STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

Scanneru ... Display-i, diode i ostale slicne FF i NFS stvarcice idu na Extreme tuning auta (taj dio jos fali u objasnjenjima)

Mjesanje stilova na svakodnevno vozenim autima je dozvoljeno (naravno ima i tu nekih ogranicenja, npr. ne mozes na auto koje je uradjeno 90% u German-u nasaditi ogromni spojler na gepek), dok auta koja se takmice bi trebalo da maksimalno se pridrzavaju smjernica zadanih u ovim objasnjenjima gore. Kao sto je vec napisano dosta elemenata je zajednicko za sve pravce, ali neke stvari su karakteristicne samo za pojedini stil i nikako dvije takve stvari ne mogu naci mjesta na istom autu

A, po 795. put ... "Ekrem tuning" ili anti-tuning ili ćuning, kako hocete, su auta sa drvenim pragovima, spojlerima od dasaka za salovanje, pragovima od oluka sa kuce, kuhinjskim elementima u unutrasnjosti, onda npr. golf 1.6d sa R32 oznakama i sve ono od cega se improvizovano pokusa napraviti neki dio za auto, a izvorna namjena mu nema veze sa auto-industrijom uopste!
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

Odlicna tema, i dobro je da se vodi rasprava o ovim stvarima. Moglo bi se ponesto i naucit :icon_smile:
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

mtopic je napisao(la):
Scanneru ... Display-i, diode i ostale slicne FF i NFS stvarcice idu na Extreme tuning auta (taj dio jos fali u objasnjenjima)

Mjesanje stilova na svakodnevno vozenim autima je dozvoljeno (naravno ima i tu nekih ogranicenja, npr. ne mozes na auto koje je uradjeno 90% u German-u nasaditi ogromni spojler na gepek), dok auta koja se takmice bi trebalo da maksimalno se pridrzavaju smjernica zadanih u ovim objasnjenjima gore. Kao sto je vec napisano dosta elemenata je zajednicko za sve pravce, ali neke stvari su karakteristicne samo za pojedini stil i nikako dvije takve stvari ne mogu naci mjesta na istom autu

A, po 795. put ... "Ekrem tuning" ili anti-tuning ili ćuning, kako hocete, su auta sa drvenim pragovima, spojlerima od dasaka za salovanje, pragovima od oluka sa kuce, kuhinjskim elementima u unutrasnjosti, onda npr. golf 1.6d sa R32 oznakama i sve ono od cega se improvizovano pokusa napraviti neki dio za auto, a izvorna namjena mu nema veze sa auto-industrijom uopste!

Nebi se baš ložio s tobom što se tiče "ekrem tuninga" jer se s neukusnom i pretjeranom plastikom (pod tim mislim na kupovne tuning djelove) itekeko može napraviti isti....
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

mislim da je najbolje da svako sredi po svom ukusu a ne da fura neki stil... meni se oduvijek dopadao JDM, sa malo German-a ( znamo da je to picajzlerski) i Racing.. to se može iskombinovati sa ukusom
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

mislim da je najbolje da se svako okrene onome sto voli,, i da
isto tako postuje ostale stilove i da ne pljuje po njima!!!
da ne bi opet bilo komentara " ja volim german style, ovi plastikaneri
rejseri i dr fazoni su kic, anti tuning, seljo i sl
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

HrSupra je napisao(la):
Nebi se baš ložio s tobom što se tiče "ekrem tuninga" jer se s neukusnom i pretjeranom plastikom (pod tim mislim na kupovne tuning djelove) itekeko može napraviti isti....

Nisi procitao sta sam napisao ...

Napisao sam isto tako da su za "Ekrem tuninga" auta koja pretjeraju u mijesanju stilova (mozda nisam posebno naglasio, ali moze se zakljuciti iz onoga sto sam napisao). A pretjerivanje u spojlerima, plastikama i slicnim stvarima spada u Extreme Tuning, koji cekamo da bude objasnjen i koji, kao takav, isto ima svoja pravila i ogranicenja i isto tako auta koja iskacu iz tih pravila su za "ekrem tuninga", a to je vjerovatno to na sto si ti mislio (tipa prednji branik oblih i laganih linija, a zadnji branik sa ostrim linijama i extremno naglasenim detaljima i sl.)

Kad smo vec kod toga, mogle bi se napraviti dvije vrste "promasenog tuninga" :D

1. Ekrem tuning ili anti-tuning (tu bi spadala auta sa daskama olucima, snjegobranima i branicima od kanistera i slicnih kucnih potrepstina"

2. Ćuning ili Seljo-tuning (auta koja su radjena sa aftermarket dijelovima, ali koji su samo nabacani bez smisla i auta kod kojih su vlasnici pretjerali u mijesanju stilova)
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

clanovi jednog tuning & styling foruma se zalazu da svako fura svoj fazon :icon_eek:
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

tvrdoglavi je napisao(la):
clanovi jednog tuning & styling foruma se zalazu da svako fura svoj fazon :icon_eek:

treba svako furati german ??? :icon_rolleyes:
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

ili mozda bosanski style pilanje opruga i to :lol:
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

GOLF TZ je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
clanovi jednog tuning & styling foruma se zalazu da svako fura svoj fazon :icon_eek:

treba svako furati german ??? :icon_rolleyes:

de bolan citaj,et samo procitaj sta sam napisao...
kazem ako mi na forumu ne znamo koji stilovi postoje i ako ce svako po svom nahodjenju radit ne postujuci pravila iz prvog posta,sta mi radimo ovdje :icon_question:
a neki se zalazu bas za to :icon_mad:
 
Član
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

Sta hoces rec da se nemoze po svom uradit auto nevezano za ove stilove?
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

Franki je napisao(la):
Sta hoces rec da se nemoze po svom uradit auto nevezano za ove stilove?

1 % ljudi,ako ne vjerujes,posjeti temu anti tuning ili malo obrati paznju na bisere u svom gradu...da ne idemo dalje u off misljenja sam da svi moraju od nekog vidjet i naucit,daj mi primjer tog auta koje je uradjeno "po svom" a da ne spada medju ove stilove,a dobro izgleda (posalji na PM) ;)
 
RE: STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila

tvrdoglavi je napisao(la):
clanovi jednog tuning & styling foruma se zalazu da svako fura svoj fazon :icon_eek:

ovo je predpostavljam reply na zlajin post :lol:;)
ode ovo u off,, moram ubacit jos slika i podataka, mada se
vec tema pretvara u uobicajenu raspravu na forumu:icon_mad:
 
Top