Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ma ja uvjek ti prisutno u glavi ima li vode ili nema.....
Ma moguce druze i G12 je gusci od vode ima to sve svoje!
Aj pa nam javi sta se desilo!
:cool:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

govno pa hajd, al opet kontam nije dzaba propisano knjigom da se sipa G12,, danas bi ja to rijesio, al moram feluge odvuc u Doboj
ako stignem ispustam vodu i sipat cu G12
 
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Da nisi prejako cep od boce zavrno ? Zavrci lagano, i kad stane onda pusti, nakon toga provjeravaj nivo vode nakon sto dospes ;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

technoGeek je napisao(la):
Da nisi prejako cep od boce zavrno ? Zavrci lagano, i kad stane onda pusti, nakon toga provjeravaj nivo vode nakon sto dospes ;)

ma zavrnem ja njega poprilicno jako, probat cu i s ovim
sutra vozim auto na reklamaciju, platio sam i neka se bave problemom, uopste me ne zanima
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

niksa je napisao(la):
fakat ne mogu da vjerujem

sad zamisli kako je meni:icon_mad:
ne bi mi bilo zao marke od onih nepunih 500 koje sam dao, ali da je problem rijesen
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

danas sam bio kod majstora cijeli dan, auto je vazdan radio na dizalici, vidimo kako se smanji nivo vode u boci, ali tragova nema
kupio sam neku fluorescentnu tekucinu od koje je voda ponovo promijenila boju, i vidio sam da ostavlja tragove, probao sam van auta
ali na motoru nema nikakvih tragova
poslije toga sam kupio onaj prah koji zacepljava rupe (to je vise ocajnicki potez), nasuo sam i njega i trenutno je u sistemu, pa cu da pratim nivo vode
ono sto sam ja primjetio jeste da - pisti iz boce, sa strane ima ona neka rupa, ustvari imaju dvije, na gornjoj rupi se nekad vidi trag vode, kao da izbaci pomalo
a na donjoj sam danas cuo da pisti zrak, zacepim prstom i prestane, pustim ono opet pocne, mrdam crijeva ono jace pisti. Ne znam jel to treba tako ili ne
uglavnom ZAKLJUCAK, na motoru se ne moze nista primjetit, nema tragova, voda nestaje, sad mi ovi "majstori" slute da je glava pukla, pa da zbog toga ne mogu naci
vodenu pumpu i dalje nisu mijenjali, iako sam ja inicirao da se ona zamijeni, ali oni su mi radili veliki servis, mijenjali su i pumpu, kaze nije do nje sigurno
pregledali su je, nema tragova nikakvih, kaze G12 bi sigurno ostavio tragove, ne znam vise ni sam sta da radim
sad i da hocu da prodam auto ne mogu ga prodati s ovim kvarom, to je sasvim sigurno
ali cinjenica je da mi se ogadio zbog ovog problema, 90% ce ici u oglase, samo ako uspijem rijesit problem
u ZAVIDOVICIMA vise ne znam sta da radim, kome da vozim, ovi sto su mi radili dihtung glave sada ponovo traze gdje odlazi voda, ali bezuspjesno
OCAJAN SAM:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

jojj sranja boze...nadam se iskreno da ces rijesiti problem...izvini na off:icon_confused:
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

To je ono sto sam ja govorio uzimanje para dzabe..Najbolje sam svoj majstor bit...Ugl cuj to dvije rupice na boci.?? kakve ba rupice.?velicina obilik,slutis li kako su mogle nastat.?..Nije glava pukla smijem se zaklet,vec je nesto totalno glupo..Volio bi jedan dan uzeti i malo precesljati tvoj auto :icon_biggrin:
 
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

:icon_eek::icon_eek: jbt pa ti nikako da to rijesis... a jel se bas da primjetiti kako pada nivo vode... kojim intenzitetom, vise ili manje nakon servisa... na tebe ko da je neko bacio sihre hehe sta da ti kazem, sve moguci normalni uzroci gubitka vode su izneseni... vodena pumpa, crijeva, posuda, dihtung glave, glava motora, mali hladnjak... hmm sta bi jos moglo biti... stvarno za izluditi :icon_eek::icon_eek:
 
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Pregledaj ti te rupice, i ja sam borbu vodio sa tim, mada drugo je auto u pitanju skroz,ali isto voda odlazila a nisam znao gdje, ulje kontrolisao redovno nije mjesao, i na kraju dok sam stajo u mjestu cekao druga, poce auto da trza i ugasi se, kad sam podigao haubu, veoma mali procjep na spoju( ne znam kako se zove ali u tom mjestu se sastaju 3 crijeva, plasticni dio) i odatle sisti voda, vjerovatno je do sada tu i gubio u manjoj kolicini a nisam primjecivao,i sacekam da se osusi i zamjenim taj dio i eno sad sve ok ne gubi!
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

Bgm bice drug da je do glave, vjerovatno napuko neki od vodenih kanala i tu gubi, mema sta, nema mudrolije, jbg al bie da je to!
Jeli ti se prije auto ikad pregrijaloi jeli zimi imao dobru smjesu g12?
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

evo da vam ovako svima odgovorim da ne citiram jednog po jednog

u biti auto se nikad nije pregrijao, to odgovorno tvrdim, prije zime, tj odmah nakon sto sam kupio auto, nisam presao ni 1000km ja sam uradio veliki servis, tada je mijenjana vodena pumpa i tada je nasut novi G12, razrijedjen je s vodom na odgovarajucu temperaturu, i nikad, al nikad nije bilo problema s tim
cak i prije nego sam radio dihtung nikad se nije pregrijavao, evo i danas sam ga vozio cijeli dan po gradu temperatura nije isla vise od normalne, nekih 90 stepeni, regularno se upali ventilator, ohladi motor i to je to
sto se tice vode i njenog opadanja ja sam primjetio da se nivo smanjuje sto je veca temperatura motora, smio bih se zaklet da s povecanjem temperature motora opada i nivo vode
kad je skidana glava sve je bilo uredno, cak na glavi nije bilo tragova G12, koji inace ostavlja mrlje, nigdje se nista nije moglo vidjeti, ni na dihtungu ni na bilo cemu drugom, samo je onaj koji je ravnao glavu rekao da je na jednom mjestu primjetio da je glava neravna, i to je bilo na jednom mjestu, poravnao je sve udure
prije nego mi je promijenjen dihtung auto je bio drugaciji slobodno mogu da kazem, kada se ugrije na 90 pusio je bijeli dim, na sipki od ulja bilo je kapljica vode, to moze potvrdit i clan foruma Struja, on je gledao u zenicu kad sam dosao
u deklu je takodje bilo naslaga vode, ono sa uljem, sve je to ocisceno prije nego se sklopio auto
Lija me pitao za ove rupe na boci, drug te rupe su sa strana, kao neki odusci izgledaju, tu su fabricki, nije ostecenjem nastala rupa, to je sigurno
imaju dvije rupe,gornja je veca i na njoj nekad primjetim curak vode, bas se vidi crveno od G12
a na donjoj rupi, onoj manjoj nikad nista nisam primjetio, osim toga da sam danas cuo zrak, i uvjerio se da je zrak, sisti bas prilicno, cuje se

maloprije sam pricao s jednim covjekom, tatinim prijateljem, koji radi u njemackoj, zvali smo ga zbog ovog problema, i on mi je rekao da su ti kvarovi jedni od najtezih, posebno kod novijih auta jer je fkt tesko primjetit gdje voda odlazi
kaze da je imao par slucajeva da nema traga gdje voda ide, naspe kaze onaj prah i prestane opadanje nivoa vode, to sam i ja uradio, on kaze da je moguce da je glava negdje malo pukla, pa da zato ne primjetimo, ali male su sanse, bar kako on kaze
jer sam mu rekao da auto nije forsiran, da ga stvarno nisam derao nikad
ono sto mi je jos rekao jeste da je moguce da mi termostat ne otvori dovoljno, nabije mi veliku temperaturu vode, i visak izlazi na one oduske, kaze moguce je i to

uglavnom bilo kako bilo imam problem, i to VELIKI problem, pitanje je da li cu ga moci rijesiti:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Početnik
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

ma da nabije veliku temp pokazalo bi ti na mjeracu,a kazes da ide do 90 tako da je to uredu po meni..milion posto sam siguran da negdje na nekom spoju pusta,samo da se nemoze primjetit jer odma ispari od temperature motora..
 
Član
RE: Problem rashladne tekucine-Nakon zamjene dihtunga glave opet fali vode??

ne isparava to tako lako, a da izlazi na oduske ostalo bi tragova, ja bi ipak rekao da to negdje curi, ili je trosi...
 
Top