Vasa iskustva, BMW zimi!!

Vasa iskustva, BMW zimi!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
@ boki daleko sam od sarajeva inace bi se vozao siguran budi a imam u garazi i golf 1 sa novim gumama i mercedes 123 isto su nove gume i kocku sa novim 14kama zimskim tako da 123ica iz garaze nemoze bez lanaca golf i bmw... nikakve razlike i sa jednim i drugim bez ikakvi problema u svim vremenskim uvjetima
 
Član
Da sam blizu Sa vrlo rado bi da stavimo po jedno 3-4 stoje na sto pa ti ljepo u tog svog francuza a ja u bavarca pa gdje ti, tu i ja...nazalost nisam tu ali vrlo rado bi se pocastio :)

Nadam se da ima neko tu okolo ko ce se javiti...
 
VR6Boki je napisao(la):
Auti sa prednjim pogonom imaju 60 ili vise % tezine na pogonskoj osovini. Kod RWD postavke kakvu BMW ima, naprijed motor nazad pogon, najveci je problem grip kojeg zadnji tockovi nemaju. A kako sam i ocekivao, niko od BMW vozaca se nece javiti pa da dokaze to sto pise... :lol: :lol:

ma u pravu si druže 100% za sve što si napisao u ovoj temi,
nemoguće je da RWD može izaći gdje i prednja vuča, svjedočio
sam brojnim situacijama gdje zadnja vuča nije mogla da se popenje uz brdo dok je prednja vuča savladavala uspon bez većih problema,
meni je poveliko brdo ispred kuće tako da provjereno tvrdim da je prednja vuča daleko bolja, a ovi što nikada nisu vozili bmw-a a našli se kompetentni da komentarišu, mislim da im je bolje da se ne provaljuju,
svak ima pravo izbora, bilo z,p ili 4x4, i bira šta mu se sviđa ali rijetki će priznati da njihovo auto ne može izaći gdje ovo sa drugom vučom može,
i cigo svoga konja hvali
 
Član
vozao sam tj. imam auto koje je po potrebi 4x4 pogon ilitiga ko sto bmw kaze X pogon i sad je na zadnjoj vuči
o toj priči snijeg led bljuzga nemoze se nista porediti sa pogonom na sve kotače
ali ovo prednja zadnja nosanje guzice bokovi proklizavanje smjesni komentari ali ono baš...
 
Član
Ma ovo sto pricaju nigdje veze , ako imas dobre gume nema zime i snijega , kad krenem za Sarajevo po snijegu preko Karaule napreticem se ovih VW i ostalih sa prednjom vucom a da ne pricam po kisi :D , a sad za neke velike uzbrdice mislim da nebi imao nikakvih problema popeti se gdje i svi ostali sa preednjom vucom :123:... Do sad nisam imao nikakvih problema ..

BTW. Prije dvije godine sam krenuo po snijegu za Sarajevo sa audijem c4 tezak ko tenk , i prilicno je bilo sve ok dok nisam malo brze uletio u krivinu i zadni kraj je poceo lijevo desno i samo sreca je bila da niko iz suprotnog pravca nije naisao i poslije 5-6 puta tamo - vamo po sredini ceste( sjedne strane rijeka a s druge krs) uspio sam ga smiriti al jedva dok je sa zadnjom vucom to lakse kontrolisati kad se i desi proklizavanje .. tako da sam na prvom prosirenju okrenuo se i vratio kuci :D..
 
Član
Nekom prije metar u guzicu nego cenat u glavu..

2 boki: koji je raspored mase na uzbrdici? Koji tocak ima jaci grip tada? Ne pricaj gluposti...
 
Član
Ovdje se prvo treba dogovoriti sta se podrazumjeva pod losim uvjetima i snijeg na cesti... pusti te kada snijeg napada po gradu i magistralnim/reg. putevima, koji su maltene uvijek prohodni, osim ako se ne zadesi neka "super mecava":D

Bila prednja ili zadnja vuca, ako imas zimske, i ne stisce se po gasu i nabijaju obrataji, ide se uglavnom po ovakvim putevima. Sada pojedinci sto stanu/zapnu sa zadnjom, su ljudi koji ne znaju voziti ili nemaju osjecaja i tacka. Isto kao sto neki sa prednjom uzbrdo krecu pod rucnom i nabijaju gas, a sve to po snijegu, i razni drugi "pacijenti"...

Nego kada napada i krene se na neku planinu, imas dvije prepreke treba se prvo popeti, a onda i na neociscenom parkingu negdje parkirat i kasnije sa istog izaci;)
 
Član
almir_gr je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
Odnos mase kod tog BMW-a na osovinama je 50:50, tako da ne pije vode ta sa velikom masom naprijed...

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E46)#cite_note-edmunds3-3

čisto sumnjam da je 50-50. takvi omjeri se mogu postići kod sportskih auta sa motorom u sredini auta.ali opet,omjer kod auta sa prednjim pogonom sigurno nije 50-50.i motor i mjenjač su naprijed.ovdje ne govorim o vožnji po suhom,zadnja vuča je sigurna bolja.

Nemas ti pojma sta pises! Inzinjeri osmislili auto, i ti sada pricas ne moze se to postici, mislim stvarno, koje je to tvoje iskustvo da mozes tvrditi ovakve stvari! Radis kao inzinjer u tvornicama automobila? I ovo za auta sa motorom na sredi (mid-engine car) kako je tacno raspodjela 50/50, daj me prosvijetli kako se postize ta raspodjela tezine (nemoj mi samo reci jer je motor na sredi auta ).. Nemam ja nista protiv tebe, al' glupo je pisati nesto u sta se ne razumije!

Motor i mjenjač su najteži djelovi auta,i kod većine auta se nalaze naprijed.već sam rekao,taj omjer 50-50 je okej,ali je mnogo veći na prednjoj osovini kod npr. malog gradskog auta.auta sa prednjim pogonom imaju bolji start,i bolja su po snjegu.zadnja vuča je bolja u svemu ostalom.Ovi što pišu,ja izašao uz brdo,bla,bla prestizao auta po snjegu,dajte molim vas.nitko ovdje ne napada zadnju vuču.u pitanju je čista logika.veća masa na pogonskim točkovima,bolje prijanjanje.nitko me nemože uvjeriti da bmw sa praznim gepektom ima veću masu na pogonske točkove od malog auta kome motor i mjenjač "vise" na prednjoj osovini.
 

MTR

Član
<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wT4uTgkdm3I&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wT4uTgkdm3I&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
 
Član
mtr sta si htjeo pokazati sa tim clipom da nevalja ili da valja? ja kolko sam vidio nema nikakvih problema u voznji jos se covjek igra sa autom i dodaje gas u krivinama :)
 

MTR

Član
bas to , kako je lakse voziti ( po meni ) po snijegu sa zadnjom vucom , jer sve kontrolises gasom ( ti to znas ) , i vidis da ga vozi 3 , 4 brzina znaci na lagano gasa od 80-110 km/h .
prednja vuca ---- dok je u granici sve je ok , malo pretjeras i nema popravke
zadnja vuca ---- u granici ili ne imas kontrolu sa gasom ili volanom ( NARAVNO KO ZNA )

vidis kako ga cova vozi , a ne vjerujem da je neki trkac , ima jos jedan njegov klip

u osnovi kad si siguran u sebe i poznajes auto i njegovo ponasanje - nema problema
 
Član
jbg ljudi u ovoj temi ispade da bolje ide zadnja vuca od prednje....mislim ko izadje sa bmw a gdje nece golf 4 izaci ja mu kupim jos jednog bmw,,,zadnja vuca nema opterecenja nazad i to je proca da on ide zime ide ali nemoze on gdje moze prednja vuca definitivno to moze tvrditi ko hoce kad krene ide ali ne bas u uspon neki velik,,imam iskustvo sa mercedesom e220 automatik nemoze na ravnom krenuti ako ima snijega sa novim zimskim gumama,mozda ce se neko uvrijediti ovde ko ima bmw ali ide dobor onom ko se nije vozio u autu koje ima prednju vucu esp i dobre zimske gume.pozz i naravno bez ljutnje ja govorim svoje misljenje
 
Joj rasprave, a i ovih VW-ovaca, da je golf sa zadnjom vucom, a BMW sa prednjom, opet bi bio razlog da BMW ne valja, a golf da moze preci "brda i doline" u bilo koje godisnje doba! :lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top