ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Malo se odlutalo sa teme...ovo sto je Porschefan stavio usporedbu npr benzinjara atm.BMW vs V tdi...jasno se vidi od 0 do 160 brzi BMW...dok od 60 do 100 u 4 brzini je brzi Golf...e pazi sad glupe usporedbe...uzimaju prednosti od dizela a mane od benzinjare i porede???? Logicno ko vozi benzinjaru zna da ce ga drzati u vecim obrtajima..dok dizel bolje ubrzava na nizim obrtajima...sto znaci, od stepena prenosa i obrtaja dizelu to godi...glupa je usporedba jer kako da ja sad trazim da neko "zasilji" dizlo a njemu blokada na 4.5?? e tako je i glupost fiknuti benzinjaru u 4 i npr na 2.3000 ocekivati sut...glupa je usporedba..nek on ostane on u 4 a benzinjaru u drugu pa da vidimo onda..
 
Član
hakkler je napisao(la):
audi_s2 je napisao(la):
malo provociram ljude izgleda al dobro eto ja sam glup ipak moj trosi 5 litara a tvoj 10 iste voznje... ja se izvinjavam prozvanom covijeku pretjerao sam jbg al pises druze neke gluposti kao ko je vidio na 60 do 100 cetvrtom ici ,druze to je test za obicne vozace, da se vidi da li auto te moze iscupati i po meni je ovaj test najmjerodavniji...
bihac-n.s. prosjek 6 litara autoput do osijeka vozio preko 200, bez autoputa spustim na 5l 100 6brzina to sto volis brzu voznju pa ko ne voli samo meni jeveci merak vidjeti displej na kom pise potrosnja

bit svega sto ocu da kazem pri 60 kilometara ja brze pretice i jos manje potrosim ne trebam u manju saltat nista a cijela operacija traje 2 sekunde :D
2 sek ? :lol:

a s čim se to voziš da ne trebaš u nižu prešaltat i treba ti 2 sekunde od 60-100km/h s tim da ti auto troši ko zippo upaljač:D
jel ovak nešto s plinskim bocama sa strane?
Humungous.jpg


ili nešto na dva kotača + još na diesel? :D

ne ne pogresno si me razumio nisam ni napisao da traje od 60 do 100 malo citaj burazeru bolje kazem da auto ispred mene koje ide 60 sasijem za 2 sekunde to bubam sad ( citaj u tren oka )kad uzmes u obzir da si vec brzi od njega.
malo sam skuzi burazeru neke stvari nemas potrebe da se istices smijesnim fazonima i slikama
 
Član
Darker je napisao(la):
Malo se odlutalo sa teme...ovo sto je Porschefan stavio usporedbu npr benzinjara atm.BMW vs V tdi...jasno se vidi od 0 do 160 brzi BMW...dok od 60 do 100 u 4 brzini je brzi Golf...e pazi sad glupe usporedbe...uzimaju prednosti od dizela a mane od benzinjare i porede???? Logicno ko vozi benzinjaru zna da ce ga drzati u vecim obrtajima..dok dizel bolje ubrzava na nizim obrtajima...sto znaci, od stepena prenosa i obrtaja dizelu to godi...glupa je usporedba jer kako da ja sad trazim da neko "zasilji" dizlo a njemu blokada na 4.5?? e tako je i glupost fiknuti benzinjaru u 4 i npr na 2.3000 ocekivati sut...glupa je usporedba..nek on ostane on u 4 a benzinjaru u drugu pa da vidimo onda..

Spreman sam sa TDI-jem da se oprobam.:D

Vjerovatno nisam brži, ali bih rado da vidim koliko sam sporiji.:D
 
Član
večina vas je upravu, ali govorite o dva različita testa, ubrzanje i elastičnost...
to u četvrtoj sa 60 do 100 je elastičnost motora i naravno da je tu dizel u prednosti zbog bla bla i sami ste več rekli
ali ako se radi o maximalnom ubrzanju od 60 do 100 onda je svakako realno da i jedan i drugi krenu u najboljim obrtajima, odnosno večina dizela u trećoj i večina benzinaca u drugoj.. ali ja ni tu ne bih dao prednost ni jednom ni drugom i tu je naravno standardna stvar u pitanju, težina, snaga, prijenos i td možda jedina, ali minimalna prednost benzinca je što (kod jačih motora) neće morati šaltati, dok dizel hoće, ali to je baš minimalna vadiona

edoze je napisao(la):
nisam se potezao sa cipovanim,a znam da imaju poprilicno obrtnog momenta ;)
mada mislim da ova ibiza i nema bas sanse sa 170 konja,osim u glavama vlasnika...

kakve veze ima ako je čipovan, šta da je tdi od 75 ks čipovan i za njega bi reko ne znam?
brate auto ima 140 ks i to je ono što je najbitnije i nemoj biti tako samouvjeren, mal je ovo auto sa puno snage, iznenadio bi se vjeruj mi i jači su se sjebavali ;)

pozz
 
Evo pravi odnos između benzinca i dizela kada je riječ o istom automobilu, ista masa, skoro ista snaga i okr moment na strani dizela:

a4fsivsa4tdi.jpg
 
Član
ovo je vec ok poredjenje
kako sto sam i rekao,dizeli su brzi od benzinaca iste snage zbog prednabijanja i obrtnog momenta
al poredit 2 auta,jedno lakse par stotina kg,i jace 30KS i govorit woow zbog dizela,ne ide :D
i opet ponavljam,nije bitno kakvo je,bitno je da ide :D
 
Član
Tako je ali ima i do vozaca :) kako salta kada,kolika mu je brzina (mislim vremenski) saltanja, dali poznaje to auto sto vozi :D Ali ovo se odnosi normalno na to kad se ide na ubrzanja gdje ides na max snagu a ne hinjanja u 4 ili 5-oj brzini sa 50-60 km/h :)

Pogledaj krajnju brzinu ova gore dva navedena auta i jos prelazenje 400m sto je sam pokazatelj koje je auto brze :) I DA tako je FSI nije Turbo benzin nego atmosferac :)
Ako se vec poredi onda nek se poredi 2.0 TDI i 2.0 TFSI kao npr. ovo poredjenje gdje us potpuno dva ista auta gdje je turbo dizel i turbo benzin :) :) Gdje je 2.0 TDI najjaci u ponudi, a 2.0TFSI najslabiji u ponudi :) uzivajte :)

http://www.zeperfs.com/en/match1287-3254.htm
 
Početnik
Porschefan je napisao(la):
Evo pravi odnos između benzinca i dizela kada je riječ o istom automobilu, ista masa, skoro ista snaga i okr moment na strani dizela:

a4fsivsa4tdi.jpg

ima li ovakav pregled i poređenje samo za sve motore VW golf 4 ili Polo NOVI
ustavri ne mora biti poređenje, nego gdje s emogu naći podaci za sve modele i motore Golfa 4 i novog Pola
 
Član
tipovac je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Evo pravi odnos između benzinca i dizela kada je riječ o istom automobilu, ista masa, skoro ista snaga i okr moment na strani dizela:

a4fsivsa4tdi.jpg

ima li ovakav pregled i poređenje samo za sve motore VW golf 4 ili Polo NOVI
ustavri ne mora biti poređenje, nego gdje s emogu naći podaci za sve modele i motore Golfa 4 i novog Pola
Eh sto je ozivi :icon_biggrin:
http://www.zeperfs.com/perfs.php?Action=Duel

I da,dizel nije brzi od benzinca iste snage i mase bez obzira na turbo,warp i ostala sr :icon_biggrin:

Zeperfs rijetko daje usporedbu 80-120 u 3 oj ili npr 120-150 u 4oj brzini gdje bi pak benzinac bio brzi ;)
 
Član
Pa dosta dizela ne moze ni ici 120 trecom brzinom :D Ove usporedbe medjuubrzanja se obicno rade u najvisim stepenima prijenosa. Evo gledam sad na ovom svom mjeracu ubrzanja sto sam mjerio Saxa, u pravom stepenu prijenosa, ovo ubrzanje od 80 do 120 meni je 4,8 sekundi. Vjerovatno da ga mjerim kao oni u 4-oj ili 5-oj brzini, bilo bi 2 ili 3 puta sporije... Al bas tako se i ne mogu gledati stvari, jer benzinac i dizel se ne voze na isti nacin.
 
Član
Ne voze se jednostavno benz i dizel na isti nacin, dizel je bolji za svakodnevne voznje i visoke stepene prenosa, a ako treba da se potegnemo zna se ko je brzi. Imam ja jedan moj video(na jednom delu ima malo nizbrdice pa nije bas merodavan, znaci 80-120 4s, a realno oko 5)

http://www.youtube.com/watch?v=PcjCEqX9MCg
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Pa dosta dizela ne moze ni ici 120 trecom brzinom :D Ove usporedbe medjuubrzanja se obicno rade u najvisim stepenima prijenosa. Evo gledam sad na ovom svom mjeracu ubrzanja sto sam mjerio Saxa, u pravom stepenu prijenosa, ovo ubrzanje od 80 do 120 meni je 4,8 sekundi. Vjerovatno da ga mjerim kao oni u 4-oj ili 5-oj brzini, bilo bi 2 ili 3 puta sporije... Al bas tako se i ne mogu gledati stvari, jer benzinac i dizel se ne voze na isti nacin.

Znaci slazemo se :icon_biggrin:.Stvar je u tome sto ce dizel obicno 80-120 biti sporiji 3om nego 4om.Npr Golf 5 TDI 2.0 140 ks je brzi 80-120 u 4oj nego 3 oj sto bi kod benzinca bilo obrnuto_Otud nesporazumi sa zeperfsa.Pri saltanju benzinac iste snage ima jednako medjuubrzanje kao dizel samo sto njega treba vratiti u manju brzinu.Mjerodavan podatak koji isticu samo ponekad je npr 80-120 min.

dellas je napisao(la):
Ne voze se jednostavno benz i dizel na isti nacin, dizel je bolji za svakodnevne voznje i visoke stepene prenosa, a ako treba da se potegnemo zna se ko je brzi. Imam ja jedan moj video(na jednom delu ima malo nizbrdice pa nije bas merodavan, znaci 80-120 4s, a realno oko 5)

http://www.youtube.com/watch?v=PcjCEqX9MCg
;) Dizel je dobar za niske obrtaje u visokom stepenu prenosa.Kad nebi bilo prenosa dizel bi bio brzi svakako zbog veceg momenta ali s obzirom na izum mjenjaca moment nije nista vazniji od broja okretaja a ta znamenka je mala kod dizela.Visi broj okretaja omogucuje benzincu puno kraci mjenjac sa velikim prenosnim omjerima..
 
Ma nije to nista kad moj stari s punim autom ljudi na "riskantnom mjestu" pri 70 u petoj samo da zmigavac i non sarlatno svima smrtnu piše,,, i kad mu kazem vrati u manju samo cujem: " **bem ti mater ti ces mi rec....:lol::lol::lol::lol:
 
Član
Djomla_35i je napisao(la):
Ma nije to nista kad moj stari s punim autom ljudi na "riskantnom mjestu" pri 70 u petoj samo da zmigavac i non sarlatno svima smrtnu piše,,, i kad mu kazem vrati u manju samo cujem: " **bem ti mater ti ces mi rec....:lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol: sto me nasmija;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top