ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sva sreca pa i kod mene ovo cudo ima trecu, jedina brzina kada se koliko-toliko moze sigurno krenut preticat, naravno neko teretno vozilo, tada kao vuce :lol:

a dobar je ba tdi, ako je nekih 140konjica, pa i onaj slabiji od 105, taman za nasih cesta, vozis lagano u koloni, samo gas stisnes, bez saltanja, predjes kamiona i natrag u svoju traku. Za to je tdi stvoren, aya. Ali za dalje jok, ima onaj pocetni bum i onda lagano usporava... a benzin se tek budi :D a ja ne volim zvuk dizela, pogotovo na vecim brzinama, nekako mi para usi skroz...

a zela odmah low kick :D :D
 
Član
Od 60 do 100 se vozi ovako:

Ubacis u prvu,
Zavrtis ga do 6000 rpm,
Pustis kvacilo pa gas,
Na 7200 rpm brzo ubacis u drugu,
Stisnes opet i eto te na 120 km/h

ja predvidjam jedno 3 sekunde :D
 
Član
menjic je napisao(la):
Od 60 do 100 se vozi ovako:

Ubacis u prvu,
Zavrtis ga do 6000 rpm,
Pustis kvacilo pa gas,
Na 7200 rpm brzo ubacis u drugu,
Stisnes opet i eto te na 120 km/h

ja predvidjam jedno 3 sekunde :D

Ali svemocni dizel to ne moze, on ide u 4-toj :lol:
 
Član
E pa zato sto ne moze nek se ne petljaju tamo gdje im nije mjesto.

Cast izuzetcima dizelima ali takvih je malo.

:icon_exclaim:

I opet ponavljam, te statistike: od ovoliko do onoliko su mazanje ociju i zakrivanje mana a pokazivanje prednosti.

Normalno je da svako auto ima mane, ali benzincima preko 150 konja mana sigurno nije brzina. Konkretno tom bmwu jeste mana snijeg i mozda kisa, ali je tom konkretnom golfu mnogo toga drugog mana.

To sto isto procitah da je bmw-ov ovjes isti kao na kolicima je malo .... golf jeste noviji i hoce prije ce stati i manje ce se zanositi ali da ce brze ici ne vjerujem dok ne vidim. I kad vidim cu posumnjat da je nastimano :D:D:D
 
Član
menjic je napisao(la):
Od 60 do 100 se vozi ovako:

Ubacis u prvu,
Zavrtis ga do 6000 rpm,
Pustis kvacilo pa gas,
Na 7200 rpm brzo ubacis u drugu,
Stisnes opet i eto te na 120 km/h

ja predvidjam jedno 3 sekunde :D

vjeruj mi nebi nebi htio tu slabasnu kockicu na 7 000 rpm usaltati u 2 brzinu u normalnoj voznji ulicom :) a ni u trecu :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Od 60 do 100 se vozi ovako:

Ubacis u prvu,
Zavrtis ga do 6000 rpm,
Pustis kvacilo pa gas,
Na 7200 rpm brzo ubacis u drugu,
Stisnes opet i eto te na 120 km/h

ja predvidjam jedno 3 sekunde :D

vjeruj mi nebi nebi htio tu slabasnu kockicu na 7 000 rpm usaltati u 2 brzinu u normalnoj voznji ulicom :) a ni u trecu :)

nemoj tako scaneru, ipak on ima pomalo iskustva sa zadnjom vucom... :icon_biggrin:

mogu mislit kako bi ta kockica plesala po cesti sa takvom voznjom :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
mogu mislit kako bi ta kockica plesala po cesti sa takvom voznjom :D

ovako
crash2.JPG


:D
 
Član
Boki izmjeri ti,jer imas taj uredjaj za mjerenje,ako ti nije zao razguljivat Saxa,kolko mu treba u drugoj od 60-100..znam da moze u drugoj ic 110kmh jer sam se vozio u VTS i znam da auto ide ko ludoo!!!
 
Član
jubix je napisao(la):
Boki izmjeri ti,jer imas taj uredjaj za mjerenje,ako ti nije zao razguljivat Saxa,kolko mu treba u drugoj od 60-100..znam da moze u drugoj ic 110kmh jer sam se vozio u VTS i znam da auto ide ko ludoo!!!

Kod mene 6 sekundi ali po kisi i u krivini, moze i bolje....ali to je auto od samo 75 ks, naspram 170 koliko ima ovaj golf sto ide 6.3 s u IV ;)
http://www.youtube.com/watch?v=a5FVW1Ccpxc
Bokijev mozda 3-4 sek
 
Član
emir_89 je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Od 60 do 100 se vozi ovako:

Ubacis u prvu,
Zavrtis ga do 6000 rpm,
Pustis kvacilo pa gas,
Na 7200 rpm brzo ubacis u drugu,
Stisnes opet i eto te na 120 km/h

ja predvidjam jedno 3 sekunde :D

vjeruj mi nebi nebi htio tu slabasnu kockicu na 7 000 rpm usaltati u 2 brzinu u normalnoj voznji ulicom :) a ni u trecu :)

nemoj tako scaneru, ipak on ima pomalo iskustva sa zadnjom vucom... :icon_biggrin:

mogu mislit kako bi ta kockica plesala po cesti sa takvom voznjom :D

Ajde mozda bmw - ne mogu tako, ali tako sam hondu vozio SECERU :)

A SECERU zadnja vuca koju sam ja vozio je imala 19 000 rpm na stazi :D:D:D
 
Član
E j*em mu kocku, natjeracete me da kupim kocku iako ne zelim ali samo da pokazem da moze da se vozi bez ubijanja drveca i bandera sa strane :icon_smile:

Jedini bmw koji bi zelio, ali za njega nemam para jeste E46.

bmw-e46-cosmic-wide.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top