjeti

Član
menso je napisao(la):
e ovako zanima me sta mislite da u astru sipam 10W40 do sada je sipano 5W40 Castrol Magnatec i evo na 16 hiljada je potrosilo 1l i vrijeme je da se mijenja pa me zanima da li da ostanem na 5W40 ili da predjem na 10W40 motor je presao 156 000 km...

Koje je godiste,komotno mozes preci na 10w40.
 
Član
moj auto je takodje presao 100 000, 2002 je godiste, inace sipam 5w40
i savjetovali su me da sipam 10w, ali nekoliko clanova foruma mi je reklo da je to gusto ulje, posebno za zime

sipao sam titan fuchs 5w40 i prezadovoljan sam iskreno, cesto provjerim nivo i ne primjecujem da se spustio imalo, presao sam oko 2000-3000km
 
Mobil 10w40...prije generalke do 5000km nista nakon toga u razmaku od 5 do 10tkm uzme oko 3deca...
Poslije generalke sam prisao do sada 7tkm i jos ni kapi.
Motor je 16v 9a i vozi se naravno puni gas skoro pa uvijek.
 
Kod mene je u Ibizi 1,9 PD motor i kupio sam ga sa 86 000 , sad ima 203 000 km, znaci 10ak intervala je iza mene, i samo sam sipao jednu vrstu ulja CASTROL EDGE 5w40 i na 15 000 km i dok nisam usis od interkulera promjenio u INOX, pored sto je trošio malo, izbijao je na uljne pare oko spojnica...tad se to kretalo oko 0,5-0,7l na 15 000km, sad kako je plastika zamjenjena sa inoxom i promjenjene šelne sad je spalo na neki 0,3-0,4l na 15 000 km.

Ali moram da napomenem da sam jednom probao sa CASTROLOM 5w30 i auto je radio savršeno!!! Ogromna mi razlika bila...alki je trosio i 1 litar tad na tom mjenjanju..:icon_rolleyes:
 
Član
vladica85 je napisao(la):
menso je napisao(la):
e ovako zanima me sta mislite da u astru sipam 10W40 do sada je sipano 5W40 Castrol Magnatec i evo na 16 hiljada je potrosilo 1l i vrijeme je da se mijenja pa me zanima da li da ostanem na 5W40 ili da predjem na 10W40 motor je presao 156 000 km...

Koje je godiste,komotno mozes preci na 10w40.
2002 je god.
 
Član
@menso
ja to nista ne bih dirao... ako ti ne trosi ulje i fino radi... meni je golf na 170K i sipam 5-40 ne planiram prelaziti na gusce dok ga ne podje trositi vise od normale neke...
 
Član
Sta savjetujete za Alfu 1.8 99 godiste? Naravno mimo Selenije ako je dobro bilo sta drugo sipat?
 
Član
Sta cu ulit u tricu 19 TD 1997 godina 280 na satu? ili da ostanem na castrolu 5w40?
Ima li netko neki savjet?
Hvala
 
Ako ne trosi puno mozes i ostati na njemu, mada bi ti ovo bilo idealno i ljeti i zimi, cak mislim da bi ti prelazak na ovo ljeti bio jos bolji, jer kod vas su vece temperature, ovo je malo gusce, te ostvaruje bolje podmazivanje na vecim temperaturama. Mada opet, ako ne trosi, da ostanes na tom 5W nece ti nista skoditi, ali ako krene vise trositi, slobodno s 10W kreni, i ako je original Castrol, nemas brige u bilo kojem slucaju ;)
 
Član
Ma ako je to to onda cu ostat na ovome jer nisam imao nikakvi problema do sad sve normalno. Na 5000 km potrosi oko 3 dece tako nesto nisam bas pratio tocno ali tu je to negdje.
 
Član
electroboy je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Sta savjetujete za Alfu 1.8 99 godiste? Naravno mimo Selenije ako je dobro bilo sta drugo sipat?

total quartz 9000, shell helix ultra, Liqui moly 5w-40

Hvala druze na savjetu... Mislim da je od svih ovaj Shell naj povoljniji? Ja bi mozda za totalom isao na sljedecem servisu da probam
 
Top