Vmax

Vmax

Član
http://www.youtube.com/watch?v=s65RW5Xf8Tg

Opel Astra H 1.9 cdti 150 ks
Hibrid turbo
Veci IC
Cat off

sve ostalo OEM

Stage2:
225 ks i 465 nm


ima li kakav snimak ubrzanja?
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

nema nikakav snimak ubrzanja ali vlasnik je rekao da je vozio 260 km/h po navigaciji ali da moze jos da ide samo on nije forsirao do max :)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Jebote jel moguće da mu je krajnja brzina preko 260 km/h, kako je gore navedeno?
U svakom slučaju extra odrađeno;)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Kad sam vidio koliko je konja u pitanju nisam razmisljao o nekom top speed-u. Kada sam vidio ovih 260 i kusur km/h iznenadio sam se,,jbt pa ovo je sada prava letjelica
svaka cast za ovaj poduhvat,mogu mislit koliki je osmijeh na licu vlasnika:icon_smile:
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Astra OPC od 240 ks ima krajnju brzinu od 244 km/h.

Vlasnik ovog auta je poprilično optimističan
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Cisto sumnjam da mjenjac moze izvuci tu brzinu... al to mi nikad necemo znati dok ne probamo nesto tako.
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

haj da je bar po tahu 260 pa bi rek'o vece felge ovo ono al po gps-u tesko :)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

OPC ima Vmax limiter...

A6 3.0 tdi ima 224 ks i ima limiter na 250 km/h koliko i ide
BMW 530d ima 230 ks i takodje ima limiter i ide 250 km/h

astra ima manje tezine od njih a isto ks
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/pDqOI-IX4Ms?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/pDqOI-IX4Ms?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></object>
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

za veliki Vmax bitan je izgled krive i bitno je da snaga ostaje poslije 4000 rpm,a s obzorom da je ovo CR motor snaga ostaje do skoro 5000 rpm i motor ima veliki turbo koji to moze da izdrzi.

Sva auta fabricki imaju veliki pad snage poslije 4000 rpm i zato ne mogu da idu brzo i to je uradjeno sa razlogom da sacuva turbo.

kad se podesi kriva remapom snaga moze ostati ista kao faricka a da motor recimo prije remapa ima na 4000 rpm 130 ks a na 4500 rpm 90 ks a da se remapom snaga na 4000 spusti na 100 ks s na 4500 poveca na 110 ks motor ce sa tako smanjenom snagom ici brze nego taj fabricki sa 130 ks i to mnogo vise u krajnjoj brizni a bice slabiji 20 ks.
Previse to gledate crno/bijelo a nije sve tako jednostavno :)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Da Srđane ali protiv fizike se ne može. Na brzinama preko 250 km/h se javljaju ogromni otpori te je za svako dodatno povećanje krajnje brzine potrebno mnogo više snage.

Nisi u pravu za limiter brzine, koliko znam Njemačka auta dolaze sa limiterom na 250 km/h ili 155 mp/h. Zašto stavljati limiter na 250 km/h kada auto ne može dostići tu brzinu;)
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

ispravka netacnog navoda.....
za Vmax nije bitna toliko tezina.....tezina igra ulogu kod ubrzanja,odnosno samog vremena ubrzanja.
a za vmax nije toliko bitno.jer...zaletice se kad se zaleti samo ako ima snage :D

jos nesto...ako ja na svom autu zakucam 5-tu u blokadu i stavim 100 cipova i pomjerim 100 kriva vmax ce mi biti isti,jer kako kolega kaze...nemoze mjenjac to propratiti...tako da sumnjam u ovih 260km/h koje je vlasnik naveo...ne sumnjam u snagu,ali sumnjam u prenos.
ispada da auto kad je izasao iz fabrike nije mogao dostici 1500rpm do red line-a u 5-oj.....
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

ali nije mi jasno da sad ti nemi drzis predavanje da sva njemacka auta imaju limiter na 250 km/h...
sve astre ove cdti imaju limiter na 210 km/h a njemacka su auta,nema tu pravila

uostalom i da ne moze ovaj auto ici vise od 220 km/h to nije ni bitno i auto nije ni pravljen da se vozi 260 km/h po auto putu

objasnio sam gore fino zasto fabricka auta ne mogu da ide mnogo brzo a pogotovo turbo benzinci i turbo dizeli,procitaj malo gore sta je problem god svih tih fabrickih auta.
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

-Suki- je napisao(la):
ispravka netacnog navoda.....
za Vmax nije bitna toliko tezina.....tezina igra ulogu kod ubrzanja,odnosno samog vremena ubrzanja.
a za vmax nije toliko bitno.jer...zaletice se kad se zaleti samo ako ima snage :D

jos nesto...ako ja na svom autu zakucam 5-tu u blokadu i stavim 100 cipova i pomjerim 100 kriva vmax ce mi biti isti,jer kako kolega kaze...nemoze mjenjac to propratiti...tako da sumnjam u ovih 260km/h koje je vlasnik naveo...ne sumnjam u snagu,ali sumnjam u prenos.
ispada da auto kad je izasao iz fabrike nije mogao dostici 1500rpm do red line-a u 5-oj.....

da li mislis da isto brzo ide 100 ks u 400 kg autu i taj isti motor i mjenjac u 2000kg autu ?
 
Član
RE: Astra H 1.9 CDTI >> SM >> 225 ks stage 2

Nisi me shvatio. Govorim o limiteru za maksimalnu dopuštenu brzinu svih Njemačkih proizvođača. 250 km/h. Nisi bio u pravu da je opc Astra limitirana na 244. Jeste, ali ne zbog limitera:D

Shvatam sve što želiš reći. Naravno da krajnja brzina nije toliko bitna, ja sam samo izrazio svoju sumnju zbog tog navoda. To ne dovodi u pitanje kvalitetu tvog posla;)
 
Top