Popularizacija 402 u BIH ??

Popularizacija 402 u BIH ??

Administrator
samo je potrebna sloga ;) kad kazem sloga mislim na slogu klubova i samom slogom se moze napraviti kvalitetan street race, toliko kvalitetan da ce doci ljudi i iz susjednih drzava... vidjeli smo sta se desilo kad je u isto vrijeme bio street race u zivinicama i u osijeku i normalno je da ce vise ljudi otici u osijek zato sto je tamo "bolje"... a zar se to "bolje" ne moze napraviti i kod nas... moze i bilo je bolje prije par godina, i u tim zivinicama, navodim zivinice dolazilo je dosta ljudi i iz srbije i iz hrvatske...
x puta je odrzan street race u zivinicama, mostaru i td., a u osijeku ako se ne varam zadnji street race je nosio br. 5 ;) ljudi su stekli popularnost zato sto su zvali mnoge goste da ih podrze na prvom, drugom sto im je to dobra reklama... naravno najbitniji su sponzori, bez kojih nema nista.... ali ako se moze sponzor naci za trku u zivinicama, zasto ne bi i raja iz mostara, sarajeva, banja luke, ili obrnuto pokusala da dovede svoje sponzore da se organizuje nesto kvalitetno sto ce kako posjetioci, tako i takmicari jedva cekati naredni SR... stoga predlazem da se klubovi udruze i naprave par kvalitetnih SR, uz pratece sponzore, koji ce ponovo predstaviti lijepu stranu SR scene... a znamo da mnogi sa foruma znaju raju i izvan BiH koji ce razglasiti i pozvati svoje kolege da prisustvuju...
evo sad se planiraju dva street racea jedan u mostaru a drugi u zivinicama, i nema nikakve potrebe da se ta dva datuma poklope, jer to poklapanje nije nikakva reklama i normalno je da ce neki otici u mostar, neki u zivinice i biti ce malo posjeta i slab odziv takmicara, sto ce te posjetioce odvratiti da nikad vise ne dodju...
pozzz
 
Član
ADO MOSTAR je napisao(la):
Svi smo mi u pravu za sve što smo rekli ali Street race kao kategoriju u sportu treba dici na jedan nivo?
Kako e to je već malo teže pitanje ali sve dok se ovako budu stvari odvijale tesko da ćemo šta uspijet.Bez složnih klubova i ljudi (organizatora) nista.
Meni lično nije tesko nigdje na trku otici i hvala ljudima sa kojim idem...
Evo lično imam primjer da je za SM chip Tuning brend do sada u mom mjestu saznalo ako nista 20 ljudi jer od toliko sam dobio pitanje a sta je to i kad im objasnis razumiju a ostali su procitali pa su vjerovatno skontali.
A za Street race clu Sarajevo sad u mom mjestu znaju svi jer osim toga sto je to klub kojeg sam član to je klub čiju majicu također imam i cijelo ljeto je bila u prometu i čak neki stranci su slikali natpis i govorili lijepo je to kad u Blagaju ili ostaru postoje ljudi koji su članovi klubova iz drugih gradova.
Mi možemo podići popularnost ovog sporta tj. možemo mu vratit sjaj samo zajedničkim zalaganjem.
pozzz

halo brate svaka cast tvom klubu alli ti imas dva kluba u svom gradu koja se lagano gase a ti promoviras sarajevski klub i dizes mu popularnost u mostaru pored domacih klubova stavi prst na celo pa razmisli o cem pises,spominjes dizanje scene a sam si napustio lokalnu scenu,
 
sreto je napisao(la):
ADO MOSTAR je napisao(la):
Svi smo mi u pravu za sve što smo rekli ali Street race kao kategoriju u sportu treba dici na jedan nivo?
Kako e to je već malo teže pitanje ali sve dok se ovako budu stvari odvijale tesko da ćemo šta uspijet.Bez složnih klubova i ljudi (organizatora) nista.
Meni lično nije tesko nigdje na trku otici i hvala ljudima sa kojim idem...
Evo lično imam primjer da je za SM chip Tuning brend do sada u mom mjestu saznalo ako nista 20 ljudi jer od toliko sam dobio pitanje a sta je to i kad im objasnis razumiju a ostali su procitali pa su vjerovatno skontali.
A za Street race clu Sarajevo sad u mom mjestu znaju svi jer osim toga sto je to klub kojeg sam član to je klub čiju majicu također imam i cijelo ljeto je bila u prometu i čak neki stranci su slikali natpis i govorili lijepo je to kad u Blagaju ili ostaru postoje ljudi koji su članovi klubova iz drugih gradova.
Mi možemo podići popularnost ovog sporta tj. možemo mu vratit sjaj samo zajedničkim zalaganjem.
pozzz

halo brate svaka cast tvom klubu alli ti imas dva kluba u svom gradu koja se lagano gase a ti promoviras sarajevski klub i dizes mu popularnost u mostaru pored domacih klubova stavi prst na celo pa razmisli o cem pises,spominjes dizanje scene a sam si napustio lokalnu scenu,
Nisam napustio domaću scenu nego sam član onog kluba kojeg sam mogao biti.Da imam majicu (slučajno sam je jednom prilikom zaboravio uzet) i njih bi promovisao.A to što promovišem ovaj klub je lično moja stvar a to o čem ti pričaš nekontaš zato možeš tako reći.Svi mi imamo svoju volju sta cemoi kako cemo pa sam ja za sebe uzeo ova dva "brenda" da propmovišem.
 
Član
ako moze da mi pojasnis ovaj dio "Nisam napustio domaću scenu nego sam član onog kluba kojeg sam mogao biti",moze i na pm svejedno je al opet ne mogu shvatit da budes dio kluba iz drugog grada kad imas 2 kluba pred nosom
 
Član
da bi nesto zazivjelo i ozivjelo prvo PUBLIKA mora imati novaca a da ne pricamo dalje o firmama,vozacima ITD...
LJUDi nema se da se dođe da se pogleda race a kamoli da se vozi i da se nesto ozviljava,ljudi donose sendvice sa sobom,a ko je blizu rejsa trkne kuci da jede nesto....
o cemu pricamo....
na zadnjem rejsu kojem sam bio u BL...ledeni caj 2 fucking konvertibilne marke....deranje na ulazu necu ni da spominjem...
i sta...treba da dođem sa zenom,burazom i kolegom i puknem 10 fucking maraka na turu ledenog caja.
a pod sator ne smijes ni otici da pitas posto su smrdljivi cevapi.
Znam da nikog ne zanima moje socijalno stanje,ali uzimam sebe za primjer....ja i zena radimo,imamo ''solidnu'' platu.
Jos uvjek ne mozemo da odemo na rejs ko ljudi,na cijeli dan,nedaj boze na noc....a ja jos mastam da vozim rejs....eeeeee moj Suki e moji momci...
Htjeli priznati ili ne...to je istina....na zalost globalna...
 
Član
Ja nisam ucestvovao u organizaciji nekog sr-a, par trkica odvozio i to je to.. danas nevozim utrke iz jednog prostog razloga, a to su finansije, nazalost. Al se trudim kad mogu naravno ako nista da dodjem na trku, platim tu kartu i przim se na suncu u nadi da cu i ja nekad biti brz..

Mislim da nije samo u organizatorima.. ima tu svega pomalo
 
Početnik
a samo je bitno pun i da ga ne pustate....

koliko puta pred SR na forumu svi pisu : dolazim, vidimo se na crti ... i onda na dan trke nema nikoga..


pa kako onda ocekujemo da ce doci neko koga SR " ne interesuje u normalnom zivotu " i ko nije u zivotu krocio na forum sa tematikom automobila... takodje medvjedje usluge nam cine ovi nasi policajci i javno mjenje koji sve " trkace" svrstaju i jedan te isti kosh, ljudi ne razumiju sta je to motorsport a sta je to kur***e po gradu navecer...

ja bi za sve na forumu koji kazu da ce doc a ne dodju 7 dana ban bez isprike...

Ja sam par puta ucestvovao kao SUORGANIZATOR eventa po cijeloj BiH od Mostara u Banja Luke i znam dobro sta pricam...

Al eto srecom ima jos nas nekoliko " nenormalnih " pa pravimo " nekakve trke" za ono malo raje i publike koja nas pocatsi svojim prisustvom.

nasem mentalitetu doprinosi i clanak u kojem porede Audi RS4 stock i Suada Hotu kako ga je porazio Hota brutalno.. a nisu ni somenuli da ima i RS4 od Alexa Kostadinovica sto bi bilo realnije poredjenje, jos jedan covjek komu treba duboko zahvaliti za srozavanje SR scene u BiH je znamo svi dobro ko... zasto vise nema sponzora, zasto vise nikoga to ne interewsuje, ljudi su izvarani a obraz je tesko vratiti...


ima nas par ovde na forumu koji od auta zivimo, zamislite kako sm omi ljuti na ovakvu situaciju , neko pomenu nema vise ni dB takmicenja , prodaja opreme je umrla, vise niko ne trazi woofer i pojacalo , i ono sto ima je polovno i vec po 30 puta popravljano...

Style auti takodje, par njih ima iz Sarajeva , Mostara , Tuzle i to je to.

Ostali i ne pokusaju da to urade, ljudi su se zasitili pleh tuninga, branika koje je radio neki tamo plasticar..

Takodje isti problem je sa Chiptuningom, Tuningom ovjesa - brusilicom itdd..

@ sputnik

u Hr je bilo barem par zlatnih godina kad je Gorica, Grobnik, Osijek, Varazdin bio pun, ovde se to nikada nije desilo... ali je HR scena sad kad je u ***cu 10 puta jaca od BiH scene u najboljim danima..

nego haj zivjeli i vidimo se ne iducem SR..


P.S. jedan sport koji bi mogao "procvjetati" kod nas jeste drift:

organizacija eventa nije tako komplicirana glede mjesta odrzavanja.

Event moze biti interaktivan sa publikom - drift taxi, a takodje specijalni adrenalin je twin drift taxi...

medjutim nazalost malo je auta za takav event, iz BiH trenutno 1 ...
 
Top