Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Da ne gubi na malom hladnjaku to i nije bas lako vidjeti...da ti nisu maglila stakla preko zime kad upalis grijanje??? Meni se desavalo na golfu da gubi po malo rashladne tekucine a tragova nigdje...i na kraju pocela i stakla magliti kada se grianje upali...zamjenite nege gumice na malom hladnjaku i sad je sve ok...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

jbg to nisam primjetio, ne magle mi stakla nikako, previse ovo gubi, valjda bi se pokazalo do sad na unutrasnjim tapacirunzima il tako nesto, bar ja tako mislim
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ta mrlja na cepu ne mora znaciti da je voda, moze to biti od kondeza,uljnih para...
A ne znam da li ti je neko rekao da vidis mali hladnjak,nisam sve detaljno citao...???
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ArminM je napisao(la):
jbg to nisam primjetio, ne magle mi stakla nikako, previse ovo gubi, valjda bi se pokazalo do sad na unutrasnjim tapacirunzima il tako nesto, bar ja tako mislim

Ma malge po pravilu samo kada grijenje radi ne magle non stop a nema se gdje pokazati kada gubi zbog malog hladnjaka bar je tako kod mene bilo...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

E to i ja mislim da moze biti!
Vidi tepih da li je vlazan, kod mene u firmi na fijatu kada je odalamio mali hladnjak desavalo se ljeti kada se ugrije motor, ako upalis grijanje i prebacis na vruce odma zamagli stakla!
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Kad vrisne dihtung glave moze da bude slijedece, nadima crijeva, pokaze fleke od ulja u boci za vodu, pusi bijel dim na auspuhu (kao oblak pare), pomijesa ulje i vodu a to se vidi na cepu od ulja bude majoneza i naravno vidis na sipki ulja majonezu i naravno poveca se nivo... Moze biti da pukne glava pa da i tuda gubi vodu npr. na ispuhu, usisu itd. mada bi tada moza pusiti nazad malo bijelkast ili sivkast dim... Ako ne pusi pregledaj gore navedeno, a najcesce nadima crijeva kad vrisne mislim najcesce tuda dobije dihtung...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

RS TURBO je napisao(la):
Kad vrisne dihtung glave moze da bude slijedece, nadima crijeva, pokaze fleke od ulja u boci za vodu, pusi bijel dim na auspuhu (kao oblak pare), pomijesa ulje i vodu a to se vidi na cepu od ulja bude majoneza i naravno vidis na sipki ulja majonezu i naravno poveca se nivo... Moze biti da pukne glava pa da i tuda gubi vodu npr. na ispuhu, usisu itd. mada bi tada moza pusiti nazad malo bijelkast ili sivkast dim... Ako ne pusi pregledaj gore navedeno, a najcesce nadima crijeva kad vrisne mislim najcesce tuda dobije dihtung...

samo kad je hladnije napolju ili kisa pada onda pusi onako bjelkast dim, vise kao para:icon_rolleyes:
evo danas sam zamijenio opet cep od boce, stavio novi
isao sam do jednog majstora, rekao mi je da operem motor od svih masnoca, i da cu onda lakse naci gdje pusta, jer G12 ostavlja bijele tragove
ono sto mi je jos rekao, a ja nisam uradio jeste da kupim onaj prah, i da naspem, on bi kao trebao da zacepi rupu ako negdje ima
to nisam uradio, jer sam na par mjesta procitao da taj prah nije dobar uopste, tako da to nisam uradio
provjerio mi je ulje i primjetili smo da fali malo, bilo je na minimumu, i uzeo sam jednu bocu castrola i dosuo mozda pola boce, mozda nije ni toliko
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

i jesi resio i kako si resio ovaj problem,posto se meni isto to sad desava..
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

bane17 je napisao(la):
i jesi resio i kako si resio ovaj problem,posto se meni isto to sad desava..

nisam rijesio druze, jos je problem aktuelan, nastojim da ga rijesim jbg. Za sada sam zamijenio cep boce, ako bude trebalo mijenjat cu i bocu, pa da vidimo
sutra ili kad stignem otici cu da uzmem onu tekucinu koju sipaju u klimu, a koja ostavlja tragove u boji, ako pusta negdje onda ce se pod UV lampom vidjet
samo moram prije toga otic oprat motor famolom da bude cisto
jedino je to rjesenje koje mi je ostalo, ne zelim da raskopavam motor bezveze, dok ne budem siguran da treba
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

sa novim cepom i dalje gubi vodu, jeboga mati vise, pravo mi ide na zivce
unutra nema nikakvih tragova vode, mali hladnjak nije 99,9%
ostaje mi detaljno da se pozabavim motornim prostorom, moram otici da mi operu motor, sad koliko je to preporucljivo pitanje je, ali oprat cu ga, trazit cu vrucom vodom da mi se to opere i bog te veselio
poslije toga ako ne bude nikakvih tragova na crijevima nema mi druge nego skidati glavu motora, ne radi mi se to nikako, ali nema druge mislim:icon_rolleyes:
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ma odvezi nek ostavi da se motor ohladi fino ti pij kafu i onda nek ti ga operu da budes siguran ;) a da ti nije boca pukla jbt mozda neprimjetis
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

***** joj mater valjda bi bilo tragova na njoj, kurva jedna
mogao bih ja i nju zamijenit, ima dole kod jaska boca koliko pozelis, mogao bih uzeti od njega, ali kontam da bi primjetio da je boca, ona je bas na pristupacnom mjestu, na njoj bih prvoj primjetio, onoliko vode potrosit,morala bi ostavit traga
 

MTR

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

negdje ti sigurno pusta i to kad kapa na vruc motor brzo ispari , nema tragova poslije , to ni Sherlok Holmes nemere rijesit .

ako su sva crijeva ok , ako ne mijesa na dihtungu , ako ne pusta mali hladnjad sta onda more bit jebo ga voda , sad si me u probleme zadao :D , da ti nije boca skopcana na spricu za sajbu , et jedino to more bit :D

salu na stranu bas smijesan problem , skini poklopac ugrij ga , jedan sa jedne jedan sa druge strane i izvalite oci mora negdje pokazat da kapa
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ljudi sta mislite za ovaj prah sto sipaju u klime, ta neka boja, da s tim probam naci gdje pusta, ako uopste pusta, ja sam siguran da je dihtung stradao, nesto mi govori da je to i tesko me sta moze uvjerit u suprotno. Sad neka me neko uputi koliki je proces sve otvorit i vidjet da li je dihtung ili nije, to je jedno pitanje, drugo pitanje je sta mislite da li je kod mene metalni dihtung,posto mi ovaj jedan rece da mi je mozda i metalni dihtung, tako da su male sanse da je on
sutra cu snimit video, upalit cu motor, i otvoriti cep od ulja, bocu od vode i te stvari koje se inace rade, pa da vidite o cemu se radi. Danas sam provjeravao ulje opet, sve je ok, ne fali, nije bijelo majku mu *****. Kolko sam popizdio dodje mi farbe da naspem:lol::lol::lol:
 
Top