ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edoze je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
@edoze jel se zafrkavas ili stvarno nisi vidio dizela da ide 3-om 130:icon_question:
Drug s Jettom 2 1.6 TDi 3-om 120 km/h ;)

u te jette je tacan brzinomjer...btw,u drugoj temi koja je bila je konstatovano da nema smisla dizela razvlacit preko 4000...il sad odjednom ima? pa je tamo napisano 20-tak stranica onako bezze...a ta jetta moze i 200 ako joj puse vjetar u ledja ;)
malo jaci benzinci imaju blokadu koja zaustavlja obrtaje,a vecina dizela stane jer ustvari ne moze brze da se zavrti

razumijem da nema smisla razvlaciti, ali eto znam da ide 3-om 120km/h mislim da brzinomjer pri toj brzini ne grijesi bas puno, a Jetta ide ravnih 180 bez puhanja vjetra u ledja :cool::cool:
 
Član
Taj motor je td. Ima ga smisla razvlačiti, jer nije tako startan na nižim obrtajima kao noviji tdi motori. Koliko god to bilo nebitno, ide 120 trećom.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Taj motor je td. Ima ga smisla razvlačiti, jer nije tako startan na nižim obrtajima kao noviji tdi motori. Koliko god to bilo nebitno, ide 120 trećom.

Tako nekako, bas ga moras stisnuti da bi presaltao u protivnom nece da primi gas nikako..
 
Super Moderator
Zato sto kod starijih golfova TD turbina puni na puno vecim obrtajima nego danas sto je to zato je tolika razlika
 
Član
citao prvu i zadnje dvije stranice pa cast izuzetcima al niko gotovo da spomene obrtni momenat....jako bitno u ovom mjerenju i neki glupan kaze na 60 da salta u 2, to kroz svoju mahalu radi! a prvenstveno test je smisljen za situacije preticanja i obicnog vozaca jer nisu svi soferi kao vi.
i mallo off-a brzi si prijatelju od skode al ja 407 parkiram u garazu stisnem dugme 6 litara prosjek a trcem sa sa gti ko je tu glupan :D
 
Član
audi_s2 je napisao(la):
citao prvu i zadnje dvije stranice pa cast izuzetcima al niko gotovo da spomene obrtni momenat....jako bitno u ovom mjerenju i neki glupan kaze na 60 da salta u 2, to kroz svoju mahalu radi! a prvenstveno test je smisljen za situacije preticanja i obicnog vozaca jer nisu svi soferi kao vi.
i mallo off-a brzi si prijatelju od skode al ja 407 parkiram u garazu stisnem dugme 6 litara prosjek a trcem sa sa gti ko je tu glupan :D

Pominje se obrtni moment, ali nisi citao celu temu;)
 
Član
jubix ja sam napisao mjerenje, al to je sa saltanjem iz 2 u 3 :icon_biggrin: Moj Saxo nema serijski nego S2 mjenjac, koji ima 4,06 finalni prenos u odnosu na 3,95 koliko ima VTS. Tako je meni blokada u drugoj na 103 km/h, a tvornicki vozi 108 :D Morao bi ga bas zakucat u blokadu, da GPS to fino ocita.


Darker vidis kako si se poznao, da na tebe i jos par likova sam mislio. Vi ste to prvi predlozili, bilo je raje za to, a kad je dosla prilika da pokazete to sto pricate, onda je pocela druga prica, dernek, jasta :lol: A nemam nista protiv BMW-a, samo ne volim vozace BMW-a, upravo radi toga. Najbolji su kad treba supljirat, kad treba stati iza rijeci, onda ovo i ono nije ok. Ne vrijedi to samo za forum, a meni je BMW sasvim dostupan kad god pozelim...


Nego :icon_exclaim: Obrtni momenat je cudo, mene ce iz leteceg starta gotovo svaki TDI uzeti prvih par metara. Ganjao sam se sa bruku njih, pa i serijska Octavia sa 105 KS kad krecemo negdje sa 60, ostavi me oko duzinu u samom startu, al cim ja dohvatim obrtaje, proletim pored. Auti sa vise obrtnog su zbog toga mnogo laksi za voziti na otvorenom. Ne kazem da su zabavni toliko, al ako hoces visoku efikasnost, a da se uopste ne trudis, tu su cudo. Fora je da su uz silnu tehnologiju samo prosjecno brzi - ako ih poredis sa benzincima slicne zapremine. Ako nadjes turbo benzinca slicne zapremine, onda je to klasa za sebe.
 
Član
audi_s2 je napisao(la):
citao prvu i zadnje dvije stranice pa cast izuzetcima al niko gotovo da spomene obrtni momenat....jako bitno u ovom mjerenju i neki glupan kaze na 60 da salta u 2, to kroz svoju mahalu radi! a prvenstveno test je smisljen za situacije preticanja i obicnog vozaca jer nisu svi soferi kao vi.
i mallo off-a brzi si prijatelju od skode al ja 407 parkiram u garazu stisnem dugme 6 litara prosjek a trcem sa sa gti ko je tu glupan :D

kod mene još i manje :cool:
a od 60-100 se pohrvam i sa jačima..pa izvuku deblji kraj :D
 
Član
srry na off ali @VR6Boki tako je, npr. VW pasatt 1.8 T i 1.9 TDI (nebo i zemlja) :cool: samo opet ce ma mom TDI ne moze politi meda :p hehehee samo zvuk benzinca na 5-6000 RPM nebi dao nizajednog TDI-a na svijetu :) i sto se tice koliko moze ici u drugoj ili trecoj ili bilo kojoj brzini to vam ne zavisi od motora nego od mjenjaca, koji je prenos brzina, broj zuba na diferencijalu itd... kod mene je bio mjenjaac sa dosta duzim brzinama tj. sa drugim diferencijalom i na 60 km/h u drugoj brzini stojao je na 3000RPM i onda je isao sve do 120, a u trecoj do 160 itd... :icon_smile:
 
Član
Mama ti je glupan !!!

Moje auto tako najbolje ide i svakog skim sam se probao sam prestigao na toj brzini na taj nacin !

A ti brate ako ne znas da citas bolje nemoj, kad nesto na pola procitas onda bolje i nemoj citati jer se dovedes u ovakvu situaciju.

Noko te ne tjera da citas, pa ako ti je mrsko ti nemoj.

Ja ne zelim nikog da vrijedjam i mislim da i nisam do sad !

Ali sam mnogo osjetljiv kad mene neko, bez ikakvog razloga, nit me znas, nit te znam, nit sam ti ista ikad skrivio, a ni obratio ti se !
Ne vidim razlog da me nazivas glupanom, kad i ne znas ocemu se prica ni sta je ko rekao, sam si rekao da nisi citao.

Kritiku ili savjet cu prihvatiti uvjek i testirati, i reci bio si u pravu ili ne, al vrijedjanje stvarno ne ide.
 
Član
audi_s2 je napisao(la):
citao prvu i zadnje dvije stranice pa cast izuzetcima al niko gotovo da spomene obrtni momenat....jako bitno u ovom mjerenju i neki glupan kaze na 60 da salta u 2, to kroz svoju mahalu radi! a prvenstveno test je smisljen za situacije preticanja i obicnog vozaca jer nisu svi soferi kao vi.
i mallo off-a brzi si prijatelju od skode al ja 407 parkiram u garazu stisnem dugme 6 litara prosjek a trcem sa sa gti ko je tu glupan :D

Nazivas covjeka glupanom a ovakve gluposti sam valjas. Kako samo glupa izjava ne mogu da se nadivim.
 
Član
Otac mi vozi 407-icu 2.0 hdi. 136 konja na 1650 kg mase. Zvijer, nema šta.

Potrošnja od 6 litara pri potezanju? :lol::lol:
Volio bih vidjeti gti-ove s kojima se ti potežeš;)

Kakve nebuloze, ponekad se zapitam zašto se i trudim da nešto napišem:icon_eek:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top