Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Cep na boci kao sto MTR rece je moguce lako da ne valja, kroz njega je moguce da izgubi vodu za 4-5 dana 2-3 deci, pogotovo ako je otvorena i kad auto ide upod tada moze da izgubi veoma brzo vodu... Ako ti ostaju ispod i na odusci od boce crvene fleke onda probaj od nekog uzeti cep pa da vidis dali ce gubiti vodu, ja svoj nisam dobro zavrnuo prije 15 dana i za 3 dana sa max palo ispod min (preko 3 deci izgubio) ali ja sam vidio curnicu-fleku od cepa i na rubu boce kud je otisao antifriz, dospem i zacepim dobro i sad ev ne mrda sa max a presao oko 500km do sada...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Kad je kod mene to bilo, ja sam promijenio cep i to kupio nov jednom (valjda kinez kostao 10 maraka he he he) drugi sam nasao na otpadu(svabo) i nista isto mi se desilo.
Mislio sam da je i do rashladne tecnost, pa sam je ispustio nasuo G12, ozracio i stavio prvo jedan pa drugi cep...nista isto, samo je bila razlika sto se dobro vidi gdje pusta kad uspes ovaj G12 (meni je bio crven, gdje god se osusi ostavlja trag)
Sad mi je na autu stari cep koji je i bio na njemu i sve ok..
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ma ljudi to fkt nije normalno, i ja sam primjetio da na ovim oduscima ima traga rashladne tekucine,znaci to je sasvim normalno, ajd idemo dalje. Kontam ako je cep ne bi onako zadrzavao pritisak, kad je totalno vruc auto otvorim cep i on ispusti onaj zrak koji se stvori od cirkulacije vode, ono sto na svakom autu bude. Jbg ako vec pusta ne bi zadrzavao taj vazduh il sta je vec, mada u ovim slucajevima je sve moguce. Ja opet sumnjam na dihtung jebo mater, bojim se iskreno ali mislim da nema druge nego to. Danas sam radio vazdan i nisam imao vremena da se bakcem oko auta, evo tek sam sad dosao s posla, sutra bih se mozda i mogao detaljnije pozabavit
poslusat cu vas pa cu krenut od cepa, to mi je najmanji trosak, ovaj mi je jaran razbio peticu, i mislim da ima cep isto kao kod mene, a mozda cak i ja imam isti,pa cu vidjet jbg, zamijenit cu cep i vidjet cemo sta ce da se desi. Ja cu i dalje obavjestavati redovno o stvarima koje primjetim,pa se nadam da cemo skupa ici do rjesenja problema. Iskreno se nadam da nece biti neki veci kvar, ne mogu se sad izlagati dodatnim finansijskim troskovima, totalno sam u minusu jbg, al bit ce kako bude
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

danas sam radio tako da nisam nista uspio da provjerim
jedino sto sam vidio jeste da auto pusi, kazu pada kisa pa se stvara kondenz, ali ja sam uvjeren da to nije zbog toga
sutra ne radim i auto ide na dizalicu, detaljno da se provjeri sve, ako negdje pusta valjda cemo naci, ako ne nadjemo nista rasklapam motor
da li neko moze da me uputi u cijenu troskova, naravno ako budem radio dihtung glave
sta se sve mijenja prilikom tog zahvata
dihtung glave, ravnjanje glave...
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Pogledaj ba cep na boci u mene na onoj laguni sto sam razbio vazda tako bilo,do slovenije potrosi pola litre vode,stavili novi cep i nikad vise nije nit je puhalo crijeva nit ista..Probaj jbga nije cep skup...

A sto se tice glave,ako si remen skoro mjenjo moze ti on ostat,a trebas onda poravnat glavu novi dihtung,po pravilu novi srafai glave al zajebi to niko nemjenja nikad tako da samo to dvoje i platis ruke nekom i poslije naspes par litara vode i to eje to..Jer nemas nikakvih dr zajebancija

Acijene su ti otprilike do jedno 100km za dihtung u vrh glave i ravnanje oko 50-ak i ruke koliko se dogovoris
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

a ulje:icon_confused:
ostaje ulje ili se i ono mijenja
nisam presao 5000km otkako sam nasuo novo ulje

jbg nikako da uganjam supu da vidim s njim, te ja radim, a kad ne radim kod njega guzva, al sutra smo dogovorili da dignemo auto pa sve pregledamo
ima on cep od petice sto je razbio, uzet cu od njega pa probat oca mu *****
ako bude dihtung rekao mi je on radit u pola cijene
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ma nemoras menjat ulje jer ces samo glavu skidat tako da ces samo dosut malo ako bude trebalo a msm da nece trebat nista jer se sve slegne i ostane u karteru ;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

koliko je to zeznut zahvat, smijem li ja to dati supi da mi odradi
koliko ja znam glavni je fol u ravnanju glave, to je ono sto sam mogao pofatat dole kod njih u radnji ovako nekad kad dodjem. Ajd odnijeli bi mi glavu negdje na ravnanje, zna on ko to radi, a sad je pitanje koliko je ovo ostalo zajebano, ajd skinut on zna sigurno:icon_biggrin:
a nastimat dihtung i te zajebancije, koliko je to zeznuto

a zaboravio sam ti reci za remen, znas da sam radio veliki servis cim sam kupio auto, tako da je remen nov
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ma jbga neznam ja sta Supa zna sve radit,al ono najbitnije je da glavu stegne kako treba,da stavite dihtung,i da zna kako sve treba uzubit radilicu bregastu i bosh-pumpu,tj da nastima timing kako treba..glavu mozete odnjet u maglaj momak extra radi,meni je radio od Skode kad sam mu nosio..a znam za remen zato sam ti i rekao da netrebas mjenjat..jedino mozes promjenit dihtung izduvne grane i tako te neke zajebancije al to nije toliko bitno..
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

sad sam pricao sa Darkom_GT sa foruma, i dao mi je dobre ideje
sutra cu ja prvo ispustiti ulje iz auta, da vidim da li u ulju ima vodenih fleka
ako bude zna se sta treba da se radi
a ako ne bude fleka u ulju onda cu otici do ovih sto pune klime ( I ovo mi je darko preporucio) i trazit cu onu fluorescentnu tekucinu s kojom oni otkrivaju gdje pusta klima,nasut cu te tekucine u bocu i onda naci UV lampu i s njom cu traziti gdje pusta
ako bude pustao vodu naci cu jbg, ako bude dihtung jebo sam se, valja mi konobarisat sedmicu dana da saniram stetu:icon_sad:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ugrij ga na radnu,normalnom voznjom,i nek radi,kad voda procirkulise,asko bude crijevo,vidjeces
meni na astri ista stvar bila,non-stop kupovao permante i ona kina,i slucajno ugledam da je crijevo napuklo,bilo s donje strane pa se ne vidi okom,tek vidio kad je voda pocela curit
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ja sam edo sva crijeva izbrisao, oprao ih ko da su sad iz fabrike izasla:lol:
da bih primjetio ako negdje pusta, ali nista, nisam nista mogao skontat
nasao sam jedno malo osteceno kod termostata, i konto sam da je to to
obrisao ga i sve, i pratio dan dva, i eno ga i sad onakav kakav je bio nakon brisanja, znaci nije tu
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

pa i u mene isto bilo,i ja odmah sumnjao na crijeva,al vidim sve ok
padalo na motor,i osusi se odmah,ne mozes primjetit da curi dok ne vidis da ide voda
ispod auta nista,na motoru nista,a vode nestaje
svaki dan po bocu permanta istresao,onu od 1l
kasnije sam presao na obicnu vodu,ne ispalti se permant kupovat :D
mene popravka kostala 20KM,cener crijevo,cener ruke,i gas;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

prvo cu kod druga da ispustim ulje, ako ne bude fleka onda cu ganjat gdje pusta, iskreno to mi i ne smeta, ima kad nek pusta, ne moze prosut kolko ja mogu dosut:lol::lol::lol::lol:
ali mene je strah dihtunga i zato sam se dao u rjesavanje problema, htio sam da cujem razlicita misljenja, od nasih majstora nema hljeba, oni odma kazu ono najgore ***** ih traljave
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

bio sam sad kod druga, pregledali smo crijeva ne bil sta nasli da ne valja. Ono sto je mene zabrinulo jeste mrlja na cepu od motora, isto malter, te mislim da je dihtung
on opet kaze daj da ga ostavimo da se zagrije pa da vidimo hocel duvat cijeva, tako je i bilo, ostavimo ga da radi 15-ak minuta, nije se jos ventilator bio upalio, pogledao on nije naduvao crijeva, kaze nije dihtung 100%, sad opet nisam pametan svegami. Sinoc sam napravio cirka 20 kilometara u vrh glave, a prije toga sam nasuo nesto malo tecnosti, i jutros kad sam pogledao falilo je malo:icon_confused:
jebo lud zbunjenog
 
Top