STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

STILOVI I PRAVCI u svijetu modifikovanih automobila,, update 1.str EXTREME TUNING, SLIKE GERMAN STYL

Član
@ dellas ... Ti napisa svasta, a, bez uvrede, nisi rekao nista :D

A ko je mjerodavan da kaze ko ima ukusa, a ko ne? NIKO! Zasto? Zato sto svi imamo razlicita misljenja o tome sta je lijepo, tj. svi imamo svoj ukus. Zato postoje ova pravila kojih se treba pridrzavati. Ako neko radi auto za takmicenje, onda mora skoro doslovce slijediti pravila i prerade drzati unutar stila u kom se takmici, dok je kod auta koja se ne takmice ta sloboda MALO veca, ali opet se morajuneki osnovni principi postovati.
NPR. ne moze se na auto cije su konture oble i neagresivne "natovariti" neki agresivan i previse naglasen body-kit. To nema veze sa ukusom, to je grubo krsenje pravila. Da bi se takav body-kit stavio na takvo auto i da bi to licilo na nesto neophodne su izmjene na samoj karoseriji auta koje ce pratiti linije novog body-kita. Sve drugo je ćuning ...
 
mtopic je napisao(la):
@ dellas ... Ti napisa svasta, a, bez uvrede, nisi rekao nista :D

A ko je mjerodavan da kaze ko ima ukusa, a ko ne? NIKO! Zasto? Zato sto svi imamo razlicita misljenja o tome sta je lijepo, tj. svi imamo svoj ukus. Zato postoje ova pravila kojih se treba pridrzavati. Ako neko radi auto za takmicenje, onda mora skoro doslovce slijediti pravila i prerade drzati unutar stila u kom se takmici, dok je kod auta koja se ne takmice ta sloboda MALO veca, ali opet se morajuneki osnovni principi postovati.
NPR. ne moze se na auto cije su konture oble i neagresivne "natovariti" neki agresivan i previse naglasen body-kit. To nema veze sa ukusom, to je grubo krsenje pravila. Da bi se takav body-kit stavio na takvo auto i da bi to licilo na nesto neophodne su izmjene na samoj karoseriji auta koje ce pratiti linije novog body-kita. Sve drugo je ćuning ...

Potpis od A do Ž :D Znaci ti si sve objasnio svojim komentarem. I ovo za konture auta to se slazem od svakog slova s tobom. mada bosnje ne kontaju ako je g2 vecinom pod 90° da ne lezi na njemu body kit koji bi lezao nekom novijem autu sa "elegantnijim" linijama.
 
Član
ne znam sto dosta raje na forumu nesto ne gotivi ovaj extreme stil, meni bas nekako izgleda interesantan, izgleda mi kao najveci izazov, jer ima toliko elemenata koji se mogu uradit na razne nacine i dopusta jako veliku slobodu i mogucnost za ispoljavanje sopstvene kreativnosti, a ovi ostali stilovi (nemojte se naci uvrijedjenim ne mislim nista lose ;)) izgladaju mi previse jednostavni i jednolicni, isto kao da ima lista sa navedenim zadatcima koje treba ispunit i onda samo ides redom i stavljas kvakice, nema puno prostora za kreativnost, jer je sve "tacno" odredjeno i to je to. a rat mi je takodje pravo interesantan jer isto kao extreme pruza mogucnost za "umjetnicku" slobodu. naravno ovde govorim o autima koja se rade iskljucivo u odredjenom stilu, a ne auta koja se rade ono sto se kaze za svaki dan, spustanje, felge i jos par detalja. :icon_biggrin:
 
Little Dragon je napisao(la):
, znaci nije ni lagano uraditi auto (naravno ako ga sam radis u ovo ne spadaju pozeri koji placaju druge ljude da sve rade za njih i onda se sepure sa tudjim poslom) ,

sa ovim se slazem u potpunosti,, ni meni nije cejf kupiti nesto ili platiti nekome
da sve uradi,, ono sto se moze treba sam pokusati,,a nekad i sliomiti nesto sitno
svima se to desavalo prilikom skidanja plastika ili nekih sliicnih dzidza,,
vazno je pokusati,, jer sta je rceimo meni drago, kad nesto napravim svojim rukama
potrudim se,, nekako ta stvar ima puno vece znacenje , a i nisi levat kda te neko pita
ko ti je ovo radio :lol:
a za stil,, ko se malo vise ukljuci u sredjivanje ljubimca bolje nek ne pocinje bez guglanja :icon_biggrin:
 
Početnik
po meni nema veze jesi li nekom platio da ti uradi auto ili si sam radio, vazan je dizajn, krajnja ideja u glavi...
ako ti hoces 8jot felge i spusteno auto do zemlje naravno da ces platiti coil i majstore da to postave...ako nisi sam namotirao gume na felge onda na vrijedi po vama? ako nisi sam ustimao gewinde isto nista od toga???
ako hoces motor od 300+ KS i platis ljudima da ga sloze i mapiraju na valjcima ne pika se jer nisi stajao pored majstora dok je slagao glavu npr. ???
 
borg kralju nismo generalizovali stvari,, ne postoji majstor za sve,, tako
da mislim da pojedinac ne moze sve sam uraditi da kvaltet radova bude na
nivou ;) opet je sve stvar individualizma,,
 
Početnik
naravno, dijelimo misljenje...neko je napisao da je stajao pored majstora da bi se nesto pikalo...to nema veze s mozgom jer bi pola pravih majstora bar u HR otjeralo i tebe i auto iz garaze da mu zube brojis! ;)
 
pokazi mi te "Prave" maistore sto ce te otjerati, imas svako pravo da stojim i brojis im bukvalno zube ako se radi na tvom autu , a opet nisam mislio na taj vid naravno daneces raditi nesto sto nije iz tvoje struke ili nisi obucen da radis takve stvari sto ne znaci da se i to ne moze nauciti , samo skontaj eto ciji rad vise cijenis Esso koji je sam sve sastavio i trudio se ili lika koji je uzeo auto i samo ga ostavio kod mastora sa zeljama da umjesto jednog motora stavi drugi (obicni primjer) A na ovom forumu vjerovali ili ne ima i takvih da sami sijalice nece da zamjene jer su navikli da im drugi rade ;)
 
Početnik
trivijalne stvari ne brojim, sijalice ili motor swap...evo ti primjer, das 500-600-700e za mapiranje, svim majstorima triba 3 dana min. da ga izmapiraju na cesti i na valjcima...ces da stojis 3 dana pored njega jer si dao pare???
 

OmO

Član
The Borg je napisao(la):
naravno, dijelimo misljenje...neko je napisao da je stajao pored majstora da bi se nesto pikalo...to nema veze s mozgom jer bi pola pravih majstora bar u HR otjeralo i tebe i auto iz garaze da mu zube brojis! ;)

Pa ako vec odem kod majstora i platim mu naravno da cu gledati sta radi, ne radi mi dzaba pa da mu ostavim auto tek tako.. :icon_confused:
 
ja koliko znam da toliko ne treba , posbno da rade puna 3 dana , znaci dok su tu i ja sam tu nece raditi mapiranje 36 sati nije f-18 avion :lol:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
pokazi mi te "Prave" maistore sto ce te otjerati, imas svako pravo da stojim i brojis im bukvalno zube ako se radi na tvom autu , a opet nisam mislio na taj vid naravno daneces raditi nesto sto nije iz tvoje struke ili nisi obucen da radis takve stvari sto ne znaci da se i to ne moze nauciti , samo skontaj eto ciji rad vise cijenis Esso koji je sam sve sastavio i trudio se ili lika koji je uzeo auto i samo ga ostavio kod mastora sa zeljama da umjesto jednog motora stavi drugi (obicni primjer) A na ovom forumu vjerovali ili ne ima i takvih da sami sijalice nece da zamjene jer su navikli da im drugi rade ;)

Da mi neko čuči iznad glave, popizdio bih. Skoro smo kolega i ja mislili naplaćivati gledanje radova i jednom smo to i rekli. Otišao i došao kad je auto bio gotov, zadovoljan, platio piće i ćao.;)

A jedan momak "gledanje" naplaćuje 50KM vlasnicima.;)
 
do sad nigdje ali sam gledao par auta dok se radilo bez valjaka i za dan su bili gotovi , obicna cestovna auta mislim da ne bi trebala toliko biti na mapiranju , drugo je ako se nesto sastavlja pa treba podesavanja i test voznji , a ovako sta podesis parametre , stavis na valjeke vidis jel to to i vozi kuci, a to za naplacivanje samo bi lagano izvukao auto i trazio drugog jer dovukao sam nesto sto je moje i placam da se uradi nesto na njemu tako da on nema nikakvo pravo da ja ne gledam sta on radi , jedino ako je dundzer pa se stidi svog rada ovako nema nikakvog razloga da ne budem tu jer nije nista tajna ili neka magija da se ne smije vidjeti
 
Copy sa SM stranice:

Trajanje postupka?: Zavisno od kontrolne jedinice (ECU) od 45 min pa do 4 h

za sve ostale vece prepravke potreban je tim ljudi i ja ne znam bas nekoga da je dosao i ostavio svoje auto da mu se sastavlja a on kuci gledo telku , ko god ozbiljno radi oko motora nesto radi i sam tako da bude prisutan tokom procesa i naravno ako vjeruju osobi s kojom rade pa mogu ostaviti auto , ja ne vjerujem nikome i nigdje necu ostaviti auto dok se pravi
 
nije problem gledanje, problem je mali milion pitanja
kako zasto,z bog cega, aha pa opet kako to se radi,,
presipanje iz supljeg u prazno , al opet skrenusmo sa teme
po meni trazi garanciju i pusti ljude da rade ;)
 
Top