Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
MTR je napisao(la):
dobro , evo moje iskustvo : 2004 , 11 mjesec kupljen E60 520i kod Tomica u Mostaru , narucio gume , stigle Dunlop M3 ... Sve djeride sam imao u autu , DSC , onaj ludi servo ne mogu se sjetit sad kako se zove to govno ( doplatio ga skoro 3000 milje ) , uglavnom , pao je prvi snijeg i ja sa jos jednim haverom krenem za Vitez preko Vjetrenica ( snijega jedno 20-30 centi ) , sve je islo ko podmazano , radi onaj DSC ko lud . Dok nisam stigao do vezanih krivina gdje sam morao 2-gom vozit , nema sanse brate izvrti me ko od sale , onaj DSC samo blinka bezze i j*e me kad mi treba gasa on ne da nikako ... ne znam ga ugasit j*o mamu svoju ( poslije su mi pokazali ) , djaba gume i svemirska tehnika kad pored mene proleti lola u golfu kecu siba ko da je suho :lol::lol::lol:

Eto haj sad budi pametan , gume perfektne jedu led , auto tezak stislo ga u asfalt , jedino sto mi je kod njega islo na zivce je onaj 2,2 motor , te ima snage te nema ( mozda da je bio kakav dizelas pa da na malo gasa vuce sigurno bi se popeo ) , na malom gasu trza , zao mi ga , dajem gas polagano nista ni da mrdne . Jebo sam tad sve DSC-ove na svijetu .
Na ravnom druga prica , skoro ko i sa bilo kojim drugim autom nema veze snijeg , led , nista samo pleti , tad DSC dodje do izrazaja maksimalno , na malim pomacima i klizanjima savrseno radi ...
Treba BMW-u pisat pismo da u DSC stavi poseban mod sa dugmetom dje pise Bosna sa podprogramima ( Vlasic , Bjelasnica , ... i okolne vrleti ) , neociscena cesta , prosao Unimog sklono snijeg - napravio led , vozila pod pratnjom idu u susret ...:lol::lol::lol:


Stiže li ti u Vitez , a koji profil su ti gume ?
 

MTR

Član
stize , al okolo :lol: , tad su bile na njemu Dunlop SP Winter Sport M3 225/55R16 ,
jbg nije u temi al brzo sam ga prodao poslije zbog velike potrosnje ulja ??? , u prvih 10000 km sam dosuo skoro 3.5 litara ulja sto je bilo nenormalno , btw vidio sam ga ljetos u Sarajevu , neki levat mu ofarbo haubu i krov u srebrenu a on u zlatnoj boji sa bez kozom unutra - nidje veze , svega ga usro
 
Član
Molio bi da se drzite teme, da ne pricate o odrzavanju i Golfu ovdje :icon_exclaim:

A evo poceli ste pisati da nece dogurati gdje prednji pogon, to je vec nesto. Nije fol u tome da je BMW skroz nesposoban zimi, posebno po ravnom, il ociscenim uzbrdicama. Nego da su mu penjacke sposobnosti na nivou auta sa prednjim pogonom i ljetnim gumama. Na ove ociscene glavne ceste i prometnije penjat ce se i auto sa ljetnim gumama, al gdje je onaj ugazeni klizavi snijeg od neka 3-4 cm visine, tu ce se brzo ukopati i stati.

Ja mogu kad hocu uzeti ovaj BMW i vozati, al necu da ja dodjem sa njim pa da mi opet pricate kako je do vozaca, zato hocu ovi koji tvrde da je to moguce da i pokazu. Ja sto pisem cu i pokazati, stojim iza svojih rijeci. Ne vozim ja od jucer da mi neko prica bjake da se nemogu popeti jer ne znam vozit...
 
Član
jaba78 je napisao(la):
BMW se moze zimi vozit kao svako drugo auto samo moras pazit koliko doziras gas i da su ti zimske gume uredne.
Price o vreci cimetna u gebek su za malu djecu.
Ja vozim od 97. godine BMW i nikad nisam zimi otezavao zadnju osovinu.
Koliko puta sam samo isao za Njemacku po zimi i snjegu pa u Sarajevo preko karaule i nikad nista.

Ako se odlucis za BMW ja mislim da nikad nista dugo neces ni vozit.

Sretno
;)
 
Član
MTR je napisao(la):
stize , al okolo :lol: , tad su bile na njemu Dunlop SP Winter Sport M3 225/55R16 ,
jbg nije u temi al brzo sam ga prodao poslije zbog velike potrosnje ulja ??? , u prvih 10000 km sam dosuo skoro 3.5 litara ulja sto je bilo nenormalno , btw vidio sam ga ljetos u Sarajevu , neki levat mu ofarbo haubu i krov u srebrenu a on u zlatnoj boji sa bez kozom unutra - nidje veze , svega ga usro


gume su extra , vjerujem da imaš i puno kilometara iza sebe tako da me čudi to što nisi mogao uzaći , ja sam se bimera navozao i nikad nigdje nisam stao a nema zabiti i uspona gdje nisam prošao.
 
Član
koji je bolji? prednji ili zadnji? najbolje je na sva 4,al da moram birati izabrao bih prednji pogon.velika masa motora s prijeda pritišće pogonske točkove, zbog čega je prednji pogon mnogo bolji(ZA SNJEG).recimo da sve te bembare nemaju esp-ove i ostala pomagala,šta bi vozili?auto sa zadnjom vučom i 200,300 konja,još po snjegu.na hvala.
 
Odnos mase kod tog BMW-a na osovinama je 50:50, tako da ne pije vode ta sa velikom masom naprijed...

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E46)#cite_note-edmunds3-3
 
Član
Capofamiglia je napisao(la):
Odnos mase kod tog BMW-a na osovinama je 50:50, tako da ne pije vode ta sa velikom masom naprijed...

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E46)#cite_note-edmunds3-3

čisto sumnjam da je 50-50. takvi omjeri se mogu postići kod sportskih auta sa motorom u sredini auta.ali opet,omjer kod auta sa prednjim pogonom sigurno nije 50-50.i motor i mjenjač su naprijed.ovdje ne govorim o vožnji po suhom,zadnja vuča je sigurna bolja.
 
Član
bmw kocka M3 je imala 52-48 odnos tezine prije 20 godina :) i ja sam u bmw vec 6 godina i nemislim marku mjenjati špera dobre zimske gume i oderi mile mene samo snijeg j*e sto mi je ralica 3 cm od asfalta pa se na opuške podapinjem :)
 
Član
vozim BMW aute već 10 godina i skoro sve njihovo modele...niti s jednim nisam imao problema na snjegu i kiši......a onaj koji kaže da BMW neide dobro po snjegu nema pojma i nikad nije vozio BMW.....
a što se tiče omjera mase, BMW odavno pravi automobile s masom 50:50......
 
Ova tema još aktuelna :lol: nekim ljudima je neke stvari jednostavno nemoguće dokazati iz jednog prostog razloga-ne žele prihavatiti činjenicu da NISU u pravu ma šta neko drugi naveo kao validan dokaz ;) Tako da jedino što se na to može reći da ih je najbolje pustiti da žive u svojoj zabludi :) Većina je već svoje mišljenje dala i opravdala i igrom slučaja ta većina su sve vozači već pomenutog auta a isto tako igrom slučaja oni koji zastupaju protivni stav nisu nikako vozači istog tako da je zaključak očigledan...Druga stvar, ti svi koji sebe smatraju dovoljno kompetentnim da ospore kvalitet zadnjeg pogona nek pošalju pismo svim proizvođačima auta sa zadnjim pogonom (da ih ne navodim, znamo svi dobro ko su i koliko ugledne firme su u pitanju) pa da prosvjetle te ljude kako oni samo žive u zabludi i da FWD rules :) Kakvih se sve gluposti neće čovjek ovdje načitati to je neviđeno.Sve i jedan vlasnik tog auta je rekao svoj pozitivan stav naspram istog al nedokaznim pojedincima to ne govori ono što bi razumnim ljudima trebalo reći ;)
 
ZELA GTI je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
Odnos mase kod tog BMW-a na osovinama je 50:50, tako da ne pije vode ta sa velikom masom naprijed...

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E46)#cite_note-edmunds3-3

čisto sumnjam da je 50-50. takvi omjeri se mogu postići kod sportskih auta sa motorom u sredini auta.ali opet,omjer kod auta sa prednjim pogonom sigurno nije 50-50.i motor i mjenjač su naprijed.ovdje ne govorim o vožnji po suhom,zadnja vuča je sigurna bolja.

Nemas ti pojma sta pises! Inzinjeri osmislili auto, i ti sada pricas ne moze se to postici, mislim stvarno, koje je to tvoje iskustvo da mozes tvrditi ovakve stvari! Radis kao inzinjer u tvornicama automobila? I ovo za auta sa motorom na sredi (mid-engine car) kako je tacno raspodjela 50/50, daj me prosvijetli kako se postize ta raspodjela tezine (nemoj mi samo reci jer je motor na sredi auta ).. Nemam ja nista protiv tebe, al' glupo je pisati nesto u sta se ne razumije!
 
Član
Auti sa prednjim pogonom imaju 60 ili vise % tezine na pogonskoj osovini. Kod RWD postavke kakvu BMW ima, naprijed motor nazad pogon, najveci je problem grip kojeg zadnji tockovi nemaju. A kako sam i ocekivao, niko od BMW vozaca se nece javiti pa da dokaze to sto pise... :lol: :lol:
 
E46 was released with a front engined rear-wheel drive layout with 50/50 weight distribution.

Ako ne razumiješ...

Released - Pušten u proizvodnju...

Front Engined - Motor naprijed...

Rear Wheel Drive - Pogon nazad...

Ovo 50/50 valjda shvataš.

http://www.bmwheaven.com/content/view/6/5/

Evo ti još jedna stranica...


Evo i ScShoot...

I prije nego nešto napišeš potrudi se da nešto o tome saznaš... A ne onako, promptno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top