Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Sarajlic je napisao(la):
Sto se tice vode nesikiraj se ja sam 6 mj vozo tako ;) ugl kad htjednes ispusti reci da ti ja dma ono sredsttvo od abra sto sam ja koristio da fino ocistis sistem pa onda kad naspes g12 da si miran i da je sve ok i cisto,hvala bogu drago mi je da si rjesio jer znam kako je kad te zeza a nemozes odma ustanovit,znam kako je meni bilo,ugl neka je sa srecom pa da se navozas bez problema
;)

ma mozda i nisam rijesio, ajd znaj, vidjet cu sutra da li ce falit vode, ako bude falilo zovi vatrogasce
doduse dok oni dodju polac ce izgorit:lol:
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ArminM je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Sto se tice vode nesikiraj se ja sam 6 mj vozo tako ;) ugl kad htjednes ispusti reci da ti ja dma ono sredsttvo od abra sto sam ja koristio da fino ocistis sistem pa onda kad naspes g12 da si miran i da je sve ok i cisto,hvala bogu drago mi je da si rjesio jer znam kako je kad te zeza a nemozes odma ustanovit,znam kako je meni bilo,ugl neka je sa srecom pa da se navozas bez problema
;)

ma mozda i nisam rijesio, ajd znaj, vidjet cu sutra da li ce falit vode, ako bude falilo zovi vatrogasce
doduse dok oni dodju polac ce izgorit:lol:

:lol::lol::lol: ma siguran sam da ce bit ok,samo provjeraji i cuvaj ga ko i dosad i bice sve ok :cool:
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Prvi put cujem da je morao vadit i rastavljat glavu da se ravna..Koliko ja znam ventili ostaju u glavi samo skines bregastu i podizace i to je to,dzaba je vrijeme gubio,barem sam ja dosad uvjek tako radio..al hajd i to 3 dana ko da je generalku radio,al nebitno ..Nek je ono napravljeno i neka radi,a ako je manje vode moze bit da niej dobro ozracen bio pa se sam ozracivao i smanjio se nivo vode..a nezz al ta je cjena za ruke sasvim Ok barem po meni,nije neki poso skinit glavu i te zezancije al bitno je da sljaka ;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

jebes mu mater vidio si koliko sam bio dole, eto dva dana kad god si prosao kuci ja sam bio dole u radionici, omrzo sam i bogu i narodu, ali fkt nisam mogao da docekam da zavrsi, sad ako ne bude dobro il cu ja obolit, il ce auto izgorit, druge nema

Lija je napisao(la):
Prvi put cujem da je morao vadit i rastavljat glavu da se ravna..Koliko ja znam ventili ostaju u glavi samo skines bregastu i podizace i to je to,dzaba je vrijeme gubio,barem sam ja dosad uvjek tako radio..al hajd i to 3 dana ko da je generalku radio,al nebitno ..Nek je ono napravljeno i neka radi,a ako je manje vode moze bit da niej dobro ozracen bio pa se sam ozracivao i smanjio se nivo vode..a nezz al ta je cjena za ruke sasvim Ok barem po meni,nije neki poso skinit glavu i te zezancije al bitno je da sljaka ;)

vidi, da ti kazem nesto, meni je Elvo u Maahu radio sve ovo, ako ikome vjerujem sto se tice ovih poslova onda je to on, Pile s kojim sam odrastao nema moje povjerenje kao ovaj momak, i u ova tri dana ga je opet dokazao
kaze on meni da nije do sada nikad radio ni jednu glavu na kojoj se moraju vaditi ventili da se ravna glava, ali eto pitaj Maheta, on je ravnao glavu, pitaj ga da je morao vaditi ventile da bi odradio posao, i on kad je radio kaze da je na jednom mjestu bilo drugacije, i da je vjerovatno tu pustalo, sad ajd ga znaj
e sad to sto kazes 3 dana kao da je generalku radio,, znas koliko se napatio da se glava izvadi, prvo zato sto je poprilicno tijesno, i on sam kaze da svi kontaju da je glava mala pa je lako, ali ***** brale, zajebano je poprilicno, znas da dole ima sav alat, ali se opet patio. Kad je sve izvadio i uzeo dihtung vidio je da je dihtung sa jednom rupom ( ta rupa oznacava debljinu dihtunga) i kaze da je taj dihtung nedovoljno debel, kad se poravna glava nece to biti to,i onaj u strongu mi je rekao da se ti dihtunzi sa jednom rupom koriste samo kad je motor nov, kaze pravo mu je cudno sto se uopste nalaze u prodaji, ali eto. to je bilo prvi dan, kad je sve rastavio, ja sam bio u bugojnu, nije imao ko otici po dihtung u zenicu, a i nedjelja je bila, u ponedjeljak je mahe dosao po glavu i odnio je, i onda zove i kaze da se moraju skidat ventili, na sta je majstor vec sumnjao, u medju vremenu sam ja donio dihtung i kasnije je uslijedila montaza. Do 5 sati tog dana je skoro vecina bila namontirana, ali majstor nije htio da zuri,jer je fkt radio kao sebi, o svemu je vodio racuna, i na tome sam mu zahvalan do bola, eto danas je nastavio, i opet sve polako, bez zurbe, da bi sve namjestio kako treba

eto ugrubo sam ti opisao kako je sve bilo
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ma dobro no sikiriki nisam ja rekao da nemora nego mi samo bilo cudno,a nisam se susetao sa tim tipom da bi znao,tako da je sve OK ;) znam sebi kad sam radio da nisam skidao ventile i na vecini auta nisam no nema veze..Bitno je da radi i sve je OK Nek bude sasrecom sad
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

a nek si ti vise to sredio, valjda ce slusat, ma mora ;) ;) ak budes sutra kod struje, zovite, mozda vam naletim :icon_biggrin:

mada nezz koliko je dobro obicnu vodu iz cesme, naspi barem litar g12, sto radi kamenca i svega...

i nek neko kaze jeftin vw za odrazavat :D a jesu to org dijelovi iz vw-a? naspram cjena sto sam i ja sam radio, to i jos masu drugih strvari, poskupo nekako :icon_rolleyes: gledam evo racun, dihtung dekla 3.51, dihtung glave 20.06, taj remen, 28.20, filter 9,70,.. sa pdv-om cijene u ovlastenom skodinom salonu... :icon_rolleyes:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

eto limpi ja sam gore napisao cijene koje sam zapamtio, ovaj remen je neki continental, on je 45km, bio je i neki 32, al ja uzmem ovaj skuplji, dihtung je 50,taj neki deblji, koliko sam vidio debljina mu je oko 1.55, tako nesto, jbg dobro si ti rekao,nabere se, sad sam se sjetio, meni je mijenjana i ona srolja na alternatoru, ona remenica, ona je isto oko 50km, uglavnom iskihao sam dobrih para, prodao sam sve sto sam imao prodati, jos jedino nevinost da dam:D
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

poslije onoliko bacenih para i dalje TROSI VODU, doduse ne u onim kolicinama kao prije, ali mi fali, juce sam recimo do tuzle isao, do dole mi je falilo skoro pola litre, odozdo ovamo isto tako, to nije dobro nikako. Odmah sam u servis, nema nigdje tragova, bar se ne vide, ali smo nasuli onu boju za klime u bocu, pa cemo za dan dva trazit pod UV lampom, eto ovaj problem jos gotov nije:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

E jbg, ti bas nikako da rijesis taj problem sa vodom :icon_mad::icon_mad:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

eto vidis govneta, a sve je dobro, otkako sam odradio ono na glavi auto mi je puno mirniji na leru, dosta je tisi, ljepse mi ide, fkt sam zadovoljan time
na cepu nema nista, nikakvih fleka, cno samo od ulja
moze biti da neko crijevo nije dobro namjesteno, moze svasta biti
znam za jedan slucaj kad je covjek bacio skoro 1000km da mu se rijesi taj problem, i na kraju ga opet imao
u konacnici problem bio u vodenoj pumpi, pustala u obliku pare:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

jedino jos ovo sto mi Limpi kaze- kod mene je u sistemu sada obicna voda, mozda da pokusam nasuti G12, da ga nastimam na onu temperaturu koja je propisana, pa da vidim, mozda mi voda fkt ispari u picku maternu
 
Administrator
RE: Problem s rashladnom tekucinom

a jbg arma brate:icon_mad:

pa sto ne uzmes taj g12 pa da vidis u cemu je problem... jest skup, ali probaj...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Probaj i to, jel moguce da ti do Tz i nazad ispari litar vode?
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

nasuo sam vodu u sistem da vidim da li ce pustat, jbg tako su mi rekli, ajde par dana da vidimo hocel bit ok, i eto
ja sam primjetio da mi se nivo vode smanji cim auto bude vise zagrijan, ne ide nikad u neke ekstremne temperature, sve je normala sto se toga tice
i tada se nivo vode smanji, logicki kad se pogleda voda ispari, jer moguce je
sad opet ne znam, bas s Limpijem pricam, on mi isto kaze, ispari voda sigurno
eto nasuo sam boju u sistem, sutra cu pod UV lampu pa cemo vidjet, ako ne bude nigdje nikakvih tragova ispustam ovu vodu, i sipam G12, budel poslije toga falilo auto je u OGLASIMA:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Dejan 16v je napisao(la):
I ebo mamicu, trazi uv lampom, staces!

ma ne pusta nigdje, to je sigurno, vjerovatno je do vode

G12 ide do 120 stepeni, i vjerovatno je zato i propisan knjigom, bas cu pogledati u knjizi od auta sta pise za taj g12, na koliku temperaturu ide
sutra ga sipam mamu mu *****, ja nisam s ovim autom navikao otvarati haubu, jer to stvarno nije bilo potrebe,a u zadnje vrijeme malo malo
dokurcilo mi vise:icon_mad:
 
Top