Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U fazi sam promjene auta, pa "vagam" između Golf-a 5 2.0 TDI, Passata 2003 god 1.9 TDI 136KS ili BMW 320 2004 godiste. Malo bi promjenio jer već dugo vozim VW-a a ovaj BMW izgleda fenomenalno. Jedino sto me koči je ta vožnja BMW-a zimi! Puno vozim a naši putevi nisu baš čišćeni kako bi trebalo, pa me zanimaju vaša iskustva i savjeti ako neko ima neke.

pozdrav svima,
Damir
 
Član
samo stvar navike, ja sam vozao 190- ku prvo pa sam znao izac gdje golf nemoze osjecaj je citan pa sam presao na C klasu automatika gdje je malo gora stvar al je nisam puno ni imao, al 2004. gododina ima ESP i milon ti gluposti ja mislim da nebi trebalo problem predstavljat. evo i ja sam u fazi kupovine e 46 i to mi nije palo na pamet ako vjerujes. sretno u kupovini
 
Član
BMW se moze zimi vozit kao svako drugo auto samo moras pazit koliko doziras gas i da su ti zimske gume uredne.
Price o vreci cimetna u gebek su za malu djecu.
Ja vozim od 97. godine BMW i nikad nisam zimi otezavao zadnju osovinu.
Koliko puta sam samo isao za Njemacku po zimi i snjegu pa u Sarajevo preko karaule i nikad nista.

Ako se odlucis za BMW ja mislim da nikad nista dugo neces ni vozit.

Sretno
;)
 
Član
Samo dobre zimske gume i popeces se tamo gdje ni jedan prednji pogon nije,vjeruj mi!
ESP uopste nije neophodan!
 
Član
Najbolje po zimi je pogon na sva cetiri tocka, ali lose u tome je sto moze da se vozi, ali ne moze da se zaustavi... :cool: Sto se tice bmw-a, esp ce ti oduzeti sav visak snage, tako da ne bi smjelo biti problema oko prejakog gasa, a samo dobre gume i moci ces svagdje...;)
 
Super Moderator
Ma drug ne mozes BMW-u nista na snijegu... vozis ga ko normalno auto
ja sam imo par BMW-a al sam ih prodo prije zime al sam imo mecku w211
on malo hoce zaplesat a mecka je teska pa ako ode ne mozes je ufatit al isto ti je i kad ti A6 ode nema neke razlike
BMW ima DSC i ti kolko god mu gasa das nece te okretat jer mu program ne da da proklizuje ;)
 
Član
Najviše je stvar navike! Službeno mi je BMW 525d, pa sam se zato i "zapalio"! Neka se ne uvrijede VW vlasnici ( i sam sam isti ) ali je razlika drasticna i u komforu, osjecaju voznje..., nebitno šta poredili; peticu i passata,...
Nisam volio BMW-a dok nisam vozio, sada :cool:
 
Član
Imam ja kockicu pa zimi nisam imao problema a kamoli novije auto,što rekoše samo dobre gume i nemaš brige..
 
Član
samo zaobidji ovlastene servise i bices najsretniji BMW driver :)

Neznam kako si mogao da nevolis BMW kada ga nisi ni vozio???
 
Član
Ako vozis normalno nema problema, a plus to da vjerojatno u 2004 ima esp, pa nebi smjelo biti problema... a ako slucajno juriti, onda po zimi ni vreca cementa, a ni akumulator iz kamiona u gepeku ne pomognu...
 
Član
jebg probaj oba auta pa skontaj sta je bolje...sto se tice brzine 2.0 golf dere tog bmw-a u svakom pogledu...nikad se nisam vozio u bmw-u pa ne znam za komfor i ostalo, golf ce ti bolje cuvat na cijeni, jeftiniji servis, dijelovi,a ta zadnja vuca ja sam licno vidio X ruznih situacija kad ljudi nisu mogli da sidju strotoara, i kad je par takvih bmw-ova zanijelo po gradu nakon kocenja, ali opet nisam vozio pa ne mogu detaljno da kazem, peticu vozim auto je super, kvalitetan , ima sve sto je covjeku potrebno, mada mi je taj bmw prelijep, u svakom slucaju mislim da neces pogrijesit sta god da uzmes...
 
Pusti se prica da BMW i Merc nije za zimu...

Nisu to auta stara 100god pa da im je raspodjela tezine 90-10 na prednjoj-zadnjoj osovini...
A elektronika je CUDO, moj Golf nije htio ni da mrdne uz Romaniju nakon zaustavljanja bez ASR-a, kad se ukljuci on - SVE 5, ne prima gas - ALI IDE... + ESP i NEMA ZIME...

Dobre zimske gume i to je to...


Smijesno je porediti Golfa i BMW....

Ako ces gledati da ustedis/isplativost, onda je def bolje VW, ali BMW se ne kupuje da bi se ustedilo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top