Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
almir_gr je napisao(la):
Joj rasprave, a i ovih VW-ovaca, da je golf sa zadnjom vucom, a BMW sa prednjom, opet bi bio razlog da BMW ne valja, a golf da moze preci "brda i doline" u bilo koje godisnje doba! :lol::lol::lol::lol:

nitko nepiše da zadnja vuča nevalja. valja ona i po snjegu,ali nije bolja od prednje.ovaj klip je trebao pokazati šta? ajme meni,pa i sa prednjom vučom se auto može ispraviti. sve što je ovaj lik radio se može raditi sa yugom 45 i malo ručne
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Joj rasprave, a i ovih VW-ovaca, da je golf sa zadnjom vucom, a BMW sa prednjom, opet bi bio razlog da BMW ne valja, a golf da moze preci "brda i doline" u bilo koje godisnje doba! :lol::lol::lol::lol:

pa jbg ja nevozim vw ali imam iskustvo...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Joj rasprave, a i ovih VW-ovaca, da je golf sa zadnjom vucom, a BMW sa prednjom, opet bi bio razlog da BMW ne valja, a golf da moze preci "brda i doline" u bilo koje godisnje doba! :lol::lol::lol::lol:

nitko nepiše da zadnja vuča nevalja. valja ona i po snjegu,ali nije bolja od prednje.ovaj klip je trebao pokazati šta? ajme meni,pa i sa prednjom vučom se auto može ispraviti. sve što je ovaj lik radio se može raditi sa yugom 45 i malo ručne

puno znanstvene fantastike gledas :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Joj rasprave, a i ovih VW-ovaca, da je golf sa zadnjom vucom, a BMW sa prednjom, opet bi bio razlog da BMW ne valja, a golf da moze preci "brda i doline" u bilo koje godisnje doba! :lol::lol::lol::lol:

nitko nepiše da zadnja vuča nevalja. valja ona i po snjegu,ali nije bolja od prednje.ovaj klip je trebao pokazati šta? ajme meni,pa i sa prednjom vučom se auto može ispraviti. sve što je ovaj lik radio se može raditi sa yugom 45 i malo ručne

puno znanstvene fantastike gledas :)

a šta ću?volio bi da imam bmw-a starog 25 godina,da me vrati u realnost :)
 
Član
i da ti taj bmw star 25+ godina pokaze kako se vozi :)i po snijegu i po suhom :)

ali jbg moze drift i sa jugom zasto onda slazemo aute od nekih 200+ ks i sa gomilom spere i govnarija kad moze jugo ici na drift sa malo rucne :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
i da ti taj bmw star 25+ godina pokaze kako se vozi :)i po snijegu i po suhom :)

ali jbg moze drift i sa jugom zasto onda slazemo aute od nekih 200+ ks i sa gomilom spere i govnarija kad moze jugo ici na drift sa malo rucne :)

to je do vozača,ne do auta;-)

bmwscaner je napisao(la):
i da ti taj bmw star 25+ godina pokaze kako se vozi :)i po snijegu i po suhom :)

ali jbg moze drift i sa jugom zasto onda slazemo aute od nekih 200+ ks i sa gomilom spere i govnarija kad moze jugo ici na drift sa malo rucne :)

cjelo vrijeme pričamo o snjegu.po snjegu i kariola može da "drifta"
 
Član
ne ovdje je prica o iskustvima sa bmw i snijegom a 90 % postova su napisali ljudi koji ne da neposjeduju bmw vec nisu nikad ni provozali bmw a nisu se ni vozali sa nekim iskusnim vozacem u bmw-u da bi imali neke osnove da pricaju kako se to auto vozi i ponasa u nekim uvjetima..kisa snijeg govna i sta ja znam sta sve ne
dakle samim tim i rasprava postaje glupa u bezvezna
 
Član
moze li mi neko od poznavalaca BMW
napisati nesto vise o X drive-u

u planu je e60 530i ili 530xi ili 530xd
pa da se informisem sta kako

jel X pogon non-stop aktivan ili se pali po potrebi ?
 
Član
kod starijih modela bmw tj. e30 ix pogon je stalno aktivan i potpuno mehanički
kod e34 je aktivan do 160 km/h i onda ga gasi jedna sklopka na reduktoru
a kod novijih mislim da je isto stalno aktivan do neke brzine nisam puno o tome se zanimao jer volim samo zadnju vuču kod sebe sam raspakovao x pogon jer nece guza u bok da ide :)
 

MTR

Član
miki321oc je napisao(la):
moze li mi neko od poznavalaca BMW
napisati nesto vise o X drive-u

u planu je e60 530i ili 530xi ili 530xd
pa da se informisem sta kako

jel X pogon non-stop aktivan ili se pali po potrebi ?

http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/mm_xdrive.html?search_type=index&article=mm_xdrive
 
miki321oc je napisao(la):
moze li mi neko od poznavalaca BMW
napisati nesto vise o X drive-u

u planu je e60 530i ili 530xi ili 530xd
pa da se informisem sta kako

jel X pogon non-stop aktivan ili se pali po potrebi ?

Nije, naime, za vrijeme ''normalnih'' uvjeta pogon je 60% na zadnjim tockovima, on se sam pali po potrebi uz pomoc elektromotora. Paljenje pogona je nevjerovatno brzo u stotinkama, ako ne i u milisekundama, tako da nema sanse osjetiti. Eh sad sve zavisi od situcaije, nekad ce ti prebaciti svu snagu na prednju, a nekad na zadnju osovinu. Sve u svemu, to je po mom misljenju odlican pogon.:cool:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
kod starijih modela bmw tj. e30 ix pogon je stalno aktivan i potpuno mehanički
kod e34 je aktivan do 160 km/h i onda ga gasi jedna sklopka na reduktoru
a kod novijih mislim da je isto stalno aktivan do neke brzine nisam puno o tome se zanimao jer volim samo zadnju vuču kod sebe sam raspakovao x pogon jer nece guza u bok da ide :)

haha neće guza da ide.zbog toga je bmw bolji po snjegu? lol :) ti si mazohist :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ne ovdje je prica o iskustvima sa bmw i snijegom a 90 % postova su napisali ljudi koji ne da neposjeduju bmw vec nisu nikad ni provozali bmw a nisu se ni vozali sa nekim iskusnim vozacem u bmw-u da bi imali neke osnove da pricaju kako se to auto vozi i ponasa u nekim uvjetima..kisa snijeg govna i sta ja znam sta sve ne
dakle samim tim i rasprava postaje glupa u bezvezna

potpis , ako imate neka iskustva sa bmw-om zimi napišite , nije tema koja je vuča bolja zimi :icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top