Vmax

Vmax

Član
koju ti imas astru ?

kako onda npr E klasa 320 cdi ide 250 km/h a ima 210 ks na dynu fabricki
objasni mi kako idu 530 E60 i A6 3.0 tdi 250 km/h a imaju manje ks od astre,vecu tezinu,dal nije samo zbog aerodinamke ?
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ovako: ta Astra sa 225 ks nema teoretske šanse da ide 260km/h, to je čista glupost. to nema veze sa krivuljom snage i okretnog momenta.
Kod ove Astre aerodinamika ne dopušta toliku brzinu, jer 225ks nije dovoljno da se auto odupre tolikom otporu vjetra.
To je čista osnovna fizika.
Kod mene pri max brzini pokaziva 220 i okretaji stanu na 4300, ali stvarna brzina je oko 185, izmjereno.
To o 260 km/h je nebuloza jer auto takve aerodinamike treba imati 350ks da se odupre otporu vjetra i postigne stvarnu toliku brzinu.
(da pokaziva toliko, vjerujem, jer su odstupanja brzinomjera normalna pojava)

I što se tiče mase, to nema nikakve veze sa krajnjom brzinom, isključivo sa ubrzanjem.

onda mi objasni kako sam ja sa 185KS u golfu 2 84 godiste vozio sa mjenjacem 4 brzine 230kmh po GPS mjenjac ne dopusta vise,
a kada sam stavio mjenjac sa 5 brzina isao sam skoro 240,vjerujem da bi isao i malo preko ali nije bilo prilike.

Aerodinamika jeste bitan faktor,ali nije toliko presudan za Vmax,veca paznja je da aerodinamika bude dobra za auta koja postizu te brzine da bi prvenstveno bila sigurna i stabilna,motor ce se pobrinuti da i trafika ide 250kmh ako je dovoljno jak,a sad sto nece biti stabilna to je aerodinamika!

Nemogu da vjerujem kakvih sve izjava se napise ovde,
a Srdjane tebi se divim za kolicinu strpljenja.
 
SM chip tuning je napisao(la):
koju ti imas astru ?

kako onda npr E klasa 320 cdi ide 250 km/h a ima 210 ks na dynu fabricki
objasni mi kako idu 530 E60 i A6 3.0 tdi 250 km/h a imaju manje ks od astre,vecu tezinu,dal nije samo zbog aerodinamke ?

Ne bih htio ulaziti u bilo kakve svađe ili prepirke:
koeficijen otpora zraka kod Mercedes E w211 je 0.29
kod Opel Astre H : GTC ima 0.34, 5 vratna verzija 0.33, sedan 0.31

A ovo je Astra 1.9 cdti sa 120 ks


http://www.youtube.com/watch?v=PI6dOgJyorc&feature=related

Al_Galone je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
.

Aerodinamika jeste bitan faktor,ali nije toliko presudan za Vmax,veca paznja je da aerodinamika bude dobra za auta koja postizu te brzine da bi prvenstveno bila sigurna i stabilna,motor ce se pobrinuti da i trafika ide 250kmh ako je dovoljno jak,a sad sto nece biti stabilna to je aerodinamika!

Nemogu da vjerujem kakvih sve izjava se napise ovde,
a Srdjane tebi se divim za kolicinu strpljenja.

:icon_question: :icon_question: :icon_question:
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Ovako: ta Astra sa 225 ks nema teoretske šanse da ide 260km/h, to je čista glupost. to nema veze sa krivuljom snage i okretnog momenta.
Kod ove Astre aerodinamika ne dopušta toliku brzinu, jer 225ks nije dovoljno da se auto odupre tolikom otporu vjetra.
To je čista osnovna fizika.
Kod mene pri max brzini pokaziva 220 i okretaji stanu na 4300, ali stvarna brzina je oko 185, izmjereno.
To o 260 km/h je nebuloza jer auto takve aerodinamike treba imati 350ks da se odupre otporu vjetra i postigne stvarnu toliku brzinu.
(da pokaziva toliko, vjerujem, jer su odstupanja brzinomjera normalna pojava)

I što se tiče mase, to nema nikakve veze sa krajnjom brzinom, isključivo sa ubrzanjem.

onda mi objasni kako sam ja sa 185KS u golfu 2 84 godiste vozio sa mjenjacem 4 brzine 230kmh po GPS mjenjac ne dopusta vise,
a kada sam stavio mjenjac sa 5 brzina isao sam skoro 240,vjerujem da bi isao i malo preko ali nije bilo prilike.

Aerodinamika jeste bitan faktor,ali nije toliko presudan za Vmax,veca paznja je da aerodinamika bude dobra za auta koja postizu te brzine da bi prvenstveno bila sigurna i stabilna,motor ce se pobrinuti da i trafika ide 250kmh ako je dovoljno jak,a sad sto nece biti stabilna to je aerodinamika!

Nemogu da vjerujem kakvih sve izjava se napise ovde,
a Srdjane tebi se divim za kolicinu strpljenja.

:cool:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
koju ti imas astru ?

kako onda npr E klasa 320 cdi ide 250 km/h a ima 210 ks na dynu fabricki
objasni mi kako idu 530 E60 i A6 3.0 tdi 250 km/h a imaju manje ks od astre,vecu tezinu,dal nije samo zbog aerodinamke ?

Ne bih htio ulaziti u bilo kakve svađe ili prepirke:
koeficijen otpora zraka kod Mercedes E w211 je 0.29
kod Opel Astre H : GTC ima 0.34, 5 vratna verzija 0.33, sedan 0.31

A ovo je Astra 1.9 cdti sa 120 ks


http://www.youtube.com/watch?v=PI6dOgJyorc&feature=related




pa nije svadja nikakava,samo diskutujemo,ja se ne svadjam samo te pitam da mi objasnis :)

da li je razlika ta u kojeficentima razlog zasto ta auta mogu ici 260 a astra ne moze ?
astra ova je 150 ks i ima 6 brzina mjenjac,vuce do 5000 rpm.
stanardno ide 210 km/h na 3750 u 6 brzini
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
.

Aerodinamika jeste bitan faktor,ali nije toliko presudan za Vmax,veca paznja je da aerodinamika bude dobra za auta koja postizu te brzine da bi prvenstveno bila sigurna i stabilna,motor ce se pobrinuti da i trafika ide 250kmh ako je dovoljno jak,a sad sto nece biti stabilna to je aerodinamika!

Nemogu da vjerujem kakvih sve izjava se napise ovde,
a Srdjane tebi se divim za kolicinu strpljenja.

:icon_question: :icon_question: :icon_question:

ne kontam sta se cudis, covjek je u potpunosti upravu. procitaj drugi dio posta...
 
Član
Porschefan, bez uvrede lupaš gluposti...

Uhvatio si se za taj otpor vazduha, koji je samo jedan od faktora, u stvarnom svijetu ništa nije IDEALNO, a ti posmatraš kao da jeste... Ja ti mogu matematčki dokazati da je 225ks sasvim dovoljno da se ide 260km/h.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Porschefan, bez uvrede lupaš gluposti...

Uhvatio si se za taj otpor vazduha, koji je samo jedan od faktora, u stvarnom svijetu ništa nije IDEALNO, a ti posmatraš kao da jeste... Ja ti mogu matematčki dokazati da je 225ks sasvim dovoljno da se ide 260km/h.

deyo, nemoj nas patiti matematikom. to ti njemu na PM ;):D
 
Član
Deyo je napisao(la):
Porschefan, bez uvrede lupaš gluposti...

Uhvatio si se za taj otpor vazduha, koji je samo jedan od faktora, u stvarnom svijetu ništa nije IDEALNO, a ti posmatraš kao da jeste... Ja ti mogu matematčki dokazati da je 225ks sasvim dovoljno da se ide 260km/h.

Hajde molim te
 
Član
Astra, 0.34 koefecijent otpora vazduha, 2.03 m^2 prednja površina.

na 266km/h, utrošeno watta 177,761.43, potrebna snaga motora 238.38 ks, potrebno ks da se savlada otpor vazduha 227.51, za trenje potrebno 10.87ks, potrošnja 32l na 100km :)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Astra, 0.34 koefecijent otpora vazduha, 2.03 m^2 prednja površina.

na 266km/h, utrošeno watta 177,761.43, potrebna snaga motora 238.38 ks, potrebno ks da se savlada otpor vazduha 227.51, za trenje potrebno 10.87ks, potrošnja 32l na 100km :)
Ako Zela kaze da nevalja morat ces se vratit na pocetak :D

Svaka cast ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Astra, 0.34 koefecijent otpora vazduha, 2.03 m^2 prednja površina.

na 266km/h, utrošeno watta 177,761.43, potrebna snaga motora 238.38 ks, potrebno ks da se savlada otpor vazduha 227.51, za trenje potrebno 10.87ks, potrošnja 32l na 100km :)

Odakle ti ove gluposti? :lol::lol::lol:
 
Top