Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmwscaner je napisao(la):
dakle samim tim i rasprava postaje glupa u bezvezna

E de ti meni pojasni, sto se onda niko od tih BMW vozaca ne usudi pokazati te mogucnosti? Mnogi su pisali, i evo snijega, kad treba demonstrirati, onda nemaju sta kome dokazivati. Druga stvar, ti nisi kompetentan posebno o tome da pricas, s obzirom na to gdje zivis. Kod vas ima tako "mnogo" snijega da se moze i sa ljetnim gumama voziti. Dodji u Sarajevo pa pricaj tu pricu o BMW-u. Ja sam imao BMW kockicu nekih pola godine, uz to sam u sluzbenim BMW-ima presao jos jedno 5000 km, od cega je bilo bar 2000 po snijegu. Fol je u tome da je vecina vozaca ovdje pristrasna i brani svoj auto kao nista, sreca ne patim od tog sindroma. Bas sam se jucer raspravljao sa jednim BMW fanom o tome, nije htio priznati da je BMW los u takvim uslovima, al zamisli, nije dosao autom do nas, nego taksijem. I nije jedini takav kojeg znam, imaju ovdje na forumu bar 4 vozaca BMW-a koja znam, a da ne vozaju svoj auto ovih dana.

Uostalom, nemam vise sta pisati, kad se neko usudi demonstrirati to sto pise, onda cemo pricati.

A MTR pogledaj opet taj klip, to nije Saxo, nego Peugeot 106. I znas li kakve gume ima taj auto? Ja dobro znam da je "moj" BMW na full zimskim...
 
Član
iskuliraj Boki , krenuo si u pogrešnom smjeru, nego ti nama ispričaj kako si odvezao tih 2000 km po snijegu sa BMW-om da nebi izlazili iz okvira teme, jel bilo zastoja isl ? Vidim da si energičan samo to pozitivno usmjeri , bitno je druženje :icon_smile:
 
Član
Nije bilo problema tu, ravna cesta vecinom, uz par manjih uzbrdica i to na otvorenoj cesti, sve ok :icon_biggrin:
 
VR6Boki je napisao(la):
E de ti meni pojasni, sto se onda niko od tih BMW vozaca ne usudi pokazati te mogucnosti? Mnogi su pisali, i evo snijega, kad treba demonstrirati, onda nemaju sta kome dokazivati.

Izgleda da vozači imaju pametnijih stvari u životu od bavljenja dječijim poslovima :) De bolan više kakvo dokazivanje kakve gluposti šta se svezao ćorava posla???Ako ne vjeruješ da može a drugi te uvjeravaju u suprotno majku mu ja bi okrenula nebo i zemlju da isprobam to što oni tvrde jesul u pravu il nisu a ne ti tjeraš samo svoje i niko pojma nema osim tebe i svi hvale auto samo jer ga voze!Što ga voze ako ne valja, to se nisi zapitao?Moj prijedlog-uzmi tog "svog" BMW-a natrpaj vreću pijeska il nečeg drugog šta već možeš ako ne znaš na drugačiji način pa se potrudi nauči izaći uz brdo, ili šta već hoćeš al se potrudi da naučiš.Ko si ti nekome u životu da ti se dokazuje?Pa ljudi rade, imaju svoje obaveze ne bave se takvim glupostima očigledno i ne isprobavaju auto može li ili ne može negdje nego ga voze tamo gdje trebaju da idu sa njim bila to ravnica, uspon ili nagib whatever...ti bi tom svojom teorijom negirao sve vozače tog auta u svijetu a svjestan si da nisi u pravu!Druga stvar, i BMW i Mercedes su Njemačka auta kako znamo valjda i ako ih sami Njemci ne mogu vozati u svojim uslovima vremenskim ko će ih onda tek vozati?Svaka zemlja proizvodi auta prvenstveno prilagođena uslovima u svojoj zemlji pa onda i za ostatak svijeta a mislim da njemačka ima puno više snijega nego mi ovdje u Bosni i Švabe se ne žale na takve stvari na koje će doći i žaliti se par bosanaca koji valjda trebaju da prosvijetle te sve Švabe kako su oni glup i neuk narod :) Kao što ti rekoh već, ko stvarno ima volje da se prepucava sa tobom u tako glupim dokazivanjima i dokazivati već logične stvari onda je on sam budala!Provozaj se malo po brdima u ostalom pošto tvoj auto može svukuda pa vidi imal kakvih BMW-a ispred kuća parkiranih pa se uvjeri :) Vrlo vjerovatno da nemaju helikoptere za transport svojih auta pred kuće u zimskim uslovima :)
 
Član
:cool:
djavolica je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
E de ti meni pojasni, sto se onda niko od tih BMW vozaca ne usudi pokazati te mogucnosti? Mnogi su pisali, i evo snijega, kad treba demonstrirati, onda nemaju sta kome dokazivati.

Izgleda da vozači imaju pametnijih stvari u životu od bavljenja dječijim poslovima :) De bolan više kakvo dokazivanje kakve gluposti šta se svezao ćorava posla???Ako ne vjeruješ da može a drugi te uvjeravaju u suprotno majku mu ja bi okrenula nebo i zemlju da isprobam to što oni tvrde jesul u pravu il nisu a ne ti tjeraš samo svoje i niko pojma nema osim tebe i svi hvale auto samo jer ga voze!Što ga voze ako ne valja, to se nisi zapitao?Moj prijedlog-uzmi tog "svog" BMW-a natrpaj vreću pijeska il nečeg drugog šta već možeš ako ne znaš na drugačiji način pa se potrudi nauči izaći uz brdo, ili šta već hoćeš al se potrudi da naučiš.Ko si ti nekome u životu da ti se dokazuje?Pa ljudi rade, imaju svoje obaveze ne bave se takvim glupostima očigledno i ne isprobavaju auto može li ili ne može negdje nego ga voze tamo gdje trebaju da idu sa njim bila to ravnica, uspon ili nagib whatever...ti bi tom svojom teorijom negirao sve vozače tog auta u svijetu a svjestan si da nisi u pravu!Druga stvar, i BMW i Mercedes su Njemačka auta kako znamo valjda i ako ih sami Njemci ne mogu vozati u svojim uslovima vremenskim ko će ih onda tek vozati?Svaka zemlja proizvodi auta prvenstveno prilagođena uslovima u svojoj zemlji pa onda i za ostatak svijeta a mislim da njemačka ima puno više snijega nego mi ovdje u Bosni i Švabe se ne žale na takve stvari na koje će doći i žaliti se par bosanaca koji valjda trebaju da prosvijetle te sve Švabe kako su oni glup i neuk narod :) Kao što ti rekoh već, ko stvarno ima volje da se prepucava sa tobom u tako glupim dokazivanjima i dokazivati već logične stvari onda je on sam budala!Provozaj se malo po brdima u ostalom pošto tvoj auto može svukuda pa vidi imal kakvih BMW-a ispred kuća parkiranih pa se uvjeri :) Vrlo vjerovatno da nemaju helikoptere za transport svojih auta pred kuće u zimskim uslovima :)

E svaka cast za ovaj post :cool: !!,
A za ono sto je meni potrebno i zasto ja koristim auto kao i vecina vozaca , super me sluzi BMW u svim uslovima , tako da nema razloga za neke off road testova ...
A ko misli voziti kroz snijeg od metar i kroz njivu tu su Terenci brate mili ..
 
Ma to je logična stvar, nije ni prednji pogon za nekih extremnih uvjeta, za takve stvari upravo i služe terenci.A ovo za proizvođače auta i njhive strategije pri proizvodnji, određivanje prioriteta itd se čak i u srednjoj školi učilo a kamoli da čovjek do dan danas koji se iole interesuje za svijet automobilizma nije apsolvirao takve stvari i da postoje pojedinci koji nastoje biti pametniji od čitave nacije i mase drugih ljudi širom svijeta koji ta auta vole i uživaju u vožnji u njima :icon_smile: Da su tako loši bili odavno bi već propali a i sama činjenica odakle je nastao BMW i šta su ljudi proizvodili u početku sasvim dovoljno govori o kakvom se kvalitetu radi ;)
 
Član
@ boki ja sam u 5 godina sa svojim bmw-ovima presao preko 100 000kilometara i u boku satrao jedno 3 motora :) i da bilo je i snijega i svakavkih uvjeta :)eto sto kaze djavolica u njemackoj voze bmw i mercedes po ljeti a ostalo zimi :)
jbg ipak smo mi bosna pa bi sa autom uskakali u rivine i njive orali da moze :) i ako nemoze njivu uzorat sa plugom za 6 redova krompira nevalja :)
 
Član
Eto ti cuda, na autoforumu ti pametuje plavusa koja ima vise kilometara u troli nego za volanom.

Nigdje veze, mogu se samo :lol: :lol: :lol: :lol:
 
VR6Boki je napisao(la):
Eto ti cuda, na autoforumu ti pametuje plavusa koja ima vise kilometara u troli nego za volanom.

Nigdje veze, mogu se samo :lol: :lol: :lol: :lol:
Opa, sad se i vrijeđamo a?Ti mjerio kolko sam ja km prešla? :lol: De Borise ne pravi se mnogo pametan ne stoji ti znaš? ;) Ako nisi primijetio nešto treba imati i u glavi, nekog znanja i logike valjda što je tebi očigledno slabija strana, ne znam da sam na tvom mjestu bila pa obišla te sve sajmove koje si ti do sad bi bila onda dipl.ing. a tebi to izgleda ničemu nije poslužilo :) De se saberi malo i ako ti je kao zadnji adut ostao vrijeđanje onda šta da kažem uopće za takve ljude kad su sami sve o sebi rekli? :) Chill out, enjoy life ;)
 
Član
Vidim svašta se piše za ovaj snijeg i kojekakve gluposti oko toga, ne znam radi ćega je rasprava?
Nek ljudi koji su kompetentni kažu a koji nemaju iskustva sa istim nek se suzdrže.
Lično vozim auto 10god i od toga je sve u BMW-u, nikad nisam imao problem po mokrim/sniježnim uslovima, naravno da se nekad desi da auto krene u bok al se to da korigovati ko je navikao na takve pojave, mada to sve bude radi nekog budalesanja, rijetko će auto bez razloga u bok ako su gume dobre i ako se vozać normalno ponaša.

Možda je neko gledo kako kojekavi BMW-i se pate šlajdranjem i da stanu negdje radi snijega, to je sve radi loših guma, ništa više...
Kad je toliki problem sa zadnjom vučom, šta mislite kako onoliki taksisti sa mercedesima kubure?

Kako li ferrari kuburi sa zadnjom vučom...mozda da im neko pošalje mail da ljudi pređu na prednju vuču da ih prosvjetli, možda ljudi ne znaju koliko je dobra prednja vuča :icon_biggrin:
Uglavnom glupa priča za malu djecu, bmw, zadnja vuča ne valja, troši, mafija, sve bošnjački glupi mentalitet.

Ko nije vozio BMW moj savjet je da krene od manjih motora i lagano, bez naglog gasa u krivinama i nikad neće imati problem, samo dobre gume, natankati fino i nema zime...tek kasnije malo jaće mašine a onda je to pravo uživanje u vožnji sa BMW-om...
Ovo što pišem razumiju ljudi koji su probali i osjetili ko nije nek proba pa onda iznosi mišljenja...poz
 
Član
de nek neko ovu temu zakljuca covjek se nece oladit drugacije i dici ruke od gluposti,stvarno sam se povukao na vrjeme sto se tice ovog prepucavanja al brate kad si poceo napadat na curu koja je jedna od rijetkih uopste a ne samo na ovom forumu nemam rjeci....
mogo si barem precutiti ako ti neodgovara :icon_rolleyes:
 
Član
Pa najbolje je i jest zakljucati, jer ocito nema vise sta da se kaze, a ovi nece dokazati to sto pricaju...

A ta cura pametuje ovdje od pocetka, a NIJEDNOM nije vozila BMW. Druga stvar, pise da su moja dokazivanja glupa, a ima li ista bolje od toga da razjasni ovu situaciju? Mogu i ja svasta pisati bez dokaza i pricati da sam upravu. Al mislim da s tim necemo nigdje dogurati, bar sto se kvalitete foruma tice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top