STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

Član
@Little Dragon: Budi malo kod nekog u garaži koji dan na prometnom mjestu i vidi kako je majstoru kad mu neko čuči nad glavom.;)
 
e vidis dosao si na to da postavim na atomsferu turbo , opet ides u krajnost , al to opet nije nasa tema veceras , skrenuli smo s puta totalno ;)
 
mlad jesam (24) do toga nisam dosao , kad dodje vrijeme potrudit cu se da naucim sto vise sam i ucestvujem u svemu , ostalo me ne zanima ako nisi ljubazan i drustven za mene nisi maistor ja nikad necu raditi auto kod nekih tersa sto im ne mozes A reci , vidio sam dosta pravih projekata zato i kazem da su i ti ljudi bili dio projekta nisu kuci igrali NFS dok im se auto sastavljao
 
Član
Ako se mogu nadovezati na kompletnu priču:icon_confused:

Smatram da svaki pojedinac ima pravo da fura stil koji on hoce,, e sad promblem naj veći je u nasem mentalitetu moje je naj bolje, tvoje sve je bezveze
kao i opšte ne znanje koje vlada kod ljudi,,

Svi stilovi koji su dosad spomenuti su sasvim ok sve je stvar ukusa i (financijske) mogućnosti pojedinca ,
pošto u nasoj lijepoj BiH je jako mali broj ljudi (nažalost) koji mogu odvojiti vece sume novca za kvalitetne prerade na autu desavaju se greske u tuningu i stylingu,

ali ne mora se odma kritikovati i ismijavati neko ako ne zna ili nije imao novca pa je nesto zabrljao,,

ili neko ko fura clean ili german kritikuje nekog o fura extrime ili neki drugi stil

i sve stilove treba prihvatiti i podrzati, svi koji nisu sigurni ili ne znaju, treba da pitaju, traze po netu, casopisimia i gdje vec,

pogotovo oni koji su tek prnuli na sjediste od auta, i nisu jos naucili zamjeniti gumu ne treba da se javljaju sa porukama tipa ja mislim ili trebalo bi ovako i onako,, nek se javi svako ko ima znanje i kvalitetne argumente za necije auto ili nesto sto je na ili u autu,

zalosno je sto se ovako clanovi raspravljaju umjesto da jedni druge potpomazemo, kod nas je sve kontra,, cesto citam strane forume na kojima ljudi jedni druge savjetuju pomazu nalaze prava rješenja za probleme i slicne stvari samo kod nas je najzastupljenije raspravljanje i prosipanje supljeg u prazno

Po mom mišljenju Extremni tuning koji je po meni jako dobar stil i pruza dosta mogučnosti i različitosti je i najskuplji stil jer se na autu radi od poda do krova, jako malo zastupljen kod nas iz pomenutih razloga KM- ova

Izvinjavam se ako je tekst predug, :icon_confused:

i za kraj moze li mi neko (iskusniji) reci u koji stil spadaju auta koja su kompletna ili djelimicno prekrivena Airbrushom
 
Početnik
Svaka cast prijatelju !
Btw. to ti je vec extreme i povlaci neke branike i felge agresivnije. ;)
 
Član
bucky_mb@yahoo, odličan tekst ;) Samo nepročitah nigdje vezano za german style, ako ganjam g.s. da li je uredu zatamniti stakla na automobilu? :icon_smile:
 
Blasko procitaj ponovo tekst, sami pocetak objasnjava u kratkim crtama
sta gs predstavlja,, u tome stilu su felge ivisina auta 2 najvaznije stavke,
kao i oem dijelovi ;)
folije ne idu uz gs, ali predpostavljam da se neces
takmiciti na stylingu, tako da stavi, samo nemoj neke tamne ;)
 
Član
SOLEmir je napisao(la):
i za kraj moze li mi neko (iskusniji) reci u koji stil spadaju auta koja su kompletna ili djelimicno prekrivena Airbrushom

Djelomicno je Extreme style, a prije se furao i u Jap styleu samo su i oni odavno to izbacili jer su se sada stvorile podvrste, a glavni medju njima je JDM koji se iskljucivo odnosi na japanska auta ( odatle i skracenica JDM ) u kojem nema mjesta airbrushu ( vise se baziraju na naljepnicama saljivog nacina ili naljepnicama perfomance firmi koje imaju na bibiju ) pa na VIP, Street itd itd... ;)

Potpuno prekrivanje vozila u air brush je postalo sada jako jaako rijetko, i iskljucivo se zadrzalo samo na showcar autima, odnosno na autima koji sluze kao reklama recimo neke Air Brush radionice na kojem oni prezentiraju svoje umijece, znanje i kreativnost ;)
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
Blasko procitaj ponovo tekst, sami pocetak objasnjava u kratkim crtama
sta gs predstavlja,, u tome stilu su felge ivisina auta 2 najvaznije stavke,
kao i oem dijelovi ;)
folije ne idu uz gs, ali predpostavljam da se neces
takmiciti na stylingu, tako da stavi, samo nemoj neke tamne ;)

procitao sam za gs posebno sve jer mi se najvise dopada stil, samo eto pitao sam to za stakla jer sam bas primjetio na tim slikama i na slikama sa neta da uglavnom nigdje na gs automobilima nisu u tamnom stakla pa pitam.. hvala za info! :icon_smile::icon_smile:
 
Top