STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

ove bespotrebne rasprave treba izbrisati, nek svako napise sta voli
i zbog cega ukratko,, kome se ne svidja nek disslike-uje :lol:
nema potrebe i glupo je nekoga prozivati, ako mu se npr svidja extreme tuning!
 
Član
Već sam ti prije govorio, letimično čitaš postove i napadaš bez razloga. Nedavno si se nakačio na moj post iako smo u biti govorili isto. I sada govorimo isto. Apsolutno se slažem, ukus ne treba određivati koje auto pripada kojem pravcu. Nedostatak ukusa defnira izbor pravca, u ovom slučaju ekstremni tuning:D

Što se tiče tvorničkog izgleda, opet ideš u krajnost i ne shvataš poentu. Nikada ne bih kupio auto kojem bih trebao izmijeniti 90% dijelova da budem zadovoljan krajnjim proizvodom. Ruku na srce, na nekim autima je baš potrebno zasukati rukave:icon_biggrin:
 
Ma sve je to glupo...OEM ovo ono....eto na ovom forumu ima nas dosta koji volimo taj OEM,a nije vidilo OEM-a....
Ili npr samo fabrika ovo ono,asvi kupe golfa 2 dizela kao i ja i onda pokusavaju napravit OEM GTI-A....
svatko ima pravo da radi sa svojim autom i svojim novcem sta oce,a mi smo tu da nesto povalimo ili popljujemo kao i do sada...
 
dzinn16v je napisao(la):
Ma sve je to glupo...OEM ovo ono....eto na ovom forumu ima nas dosta koji volimo taj OEM,a nije vidilo OEM-a....
Ili npr samo fabrika ovo ono,asvi kupe golfa 2 dizela kao i ja i onda pokusavaju napravit OEM GTI-A....
svatko ima pravo da radi sa svojim autom i svojim novcem sta oce,a mi smo tu da nesto povalimo ili popljujemo kao i do sada...

reply na boldirani dio teksta,, svi smo tu da damo svoje misljenje jednom, sasvim je dovoljno ne moramo kao zela ponavljati se 16 puta, stvarno nema potrebe, i ulaziti
u rasprave moj konj bolji od tvog! admini ako hoce nek malo pociste temu , ako nece necu ni ja nastaviti sa tekstom i bye, bye
 
Član
Bucky: Očito da moram i trideset puta ponavljati, opet će ih ostati koji ništa ne razumiju.

Neka se otvori druga tema za komentare jer ova rasprava nije off topic.

Ti nastavi da kopiraš tuđe tekstove:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Već sam ti prije govorio, letimično čitaš postove i napadaš bez razloga. Nedavno si se nakačio na moj post iako smo u biti govorili isto. I sada govorimo isto. Apsolutno se slažem, ukus ne treba određivati koje auto pripada kojem pravcu. Nedostatak ukusa defnira izbor pravca, u ovom slučaju ekstremni tuning:D

Što se tiče tvorničkog izgleda, opet ideš u krajnost i ne shvataš poentu. Nikada ne bih kupio auto kojem bih trebao izmijeniti 90% dijelova da budem zadovoljan krajnjim proizvodom. Ruku na srce, na nekim autima je baš potrebno zasukati rukave:icon_biggrin:

Ne citam ja postove letimicno, nego je kod tebe, izgleda, potrebno biti nekakva vrsta vidovnjaka, pa da skontas o cemu se u stvari u tvojim postovima radi. Sto jednostavno ne napises konkretno ono sta mislis, a ne da mi moramo pogadjati? :D

Ali, opet, ti extreme tuning karakterises kao "nedostatak ukusa". Zasto to? Zato sto se TEBI extreme ne svidja? Ili si opet mislio nesto drugo? :D

A ko kaze da ljudi koji se bave extreme tuningom ne vole svoj auto? Pa logicno je da kad kupujes auto, da ces kupiti ono sto ti se svidja. Ko radi drugacije, totalni je idiot, ili mu finansije drugo ne dozvoljavaju, pa kupi ono sto moze, ali to je druga pjesma. Uzecu sebe za primjer ... Trazio sam i cekao dva mjeseca dok nisam nasao bas coupe-a i da bude 2.0 turbo (to dovoljno govori da li mi se svidja ili ne) Poceo sam je preradjivati, ne zato sto mi se nije svidjala, vec zato sto sam zaljubljenik u Tuning i Styling i sto sam od nje htio da napravim nekakav T&S projekat, koji sam manje-vise priveo kraju i sad vec razmisljam o drugom projektu na njoj, opet ne zato sto mi se ovo ne svidja, nego jednostavno sto volim to da radim!
 
Znas kako ti to ide imam i ja havera koji je mene smatrao budalom sto kupujem felge i branike dok nije on imao svoje auto , pogodi sta se sad desava kad je kupio jedno :) zove mene da idem s njim gledati neke tockove i farove :D Sta zelim da kazem , dok se ne uputite u to necete ni znati kako je , ruku na srce na forumu mozes nabrojati na prste auta na kojima se nesto ozbiljno radi , sve ostalo su pokusaji , raja nema para , neko poklekne jer je to stvarno stresno dosta raje odustane jer svate da je "bacanje" para ili neki drugi razlog , znaci nije ni lagano uraditi auto (naravno ako ga sam radis u ovo ne spadaju pozeri koji placaju druge ljude da sve rade za njih i onda se sepure sa tudjim poslom) , da ne bude zabune ne radim ni ja sam u smislu da sam Astru ja ofarbao , ali sam bio tu dok se radila , rastavljao je i sastavljao sto opste nije moj posao , tacnije platio sam ljude za to mogao sam hladno mrsit muda kuci i cekati da se zavrsi al meni nije to to uzivanje ako ja dobijem samo gotov proizvod bez moje zrtve i znoja , kao i jos dosta stvari sto sam sam uradio pa nekad nesto i slomio i pokvario al sam brate sam ugradio i to mi mnogo znaci , kod mene je takodje mix stil ima svega al tako volim tako radim i moze svima da se gadi meni je predivna i meni i treba biti lijepa za sebe je pravim , sta fali ako izalazi covjek od 30+ godina iz Astre sa LSD-em , ne izlazi iz tramvaja sa sladoledom i batman majicom da je djetinjasto , i stariji ljudi sigurno imaju taj detalj pa im sigurno niko ne zamjeri , al kod nas Bosnjo ima za sve manu. Ja ovde samo cijenim misljenja ljudi koji su nesto uradili a ostatak sto balavi nad ovim postovima nek se prvo malo zadaju oko toga da vidi kakav je to nacin zivota pa nek onda prica sta je tuning a sta ne jer kao sto shelby rece update nije "uradio sam veliki servis , usiso sam gepek i sl" update bar na ovom forumu bi trebala biti neka prerada koja ne spada u redovno odrzavanje auta , toliko :cool:
 
i ja sam za German style, ali ne pljujem druge ako ljudi rade prerade, nekad je interesantno vidjeti auto da je onako "cudan" ali je meni čudan na neki pozitivan način, jer je neobičan, tačno je da smo mi Bošnje zamirdžije svemu, recimo ja sad trenutno ulažem oko 4.000KM u Opel Vectru B, imao sam udes gdje me je idot udario i načinio mi štete nekih 1.000KM ali sad sve iznova radim, nova boja novo sve, druge feluge šire, i dosta onih sitnica koje su mi nedostajale, jer mi je fora taj auto.

Nekima nije, nekima jeste ali vidjeti danas Irmscher Vectru B je stvarno rijetko a onaj ko zna šta je to zaostaje i okreće glavu, tako i meni za mnogim autima, pa makar bio i Yugo ako je ok onda RESPECT. Ovdje svako svoj auto najviše voli, pa makar i kad ga dobro ispolira drugačiji im je i draži, je*iga i to je ljubav, sva ova prerada/ dorada kad se radi svako zna da to puno košta i radi sebi za dušu, ali jbg čovjek radi sebi za ćejf, zar ne, i boli me kita šta će ko misliti o tome dalje :icon_smile:
 
Početnik
Sad cete vi svi na ovo reply , aj klinjo cuti ne'as ti pojma i tako...

Ljudi svako voli neki pravac , i svako se opredjeli za neki pravac.
O ukusima se ne raspravlja !
Ja sam "pristalica" german style-a , ali opet kad vidim neka extreme auta ili tako nesto izmame mi osmijeh na lice...jer neko nesto pokusava i trudi se...ali ne valja pretjerivati , zasrati itd.
Meni je npr. Vladin GTI prelijep , jos par nekih stvarcica i to je to...dok neki dan prodje Vlado(Bucky) , a meni jaran govori , joj vidi onog cunera...ja ono kao :icon_eek: sine jes' ti dobar s' glavom.



Uploaded with ImageShack.us

Meni je ovo lijepo iako je radjeno kako je radjeno , prepravljanjem originalnih djelova , ovako onako , ali je auto opet fino odradjeno...
I fora je sto sam primjetio par puta , prvo u auto tuningu prozivate neko auto , kad se lik prijavi na forum i predstavi auto vi ga nafalite :icon_biggrin:

Nemam znaci nista protiv dobrog Extreme-a , Cleana itd. , meni moje tebi tvoje i ha ya...

Problem se javlja sto je kod nas vecina extreme auta "privatluk garage cuning " nabaca se nekih svemirskih ne skladnih spojlera od poliestera koje prave kojekakvi "kvazi majstori" , pa je raja odbacila taj stil , ali realno da se napravi dobar extreme sa originalnim djelovima :Riegera , JOM-a itd. koji branici kostaju i po 300-500e komad. Ali raja radi kako radi , i zbog toga je to ovdje cuning i odbacen stil...pogledajte malo u svijetu sta se radi ne osvrcite se samo na "ne kvalitetnu" BIH "tuning" scenu...;)

Tacno kako je Shelby rekao , smijali ste se meni kad sam pisao GTI Body , BBS itd. , a sutra xxx vas dodje i napise e 'de promjeni mu taj branik , ovaj ti je bolji , ovo 'vako , ono 'nako....

Nego fino admini , pobrisat' sve komentare i temu pod LOCK , nek raja uziva citajuci jedan ovako fin text , i gledajuci ove slike , ovako savrsenih auta. ;)
 
ma ja to malo za svoju dusu,, neki soft extreme ne znam kako bi drugacije odredio stil
:icon_exclaim: pobrisat spam i naglabanja,, i nastaviti temu i diskusiju
kod tuninga je najvazniji kvalitet i uskladjenost ;)
 
Član
Tema je odlicna, i pod hitno treba otvoriti posebnu temu za komentare! Mnogima ce dobro doci ova tema...Ipak, po mom misljenju, u sredjivanju auta(ne za takmicenja) nema nekih velikih ogranicenja, stvar je samo u tome koliko imate ukusa, a onima koji imaju ukusa ova tema nije ni potrebna. Dozvoljena su svakava mesanja stilova ako imate ukusa da to ukomponujete... U svakom slucaju tema je za 10;)
 
Top