Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Vodena pumpa u kakvom je stanju :icon_question: jesi li je gladao i skidao poklopac remena :icon_question: ona kad pocne pustati ne mozes vidjeti ovako dok ne skines poklopac remena jer se sve zadrzava unutra i curi pomalo i kad se auto ugrije tada je motor vruc i antifriz isparava kad curi iz nje ali ostaju tragovu kud je pustila ili curnice, uglavnom pusti sa donje strane jer joj rikne pakung i pocne da pusta i samo dole ostaju curnice ili vodopadi :lol: skines poklopac sa remena, njega je lako skinuti, i onda upalis auto (ali pazi da ti nebi sta upalo u donji dio poklopca pa uhvatilo remen) i auto nek radi a ti gledaj dali ce vodena pumpa da pusti, dok se grije moze da pusti, kad je ugrijano moze tek tad da pusti, a moze da pusti tek kad se auto ugasi pa se pocne da hladi i kad vodena pumpa miruje, pa prati nju kad upalis da vidis dali je do nje... Jer ti je ona mali trosak i nije je probl. zamijenuti ako je do nje...
Ne vjerujem da ti je dihtung glave jer nemas nijedan simptom da je dihtung rika, pogledaj nju obavezno ovako kako sam ti rekao...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ako bude vodena pumpa nju mi je lako rijesit, jer imam zamjensku, moguce da je ona,jer sam pri velikom servisu mijenjao i nju, vjerujem da je ova zamjenska lose kvalitete
juce sam palio auto i gledao, nisam nigdje mogao da nadjem tragove vode, danas sam radio cijeli dan, sutra opet ne radim. pa cu sutra ponovo na dizalicu
ja ipak mislim da je dihtung stradao, jer na cepu od motora ima kao nekih sitnih kapljica, sumnjam da je to kondenz kako mi drug tvrdi, uslikam sutra i cep pa ce se vidjeti, snimio sam ja dva klipa, kad ih dignem na net ubacit cu link, na njima se vidi taj vrag na cepu, vidi se boca od vode, snimio sam sve ono sto mislim da treba
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

danas nasuo nekoliko kapi neke zelene tekucine, mislim 3-4 kapi samo da je usuto, od toga je sva rashladna tekucina postala zelena, i ostavlja fleke. Ako bude pustila znat cu gdje je, u suprotnom idemo rasklapati motor, mada nema nikakvih simptoma zbog kojih bi se morao otvarati, ali ajde znaj, vecina mi kaze da se oko ovakvih problema zna zadrzati i po par dana, sedmicu cak, prije nego se nadje kvar
uglavnom jos kuburim s nedostatkom vode, najvise zbog nedostatka vremena, izgubio sam povjerenje majstora tako da auto ne ostavljam nikome, ali se nadam u sto skorije vrijeme da ce kvar biti otklonjen
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Pobogu brate de skini dekl remena i pogledaj kakva ti je vodena pumpa :lol: to i da procuri na nju opet neces vidjeti od dekla remena i plastika, taj dekl i plastiku motora ti je 15 minuta skinuti i vidjeti dali je do nje, ako jeste do nje ona se moze raspasti skroz i onda ce da preskoci remen pa ce ti polupati ventile i eto belaja i onda ces morati i glavu u tiftike da rastavljas. Pogledaj je obavezno jer dok stoji dekl remena ne mozes da vidis dali je pustila ili nije... Sretno kolega :)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

RS TURBO je napisao(la):
Pobogu brate de skini dekl remena i pogledaj kakva ti je vodena pumpa :lol: to i da procuri na nju opet neces vidjeti od dekla remena i plastika, taj dekl i plastiku motora ti je 15 minuta skinuti i vidjeti dali je do nje, ako jeste do nje ona se moze raspasti skroz i onda ce da preskoci remen pa ce ti polupati ventile i eto belaja i onda ces morati i glavu u tiftike da rastavljas. Pogledaj je obavezno jer dok stoji dekl remena ne mozes da vidis dali je pustila ili nije... Sretno kolega :)

druze skidao sam onu plastiku oko zupcastog, nista ne mogu da vidim, skinuo sam i zastitu motora, da vidim ako kapa dole, fkt ne mogu nista da vidim
mora da ulazi voda u glavu u picku maternu:icon_mad:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Simptomi moraju biti ili bar jedan simptom od navedenih ako toliko vode gubi, da on to izgubi u 7-800 km pa haj ali tako brzo i na tako malo km on bi morao pokazati bar jedan od simptoma. Dooobro pregledaj prije otvaranja...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

RS TURBO je napisao(la):
Simptomi moraju biti ili bar jedan simptom od navedenih ako toliko vode gubi, da on to izgubi u 7-800 km pa haj ali tako brzo i na tako malo km on bi morao pokazati bar jedan od simptoma. Dooobro pregledaj prije otvaranja...

nasuo sam one neke tekucine, sva mi voda pozelenila, valjda s time otkrivaju gdje klima pusta, kazu ako pusta pokazat ce, danas nisam vozao nesto narocito, sutra radim prvu pa cu poslije posla malo vozat, da vidim hocel se pokazat gdje
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

dumpors je napisao(la):
pratim temu danima i nemam sta pametno dodati osim sretno!

hvala buraz, kod ovog problema sreca je izgleda najveci faktor
po svim prilikama da voda ulazi u glavu do sad bi se pojavila u ulju recimo i tako tim stvarima, mada ja vjerujem da za ovo nema pravila nekog narocitog, moze da bude svasta, uglavnom sad sa ovom tekucinom mozda uspijem nesto
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

evo da se i ja ovdje javim, da ne ode u zaborav

naime auto je od nedjelje bio kod majstora, danas sam ga konacno preuzeo, evo utisaka, i sta je sve izmijenjano

uglavnom kad sam odvezao auto skinulo se deklo i vidjele su se naslage vode u deklu, sve je ukazivalo na dihtung glave.Cijeli motor je pregledan nigdje nije bilo naznake da pusta, zatim se islo na to da se skine glava. Kad smo skinuli glavu imas sta i vidjet, bilo je vode tamo gdje ne treba, na dihtungu se nije nista vidjelo. Kada je majstor odnio glavu na ravnjanje primjeceno je da je na jednom mjestu glava bila neravna, i vjerovatno je tu i pustala vodu. Sve je vraceno na svoje mjesto, zamijenjen je dihtung glave, dihtung dekla, sve osim zupcastog i vodene pumpe jer je to novo i nisam htio dirat. Upaljen je auto na staro ulje, ono koje je bilo prije otvaranja glave, i pustili smo ga da radi neko vrijeme, da se zagrije, a zatim smo nasuli 10w40, i na tom ulju cu vozati neke 2000-3000km i onda cu sipati castrol 5w40 koji sam i do sada sipao. Ono sto sam jos htio da pitam forumase jeste, da li smo pogrijesili sto smo u sistem nasuli obicnu vodu,nisam sipao g12, cisto da vidim da li ce se nivo vode spustati. Nakon par dana cu sipati g12 ako sve bude ok. Ako ne bude uredu zapalit cu ga svegami
dao sam sada 500km za sve ovo sto se izmijenjalo, i ako poslije toga opet bude srao svegami cu ga zapalit, bolje da ga nemam nikako nego da me jebe mamu mu njegovu
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Jbg, voda u motoru ne valja ako nije destilovana. Sipaj bar destilovanu, od ove se stvara korozija i kamenac.
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ma nema ti veze to nikakve to ce ionako bit na kratko voda,tako da nije problem neki,sto ogi rece mogo si i destilovanu al et nema to veze..A bas mi je drago da si rijesio,a jbt puno te je to izaslo ko ti je radio ??? nekako mi se cini to puno para :icon_confused:
 
RE: Problem s rashladnom tekucinom

I ja msm da su ti malo vise naplatili nego sto bi trebalo... jbt to nije malo, a sta su radili... skinuli glavu, ravnali je, stavili dihtung, stegli sarafima glavu, smontirali i upalili, mozda jos neku radnju da su izveli ali opet brate punoo :icon_confused: gdje si radio ako se smije znati :icon_question:

btw: nadam se da si problem rijesio jer sam i ja svoj rijesio sa gubitkom tecnosti... fino ocistio spojeve, stavio nove selne i sad ne pusta nigdje... kad si se dao u toliki trosak nadam se da je problem rijesen, iskreno... sretno druze ;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

evo ovako da vam kazem, vozao sam veceras auto, mislim da je sve ok, fino mi ide, nisam ga tjerao iznad 2000rpm, ja sam ovo do sada zadovoljan, ono sto me zabrinulo danas jeste da nije bilo onoliko vode koliko smo nasuli, sad moze biti da nije isti nivo jer se voda nasula na ugasen motor, tako da se mozda nije ispunio sistem, sutra cu ga voziti malo duzu relaciju ( idem malo do struje u zenicu) pa cu vidjeti, ako upali lampicu od vode palim ga benzinom, ne znam sta drugo da radim

a sad malo da vam kazem o troskovima, ovako znaci

dihtung je 50km,
ravnanje glave 25
remen onaj sto ide na alternator 45km (on mi je totalno los,pa sam i njega mijenjao)
dihtung dekla-oko 15km
ulje koje smo sipali prvi puta 56km
ulje koje je trenutno u autu 80-ak km
filter 16km
vodenu nisam mijenjao, nisam zupcasti mijenjao, one ostale gluposti su promijenjene, ali ne znam cijene
majstor za ruke uzeo 100km, i to ko meni, inace je jos vise

ostao je 3 dana dok je ovo rijesio, kaze da je prije mog auta radio glavu na golfu V i nije se toliko napatio. Posto se znamo nije zurio, svaki saraf je nanovo cistio, sve spojeve i sva crijeva je pregledao, bas je pedantno radio, ja sam zadovoljan sto se toga tice. kad je skinuo glavu morao je svu rastaviti da bi se ravnala, morao je vaditi ventile da bi se poravnala glava, pa je onda dosao pogresan dihtung, pa sam ja isao u zenicu po drugi i tako, nabralo se uglavnom. Kad smo sve sastavili i upalili auto radi ko traktor, motor se trese hoce da ispadne, kaze on sumnja da podizac nije primio ulje i da radi na 2 klipa ( kud ce na dva, ionako ima manjak, jos sad smanji i to malo:lol::lol::lol:)
ali je radio neko vrijeme i nije se nista mijenjalo, i onda je odlucio da skine deklo i da sve pregleda ponovo oko bregastih i podizaca ventila.pregledao sve, ponovo sklopio ista stvar, a zatim otvori ponovo i nadje na jednoj dizni da nije ukljucena dobro jedna stopica od struje, to rijesi i ponovo sve vrati, upali auto, radi ko sat, pravo mirno. Ja sam dva dana proveo u servisu, posto mi je ovo dobar drug radio, a i volim da znam sta se radi, bio sam svo vrijeme kod njega, i eto sklopljeno je sve. Nadam se da ce i sutra sve biti ok, da nece faliti vode, ako bude falilo stvarno ne znam sta vise da radim. mislim da sam ono najgore sto moze da se desi rijesio, sad moze biti samo negdje da smo promasili pa da i dalje pusta, nadam se da nece biti tako, jer necu lako prezaliti pare koje sam dao na popravak. Eto napisao sam se svega, mozda ste me nesto pitali sto nisam odgovorio, ne zamjerite, pitajte ponovo:icon_biggrin::cool::cool:
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Sto se tice vode nesikiraj se ja sam 6 mj vozo tako ;) ugl kad htjednes ispusti reci da ti ja dma ono sredsttvo od abra sto sam ja koristio da fino ocistis sistem pa onda kad naspes g12 da si miran i da je sve ok i cisto,hvala bogu drago mi je da si rjesio jer znam kako je kad te zeza a nemozes odma ustanovit,znam kako je meni bilo,ugl neka je sa srecom pa da se navozas bez problema
;)
 
Top