STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

mtopic je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
Nebi se baš ložio s tobom što se tiče "ekrem tuninga" jer se s neukusnom i pretjeranom plastikom (pod tim mislim na kupovne tuning djelove) itekeko može napraviti isti....

Nisi procitao sta sam napisao ...

Napisao sam isto tako da su za "Ekrem tuninga" auta koja pretjeraju u mijesanju stilova (mozda nisam posebno naglasio, ali moze se zakljuciti iz onoga sto sam napisao). A pretjerivanje u spojlerima, plastikama i slicnim stvarima spada u Extreme Tuning, koji cekamo da bude objasnjen i koji, kao takav, isto ima svoja pravila i ogranicenja i isto tako auta koja iskacu iz tih pravila su za "ekrem tuninga", a to je vjerovatno to na sto si ti mislio (tipa prednji branik oblih i laganih linija, a zadnji branik sa ostrim linijama i extremno naglasenim detaljima i sl.)

općenito nisam neki ljubitelj ekstremnog tuninga...može i on bit ok ako se napravi s ukusom...ali ne volim kad ljudi nabacaju te plastike kao mutavi i naprave ruglo i sramotu od auta...a što je najžalosnije utuku u njega puno novaca.....
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

u ovoj temi treba pobrisati sve komentare,ostaviti samo prvi post gdje je opis stilova i zakljucati temu,jer mi ne mozemo normalno diskutovati i tako useremo xxx ovako korisnih i zanimljivih tema...
ismijavali ste i zajebavali onog malog Srdjana jer je govorio "spusti,zatamni i stavi bbsice" a svi ste isti (cast pojedincima),svaki cigo svog' konja hvali a naravno tudjeg pljuje (citaj "svoj stil",ako to mozemo uopste nazvati stilom)...svi ste vi je*eni znalci koji se razumiju a veze s vezom nemaju,najlakse je vidjet' sliku nekog auta pa prekopirat',to svaka budala sa viska para moze uraditi...
a kad neko krene da sredjuje po nekom svom stilu i iz svoje glave,odmah stizu negativni komentari i ismijavanja,90% clanova naseg TUNING foruma pravi UPDATE u garazi pod nazivom "oprao sam auto!",naravno,rijec je o stock autu,al' bitno je da nosi naziv PROJEKAT,ima 30000000 postova i naravno takvi clanovi su najglasniji i najkompetentniji ;)
sad kad' bih vam postavio 2-3 slike nekih auta i trazio da objasnite koji je stil,pola bi se pogubilo i veze ne bi imalo...zalosno

izvinjavam se na dugom postu i ako sam koga uvrijedio,a sad hoce li neko procitat ili nece,da iskren budem,qrac me boli,uzivajte u svom presipanju iz supljeg u prazno...
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

387622_339706806054875_100000466755903_1426935_1912463722_n.jpg


znaci ovo je covjek radio po sebi i svom ukusu i ovo je neki stil koji se njemu svidja znaci to je Ok i tako to treba biti ?
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

ne kontas sta sam htio reci,jbaji ga :D
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

nije se odnosilo na tvoj post vec vecine koji vole te ekstremne prerade auta. Kad sam jednog ''extremistu'' pitao sta je fora kod tog extremnog tuninga kaze on meni PA DA AUTO NE LICI NA SEBE.
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

shelby potpis;)
smorili ste me sa ovim anti tuningom
sutra cu zamoliti nekoga da pobrise off, pa ce biti novih update-a
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

Svašta može biti stil i pravac. Tokom povijesti mnogi stilovi su bili pretjerano kičavi i natrpani za današnje poimanje ljepote. Žene od 150 kila su smatrane za muze i boginje. Što želim reći? Ja ne sporim da je ekstreman tuning pravac tuninga. No rijetka su auta na našim prostorima kojima taj pravac odgovara. Mijenjati 99% auta sa jedinim razlogom da se razlikuje od tvorničkog je po meni glupost. Poštujem i cijenim "blaže" pravce tuninga jer ne zadiru mnogo u tvornički izgled. Zašto kupovati i voziti auto koje mi se ne sviđa u tvorničkom izgledu? Da li toliko želim da se izdvajam od drugih? Sa sitnim detaljima se od svakog auta može napraviti nešto posebno, lijepo i sređeno s ukusom.

Lijepo za moj ukus, naravno. Netko nema ukusa i nosi duksu utrpanu u roze hlače. To je njegovo pravo isto kao što je i moje pravo da smatram da ta osoba nema ukusa i ne zna što je lijepo.
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

ipak treba se znati onaj konacni cilj koji zelimo postici da nase auto izgleda,mislim normalno poznavati sta koji stil tuninga oznacava i gdje to sve vodi,glupo je sad raspravljati o ukusima,evo prvi ja nemam nikakav stil koji pratim radim svoj stil edo stil:icon_biggrin: i sad me trebate popljuvat :icon_smile:,kao sto zela rece Zašto kupovati i voziti auto koje mi se ne sviđa u tvorničkom izgledu?vala bas:icon_question: :icon_question:
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

eto na prvoj str extreme tuning pšo meni fino objasnjeno, slike sam skinuo tekst izmikso,,
fino se uklopilo pa procitajte ;)
a u nastavku slike german style tuning,, g 1,2,3
 
Predlazem da se svi postovi obrisu osim prvog . .Jer tema je odlicna,a mogla bi u vrlo kratkom periodu otici u zaborav ako se ovako nastavi . .
 
Član
@ Scanner ... I ti lupas k'o Maksim po diviziji!!!! Pa taj tvoj primjer je ocigledno za Anti-tuninga ... Zasto? Zato sto je napravio samo ta cuda na haubi, a sve ostalo (branici, tockovi, pretpostavljam i enterijer) je ostalo OEM!!! Covjek je pomijesao stilove, nije se pridrzavao pravila i mjesto mu je u Anti-tuningu.
Evo ti primjer urednog extreme-tuninga, gdje skoro nista nije ostalo OEM i auto ne lici na sebe:



I da, poenta extreme-tuninga je da auto u sto manjoj mjeri lici na fabricki primjerak!
Jesi ti stvarno toliko slijep, ili samo volis udarati kontru?

@ Zela .... A zasto onda postoji Styling i Tuning uopste? Zasto uopste ista mijenjamo na nasim autima? Zasto mijenjati i jednu sitnicu na autu kad je grijeh dirati fabricki izgled. Cak stavise, zasto se uopste proizvodjaci automobila trude da naprave razlicite modele? Pa po te bi bi, karikiram malo, najbolje bilo da svi vozimo ista auta, bez prerada, ili da svaki auto smije imati samo neke promjene, sto u konacnici dolazi na isto!
Ko kaze da se meni moj auto nije svidjao u fabrickom izdanju, ako sam odlucio da ga mijenjam?! NIje ti palo na pamet da zaljubljenici u Styling zele da ostave neki svoj licni pecat na autu i da po tome budu prepoznatljivi? A kako to da izvedu ako, po tebi, smiju samo npr. spustiti auto i zatamniti stakla? U cemu bi onda bio smisao takmicenja u Stylingu? Ili je po tebi i to glupo i treba se ukinuti? Pa onda treba ukinuti i SR, jer, zaboga, otkud nam pravo da modifikujemo motore kad ih je tvornica takvima napravila?

Kad cete jednom shvatiti (ne samo vas dvojica, nego svi na forumu, narocito oni koji popunjavaju "anti-tuning" temu) da neciji licni ukus nema nikakve veze sa tim da li je auto anti-tuning ili ne!!! Jednostavno postoje pravila i treba ih se pridrzavati, ko ne postuje pravila spada u "anti-tuning" i tacka. 80% auta na ovom forumu meni nije lijep i ja ih ne bi radio na taj nacin, ali nikoga nisam strpao u anti-tuning. Isto tako sam siguran da postoji dosta ljudi kojima se moj auto ne svidja, pa sta onda, jer zbog toga zasluzujem da me se strpa u anti-tuning? Kad bi to tako funkcionisalo, sva doradjena auta bi bila u anti-tuning rubrici, jer uvijek ce postojati neko kome se to ne svidja!

Smijesni ste majke mi!!!


:icon_mad::icon_mad:
 
Član
Ideš u krajnost. Ne sporim ništa što si napisao ali ti nemoj sporiti ovo: "Moje je pravo da smatram da je ekstremni tuning u 99% slučajeva nepotrebno izdrkavanje!" Ako ćemo doslovno, svako izdrkavanje je nepotrebno:D

Kakve veze ima "turpijanje" motora sa ljepljenjem plastičnih spojlera? Pročitaj kakve gluposti lupetaš:icon_eek: Po načinu obraćanja bih rekao da si malo stariji lik, bar od prosjeka foruma. Odvalio bih se od smijeha da vidim ozbiljnijeg čovjeka kako izlazi iz Opel Astre sa lambo vratima.

Spusti i zatamni. To je tuning:D
 
Po meni je i zatamnjivanje selo...
Tamna stakla idu brate na luxuzne limuzine tipa bmw,audi...neka opasna mecka,jeep...ono znas...
A kad vidim zamracenog golfa 2...neznam to mi je nekako:icon_confused:
 
Član
Naravno da ti imas pravo reci sta se TEBI ne svidja. Svako ima pravo na to, ali nemoj ni ti sporiti ovo "Niciji licni ukus ne smije odredjivati sta je tuning, a sta ne."

Sto se tice "turpijanja" motora, na to sam se osvrnuo na tvoju "glupost" kad si rekao zasto uopste kupovati auto koje mi se ne svidja u fabrickom izdanju. Pa analogno tome, zasto onda kupovati auto koji mi je spor u fabrickom izdanju? ne vidim zasto bi ta moja izjava bila glupost?

Ne znam koji je prosjek foruma sto se godina tice, ali ako te zanima, imam 31 godinu...
 
Top