ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
gdje se mogu naći na netu za sve modele automobila
ja sam googlao i nisam uspio naći, ako neko im link zamolio bih da postavi

jer smatram da je UPRAVO OVO UBRZANJE NAJVAŽNIJE kod svakog automobila, a ne sveprisutno 0-100 km/h je rs emi ne trkamo sa semafora, nego nam je važnija situacija pri PRETICANJU koje se obično obavlja od tih 60 km/h i da nas auto "izvuče" iz te situacije
a ti podaci o ubrzanju 0-100 km/h su dosta zamiljivi, evo šta sam našao za dva modela iz auto-magazina a koji su odličan primjer
prvo auto je Fabia 1 sa 1.4 16v i 75 KS benzin
ubrzanje od 0-100 13,8 sec a 60-100 km/h je 12,3 sec

drugo auto je NOVI Polo sa 1.6 TDI i takođe 75 KS
ubrzanje 0-100 je 14,1 sec (dakle nešto lošije)
ali je 60-100 9,7 sec !!!!

dakle u ubrzanju od 60-100 očigledno imaju prednosti dizelaši iako su lošiji na ubrzanju 0-100
 
tipovac je napisao(la):
gdje se mogu naći na netu za sve modele automobila
ja sam googlao i nisam uspio naći, ako neko im link zamolio bih da postavi

jer smatram da je UPRAVO OVO UBRZANJE NAJVAŽNIJE kod svakog automobila, a ne sveprisutno 0-100 km/h je rs emi ne trkamo sa semafora, nego nam je važnija situacija pri PRETICANJU koje se obično obavlja od tih 60 km/h i da nas auto "izvuče" iz te situacije
a ti podaci o ubrzanju 0-100 km/h su dosta zamiljivi, evo šta sam našao za dva modela iz auto-magazina a koji su odličan primjer
prvo auto je Fabia 1 sa 1.4 16v i 75 KS benzin
ubrzanje od 0-100 13,8 sec a 60-100 km/h je 12,3 sec

drugo auto je NOVI Polo sa 1.6 TDI i takođe 75 KS
ubrzanje 0-100 je 14,1 sec (dakle nešto lošije)
ali je 60-100 9,7 sec !!!!

dakle u ubrzanju od 60-100 očigledno imaju prednosti dizelaši iako su lošiji na ubrzanju 0-100

od 60 do 100 km/h treba 12 sec ???:icon_question:
 
Član
nemoj bas biti siguran vec smo pisali o tome ali izgleda da je tema pala ili sta vec 60-100 se mjeri u 4 brzini pa zato taj podatak zavarava
 
Član
medju ubrzanje se uglavnom mjeri od 80 do 120 km/h to od 60-100 nije uobicajeno tesko ca ce te podatke naci a vjeruj mi da su 80-120 mjerodavniji :)
 
Član
Jel to u najvisem stepenu prenosa ili bas u cetvrtoj brzini ?

I sto je to bitno kad ce svako normalan i na 60 i na 80 biti tek u drugoj brzini ?

Ako je vec rijec o ubrzanju, zasto onda gusiti motor na niskim obrtajima ?


Ja ipak mislim da je najmjerodavnije 402 m ili jos bolje neka dionica puta kao na brdskim trkama tu se sve pokaze i motor i mjenjac i ovjes i gume a i vozac.
 
Član
menjic je napisao(la):
Jel to u najvisem stepenu prenosa ili bas u cetvrtoj brzini ?

I sto je to bitno kad ce svako normalan i na 60 i na 80 biti tek u drugoj brzini ?

Ako je vec rijec o ubrzanju, zasto onda gusiti motor na niskim obrtajima ?


Ja ipak mislim da je najmjerodavnije 402 m ili jos bolje neka dionica puta kao na brdskim trkama tu se sve pokaze i motor i mjenjac i ovjes i gume a i vozac.

Tako je drug :) koji ce levat preticati na 60 ili na 80 km/h u cetvrtoj brzini, jos pogotovo atmosferskim benzincem hahahahaha tako samo budala moze da pretice i ugrozava sebe i ostale u saobracaju....
Uzmes 200-300 m cestu i stavis dva auta i vidjeces koji prije ide od 60 do 100:icon_smile: Ja sam uvijek za ako neko hoce mjeriti :lol::lol::lol:
 
Član
steta sto je tema propala bilo je ljepih argumenata a ima kaskadera na nasim cestama.samo da nenestane brzina sto neko rece.;)
 
Član
Ma mnogo tih statistika je izmisljeno da se sakrije losa a pokaze dobra strana nekog auta ili motora.
 
menjic je napisao(la):
I sto je to bitno kad ce svako normalan i na 60 i na 80 biti tek u drugoj brzini ?

E oko ovog se i ne bi bas slozio...80 km/h u drugom stepenu..hmmm...onda ja i nisam bas normalan!:lol::lol::lol:
Ovo sam dizelom nema nikakve veze...benzin i nekako....pa vecini dizela je max drugom 80-90...a sto da ga tjeras u crveno toliko,kad ce trecom bolje povuci pri 80 km/h?!?
 
bmwscaner je napisao(la):
isti vrag 60-100 ili 80 do 120 svejedno se u 4 brzini to mjeri
porschefan daj opet onu usporedbu :)

evo je brate, gledaj i uživaj :icon_smile:


325IE30VSGOLF520TDI.jpg
 
Član
Pa to i kazem, i sace neko ko voli golfa a i neko iz komrcijale volkswagena da gaze vidis da je bolji golf, a ono realno se ne mogu ni porediti odero bi ga bmw ne bi znao gdje se nalazi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top