Vmax

Vmax

Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

SM chip tuning je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
ispravka netacnog navoda.....
za Vmax nije bitna toliko tezina.....tezina igra ulogu kod ubrzanja,odnosno samog vremena ubrzanja.
a za vmax nije toliko bitno.jer...zaletice se kad se zaleti samo ako ima snage :D

jos nesto...ako ja na svom autu zakucam 5-tu u blokadu i stavim 100 cipova i pomjerim 100 kriva vmax ce mi biti isti,jer kako kolega kaze...nemoze mjenjac to propratiti...tako da sumnjam u ovih 260km/h koje je vlasnik naveo...ne sumnjam u snagu,ali sumnjam u prenos.
ispada da auto kad je izasao iz fabrike nije mogao dostici 1500rpm do red line-a u 5-oj.....

da li mislis da isto brzo ide 100 ks u 400 kg autu i taj isti motor i mjenjac u 2000kg autu ?

ti ga sad majstore malo presra,malo puno, 400kg vs 2000kg...

ja ti tvrdim ovo:
bmw e34 2,5 i bmw e30 2,5 imaju isti vmax a razlika u tezini je ogromn,prvo u klasi pa onda u tezini....cak e34 nabere koji km/h vise od e30..majstore...
 
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

na koliko mu obrtaja vrti kada ide 210km/h,nemoze sada vrtiti na 6-7 hiljada da bi isao 260km/h...mislim da mu ni aerodinamika ne dozvoljava tih 260(s tom snagom) ili obrtaji bar s tim mjenjacem...
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

ali ova astra CDTI i svaka druga je limitirana na 210 km/h,kako to objasnjavas ?

jel znas kako izgleda kriva od te astre opc i koliko snage ima na tih 244 km/h u 6 brzini ?

problem je danasnjice sto svi proizvodjaci auta samo se bore pa naprave veliku "spic" snagu,motor na tom spicu izbaci max snagu ali jako brzo nakon toga snaga pada i ne zadrzava je.Stari motori to nisu imaju i kod njih je snaga bila konstantnija,ali svi novi motori bilo turbo dizeli ili turbo benzinci se prodaju na taj fazon.Moze motor da ima i 400 ks na 6000 rpm a da na 6500 ima 130 ks i da opet neide preko 220 km/h.
Snaga motora jeste bila ali je bitnije kako je rasporedjena odnosno kako izgleda kriva.
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

to se u potpunosti slazem....

zato ja volim atmo benzince...max moment je uvjek tamo gdje ti pane kazaljka kad presaltas u visu...moment drzi sve do RPM na kojima je max snaga,a ta max snaga je na nekih 95% dozvoljenog broja obrtaja...i to je to...koliko ima brojeva i pbrtaja toliko ide i nema price :D
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Maksimalna brzina mora biti popraćena svim dijelovima na autu, pogotovo gumama. Zašto jednom običnom dizel kompaktu stavljati skuplje dijelove kada ga skoro nitko neće voziti preko 200 km/h.

Opet nisi shvatio. Po treći put ponavljam, limit je za maksimalnu brzinu svih Njemačkih auta. Ni jedno ne ide preko 250 km/h, naravno postoje i niži limiti (kao što si naveo).;)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

-Suki- je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
ispravka netacnog navoda.....
za Vmax nije bitna toliko tezina.....tezina igra ulogu kod ubrzanja,odnosno samog vremena ubrzanja.
a za vmax nije toliko bitno.jer...zaletice se kad se zaleti samo ako ima snage :D

jos nesto...ako ja na svom autu zakucam 5-tu u blokadu i stavim 100 cipova i pomjerim 100 kriva vmax ce mi biti isti,jer kako kolega kaze...nemoze mjenjac to propratiti...tako da sumnjam u ovih 260km/h koje je vlasnik naveo...ne sumnjam u snagu,ali sumnjam u prenos.
ispada da auto kad je izasao iz fabrike nije mogao dostici 1500rpm do red line-a u 5-oj.....

da li mislis da isto brzo ide 100 ks u 400 kg autu i taj isti motor i mjenjac u 2000kg autu ?

ti ga sad majstore malo presra,malo puno, 400kg vs 2000kg...

ja ti tvrdim ovo:
bmw e34 2,5 i bmw e30 2,5 imaju isti vmax a razlika u tezini je ogromn,prvo u klasi pa onda u tezini....cak e34 nabere koji km/h vise od e30..majstore...

niti jedan motor nema idelanu krivu a niti jedan mjenjac nije idealno slozen.Motor zbog vece tezine vozila ako upadne u "rupu" uzrokovanu prenosom i trenutnom snagom i trenutnim obrtnim momentom moze jednostavno da stane i da nema dovoljno nm da u tom momentu to predje i to mu moze biti max brzina.
S druge strane kad isti motor ubrzava sa vozilom koje je lakse,on moze sa tom istom snagom i istin nm da se pomakne iz te rupe i napravi jos koji obrtaj vise i tako napravi vecu max brzinu.
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

ZELA GTI je napisao(la):
Maksimalna brzina mora biti popraćena svim dijelovima na autu, pogotovo gumama. Zašto jednom običnom dizel kompaktu stavljati skuplje dijelove kada ga skoro nitko neće voziti preko 200 km/h.

Opet nisi shvatio. Po treći put ponavljam, limit je za maksimalnu brzinu svih Njemačkih auta. Ni jedno ne ide preko 250 km/h, naravno postoje i niži limiti (kao što si naveo).;)

Ta astra i svaki drugi turbo Opelov benzinac je limitiran na 260 km/h a isto vazi i za VAG turbo benzince :)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Ja sam čuo drugačije. Za oba tvoja navoda. ;)

Nije ni bitno. Ponešto smo naučili:icon_biggrin:
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

ajd se kladi da ti postavim odmah iz softwera limiter :)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

neki dizeli su limitirani na 250 km/h ali benzinci nisu,ne znam zbog cega ali je tako.
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Okej Srđane.

Dellas: Brzina po satu i stvarna brzina pri 270 km/h su dva druga svijeta:icon_biggrin:
 

JD.

Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

kazes da OPC ima limiter na 244, zbog cega bas na 244 ako je onaj tzv. gentleman's agreement na 250 ?

uostalom ni OPC fabricki ne bi mogao puno preko 240 ni bez limitera (naravno mislim na stvarnu brzinu a ne onu koju pokazuje tacho u autu), tako da je 260 u ovom dizlu nachipanom skroz nerealno
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

OPC ima limiter na 260 km/h a moze ici oko 250 km/h stock jer mu je mapa na vecim obrtajima tako napravljena da mu oduzima snagu i smanjuje boost i ne moze da ide preko dok se ne uradi remap.

atomsferski motori od mnogo manje KS mogu da idu brze a pogotovo stariji.

necu ja vise da gubim vrijeme da svakom pojedninacnom objasnjavam zasto neki auto moze da ide brzo a zasto neki ne,da pazljivo citate sve sto sam napisao od pocetka teme shvatili bi sta je poenta...
 
Ovako: ta Astra sa 225 ks nema teoretske šanse da ide 260km/h, to je čista glupost. to nema veze sa krivuljom snage i okretnog momenta.
Kod ove Astre aerodinamika ne dopušta toliku brzinu, jer 225ks nije dovoljno da se auto odupre tolikom otporu vjetra.
To je čista osnovna fizika.
Kod mene pri max brzini pokaziva 220 i okretaji stanu na 4300, ali stvarna brzina je oko 185, izmjereno.
To o 260 km/h je nebuloza jer auto takve aerodinamike treba imati 350ks da se odupre otporu vjetra i postigne stvarnu toliku brzinu.
(da pokaziva toliko, vjerujem, jer su odstupanja brzinomjera normalna pojava)

I što se tiče mase, to nema nikakve veze sa krajnjom brzinom, isključivo sa ubrzanjem.
 
Top