Vmax

Vmax

Proizvođači automobila troše milijune eura da bi snizili koeficijente otpora zraka za 0.1 a vama smiješno što sam se ja uhvatio baš toga faktora.
"Um caruje, snaga klade valja" :D
 
Član
Na duploj brzini potrebna je 8 puta veća snaga ;) veze nemate a pametujete...

KOEFECIJENT * POVRŠINA... ako misliš da nije bitna površina, onda ti valjaš klade :)
 
Član
Ako mersedes cls tezak skoro 2 tone sa 225ks (320cdi) ide 246, onda moze i astra 260. Pitanje je samo koliko dugo ova astra moze da radi kad iz 1.9 dizel motora ima 225 ks....
 
SM chip tuning je napisao(la):
moze li ovdje iko da shvati da nije bitno koliko auta ima KS na papiru,nego je bitno koliko motor ima KS i NM na prenosu gdje pravi V max ???

Ima li ikakvog nacina da to objasnim ???

Kolega, ako dopuštaš da te tako nazovem, nitko ne želi osporiti tvoju tvrdnju i izmjerene vrijednosti na dotičnom autu, ali ja ostajem pri svome, da ta Astra ne može postići stvarnih 260 km/h sa tom snagom. Ja samo komentiram to,a ne tvoj rad na motoru i njegovom tuningu.... ;)
 
Član
dellas je napisao(la):
Ako mersedes cls tezak skoro 2 tone sa 225ks (320cdi) ide 246, onda moze i astra 260. Pitanje je samo koliko dugo ova astra moze da radi kad iz 1.9 dizel motora ima 225 ks....

taj cls na dynu ima 210 ks,znaci slabiji je od astre...
 
Član
Zbog čega mi se brišu postovi?

Deyo: Na duploj brzini? :lol::lol: Prihvati se uređenja foruma, okani se fizike i dinamike;)
 
Deyo je napisao(la):
Na duploj brzini potrebna je 8 puta veća snaga ;) veze nemate a pametujete...

KOEFECIJENT * POVRŠINA... ako misliš da nije bitna površina, onda ti valjaš klade :)

Pa božji čovječe, upravo i ja tvrdim da ta površina, tj. relativno loša učinkovitost probijanja kroz zrak ne dopuštaju Astri da ide tim brzinama sa tom snagom.
 
dellas je napisao(la):
Ako mersedes cls tezak skoro 2 tone sa 225ks (320cdi) ide 246, onda moze i astra 260. Pitanje je samo koliko dugo ova astra moze da radi kad iz 1.9 dizel motora ima 225 ks....

De kolega nemoj i ti majke ti.... ;)

CLS...........Cd = 0.27
Astra H..... Cd = 0.34

Ovo Cd ti je koeficijent otpora zraka
 
Član
otpor vazduha sa povecanjem brzine se kvadrira...
otpor vazduha na 200kmh u odnosi na 100kmh iznosi:
otpor vazduha na 100kmh x taj isti otpor = otpor na 200kmh
ako nisam upravu neka me neko ispravi....
 
Član
Porschefan je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
moze li ovdje iko da shvati da nije bitno koliko auta ima KS na papiru,nego je bitno koliko motor ima KS i NM na prenosu gdje pravi V max ???

Ima li ikakvog nacina da to objasnim ???

Kolega, ako dopuštaš da te tako nazovem, nitko ne želi osporiti tvoju tvrdnju i izmjerene vrijednosti na dotičnom autu, ali ja ostajem pri svome, da ta Astra ne može postići stvarnih 260 km/h sa tom snagom. Ja samo komentiram to,a ne tvoj rad na motoru i njegovom tuningu.... ;)

ja starno ne znam koliko auto moze ici jer sam ga ja vozio na dynu i malo po cesti do 120 km/h.
Tako mi je rekao vlasnik ali i da mi nije rekao ja smatram da moze ici mnogo jer ima 6 brzinu veoma dugacku a moze da snaga ostne jako dugo u svakoj brzini pa i u 6.
Mjerio sam na dynu do 5500 rpm i snaga ostaje,nema pada a upravo je to bitno za veliku brzinu.

Ja licno smatram da auto moze da ide 260 km/h je mnogo slabija auta izgledom krive mogu tu brzinu da postignu i ne vidim nikakavog razloga zasto astra nebi mogla ici toliko.
 
Član
Zela, napad je najbolja odbrana, ma piši ti šta hoćeš zaboli me činjenica je da veze nemaš a praviš se pametan, ne vjerujem ni ja da sam u pravu, ali ti izgleda živiš na nekoj planeti gdje vladaju drugi zakoni fizike, da se imalo razumiješ kao što tvrdiš ne bi me ni pitao odakle mi ove brojke, namjerno neću da "okačim link", prećeš odmah na drugu priču, nema poente ;)

Porschefan, koefecijent je za oblik tijela, ona burrago igračkica ima isti koefecijent kao i pravo auto ali nema istu površinu.
 
Član
Sm chiptuning zeli reci ovo:
nije bitno koliko max KS ima auto ako se prica o vmax....
bitno je koliko ks razvija masina u podrucju rada sa kojim dostize vmax....
zato je vmax problem za turno dizele i tbenzince jer ulaze u visoke rpm gdje je kriva u velikom padu i cesto nemaju ni 40% snage,nekima je to namjerno napravljeno,nekima sama koncepcija turbo punajca i pratecih stvari to ne dopusta.
to je jedan od razloga zasto N/A benzinci lakse postizu veci vmax jer im je max ks gotovo pred red line-om.....
desava se to da benzinac 1.6 sa 105 ks na 6000rpm ima vise ks nego turbo dizel sa 160ks pri 3/4 svojih raspolozivih RPM-a
 
Deyo je napisao(la):
Porschefan, koefecijent je za oblik tijela, ona burrago igračkica ima isti koefecijent kao i pravo auto ali nema istu površinu.

Eto konačno si na pravom putu, i ja stalno tvrdim to -- oblik tijela.
Limuzine imaju fluidnije, blage linije i zato bolje sijeku zrak, najviše zbog zadnjeg dijela vozila, i zato postižu veće brzine u odnosu na kompaktne automobile, ako se radi o istoj snazi.

Ja bi volio vidjeti stvarnu izmjerenu brzinu ove Astre, tek onda ću odustati od svoje tvrdnje.
 
Top