ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
GTI FAN je napisao(la):
tipovac je napisao(la):
ima li ovakav pregled i poređenje samo za sve motore VW golf 4 ili Polo NOVI
ustavri ne mora biti poređenje, nego gdje s emogu naći podaci za sve modele i motore Golfa 4 i novog Pola
Eh sto je ozivi :icon_biggrin:
http://www.zeperfs.com/perfs.php?Action=Duel

I da,dizel nije brzi od benzinca iste snage i mase bez obzira na turbo,warp i ostala sr :icon_biggrin:

Zeperfs rijetko daje usporedbu 80-120 u 3 oj ili npr 120-150 u 4oj brzini gdje bi pak benzinac bio brzi ;)

ja sam bolan taj link s početka teme i postavio
tu su samo JAKI motori, nema običnih auta
podaci se mogu naći za pokoje auto u nekim auto.novinama, npr, hrvastki Auto-klub obavezno u svojim testovima te podatke postavi
dakle, da li je neko našao ili sam mjerio npr. sljedeće modele
Golf 4 1.6 benzin , ubrzanje od 60-100 u 3.oj i u 4.oj
ili da neko nema NOVI POLO
motor 1.2 TSI 105 KS
i motor 1.4 85 KS
ta tri modela me interesuju, kakvi su sa ubrzanjima od 60-100


dellas je napisao(la):
Ne voze se jednostavno benz i dizel na isti nacin, dizel je bolji za svakodnevne voznje i visoke stepene prenosa, a ako treba da se potegnemo zna se ko je brzi. Imam ja jedan moj video(na jednom delu ima malo nizbrdice pa nije bas merodavan, znaci 80-120 4s, a realno oko 5)

http://www.youtube.com/watch?v=PcjCEqX9MCg
apsolutno NETAČNO
zbog toga što je turbo i ima veliki Nm baš dizela može voziti bez šalatanja, po našim putevim akomotno u 3oj , gdje ćeš se moći spustit ina 50 km/h i samo dodavanjem gasa, bez šaltanja ubrzati i do 120 i više, zavisno od otora, ljetos vozio skoro non-stop u 3oj Octaviu TDI 105KS na relaciji Tuzla_more
 
Član
To neces nigdje naci :icon_biggrin: .


tipovac je napisao(la):
apsolutno NETAČNO
zbog toga što je turbo i ima veliki Nm baš dizela može voziti bez šalatanja, po našim putevim akomotno u 3oj , gdje ćeš se moći spustit ina 50 km/h i samo dodavanjem gasa, bez šaltanja ubrzati i do 120 i više, zavisno od otora, ljetos vozio skoro non-stop u 3oj Octaviu TDI 105KS na relaciji Tuzla_more
Tu si u pravu ;) samo nije bitan turbo,turbo je tu da da dvoljan broj ks jer da ga nema taj bi motor imao npr 80 ks.Razlog su Nm koji su visoki kod tog motora zbog dugog hoda klipova te posljedicno duzeg kraka na radilici.Zato je fleksibilniji pri ubrzanju sa manjih brzina netreba manji stupanj prenosa ali ce mu zato vrlo brzo zatrebati veci stupanj prenosa jer je slab na visim okretajima.
 
Član
tipovac je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ne voze se jednostavno benz i dizel na isti nacin, dizel je bolji za svakodnevne voznje i visoke stepene prenosa, a ako treba da se potegnemo zna se ko je brzi. Imam ja jedan moj video(na jednom delu ima malo nizbrdice pa nije bas merodavan, znaci 80-120 4s, a realno oko 5)

http://www.youtube.com/watch?v=PcjCEqX9MCg
apsolutno NETAČNO
zbog toga što je turbo i ima veliki Nm baš dizela može voziti bez šalatanja, po našim putevim akomotno u 3oj , gdje ćeš se moći spustit ina 50 km/h i samo dodavanjem gasa, bez šaltanja ubrzati i do 120 i više, zavisno od otora, ljetos vozio skoro non-stop u 3oj Octaviu TDI 105KS na relaciji Tuzla_more

Ako malo pazljivije procitas moj post, videces da sam ja upravo to i rekao, da dizel povlaci od nizih obrtaja i da ne moras puno saltati nego ga ubacis u neki visi stepen(4-ta, 5-ta) i to je to. A ako si vozio non stop u 3-oj do mora, onda nisi presao nigde 70-80.
 
Član
Zelin pug vuce u svakoj brzini isto svegami,to sam se nedavno imao priliku uvjeriti,samo puniii :icon_biggrin:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ja vozim u petoj 50 km/h, a mogu prvom 65 km/h.

Nađite mi dizela koji to može:D

Isti slucaj je i kod mene, a petom mogu i 40km/h da vozim. Sto se dizela tice, nije mi jasna njihova prva koja sluzi da krenes 2 i po metra i ubacis u drugu...
 
Član
dellas je napisao(la):
Isti slucaj je i kod mene, a petom mogu i 40km/h da vozim. Sto se dizela tice, nije mi jasna njihova prva koja sluzi da krenes 2 i po metra i ubacis u drugu...

passat,2006-ta godina 2,0 tdi 140KS,prva mu je toliko kratka da steknes osjecaj da je kao redukcija kod terenaca...ne znam cemu to,kad sam probavao od druga auto,kaze,dok krenes ubaci ga u drugu i onda pun gas...i fkt,kad sam kasnije probao malo prvu zavrtit,lete obrtaji ko ludi a ubrzanja nigdje:icon_rolleyes:
koji ce ti klinac mjenjac sa 6 brzina kad prvu ni ne koristis...
 
ko zna kako radi koji motor , zna da se benzin i dizel motori ne voze na isti nacin,,
zato ova mjerenja(u istom stepenu ) nisu mjerodavna;)
e sad na pocetku teme je bila prica o g5,, stvarno moram priznati da je vjesanje bolje rijeseno od g4,,
druga stvar tdi uz brdo ili po ravnici samo grabi, ja sam se zacudio kad sam vidio kako lijepo ide,,
po meni izbor bi uvijek bio na benzincu, ali poslije par krugova obidjenih u tdi-evima 100+ ne bi se zalio za
takav motor,,
 
Član
dellas je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Ja vozim u petoj 50 km/h, a mogu prvom 65 km/h.

Nađite mi dizela koji to može:D

Isti slucaj je i kod mene, a petom mogu i 40km/h da vozim. Sto se dizela tice, nije mi jasna njihova prva koja sluzi da krenes 2 i po metra i ubacis u drugu...
Pa dobro prva je naj jaca i moze ti sluziti ako vučeš uz jako brdo negdje prikolicu ili kamper ili ako uz brdo moras skrenuti onda je jednostavnije prvom nego drugom ulećati.mada danasnja auta tj passat,2006-ta godina 2,0 tdi 140KS moze to sve raditi drugom.
na proslom autu sam isto tako imao prvu koja nesluzi nizasta tek kad ga u drugu ubacim onda počnu točkovi da grabe kao u kamiona;)
 
O cemu vi ba ljudi :icon_confused: taj passat moze prvom potegnuti preko 40kmh kao i skoro svaki tdi tako da kako ne sluzi nizasta? Ne moze on ni blizu startati iz druge kao iz prve brzine tako da se ne bi slozio da je prekratka.
 
Član
moja C180 ima isto prvu kratku brzinu al je teško poć normalno bez nje al zato druga dere gaće :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top