Popularizacija 402 u BIH ??

Popularizacija 402 u BIH ??

Početnik
kako bi bilo da imaju mjesto za 402m , poligon za odrzavanje voznje spretnosti,mini moto kross, turisticke atrakcije , i jos puno toga na jednom mjestu ??? dali bi im to valjalo i da na jednoj takvoj utrci dodje 1500 ljudi domacih kao gledalaca a gdje su tek oni sa strane .... OVO SU RIJECI BADBOY-a,


USLUGA ;)
 

MTR

Član
Nisam u tom sportu , zaljubljenik jesam i to dugogodisnji , svega procita ovdje , mnogo razlicitih misljenja koja vode prema jednom cilju a niko ne zna kako do njega doci . samo se spominje TV i sponzori , pa ljudi ko ce dat pare za nesto od cega nece imat koristi ( mislim na sponzore ) ....
neka banalna racunica , npr hipoteza : sponzor Nuic Mostar dao 10000 KM za organizaciju i pripreme , doslo 150-300 ljudi pile se pive , bacilo se na rostilj koji cevap , par ljudi poderalo guma , par aplauza itd itd , sponzor mislio kroz promociju napravit jacu posjetu u rez . dijelove , od toga nista ne bude i sta dalje ?
Neki moj levatski prijedlog koji bi bio dosta jeftiniji je da se nadje dobar kamerman i fino posnimi par rejsova , to se fino edituje ( ima raje i za to ) i lagano progura . Pa nema ni DragTimes gledanost na TV-u , ni M5 Board ni masa drugih vec su na Youtubu . I svi znamo koliko su gladni ovi sa nasih TV stanica kad su pare u pitanju .
Koliko sam do sada vidio ima ovdje fina ekipa na forumu koja bi u finoj organizaciji mogla cuda da napravi a ne stalno neka prepucavanja . Isto tako nema nekog tradicionalnog SR-a nego sve nesto tamo-vamo , zasto se svi klubovi ne udruze za taj jedan jebeni vikend i ne naprave nesto spektakularno .
Isto je i sa brdom , zadnjih 6-7 godina sam stalno isao kad god sam mogao i u Cazin i na Ustikolinu i na Igman i u Banja Luku na kruzne , prosle godine katastrofa , ove jos veca , nidje nista . Jel to ljudima dodijalo da ih jebe ko stigne a oni upumpali u auta grdne pare ????? Isto i u SR-u , fala bogu svi imate internet pa malo procackajte kako ( za ove koji ne znaju ) ljudi to rade negdje tamo daleko
 
Član
evo bas sto spomenu SM ekipu stare skole
sjecam se da smo jos u osnovnoj furali ficeke , pezejce , stojadine , moskvice a bilo je i tu par BMW-ova i sierra sve drle dje je ekipa naucila voziti .
Glavno je bilo skupiti lovu kupiti auto i onda se krpiti za gorivo i samo ganjanje brdskim cestama dje i inace nema prometa nekog. Ali jok danas to ove nebriga glavno je u igraoni visiti cijeli dan, samo prica o nekakvim igricama glupostima , uzme skuter i voza se ko da je svijet osvojio mi u 1 srednje u grad sa sierrom furali i bokove bacali :)
nema zagrijanosti za to i gotovo!!
Neznam kako po ostalim gradovima BiH ali evo kod nas lani mozda 2-3 automehanicara skolu zavrsila isto tako autolimari i autoelektricari TA ZVANJA IZUMIRU jer su nasrali nemos nista bez fakulteta bez visoke skole bla bla
i sta se desava? svi u gimnaziji ekonomskoj i slicno a tu ekipu bogami i nebriga nista osim knjige i kako ce usminkan doci u skolu.
Dok sjecam se ranijih godina sva moja ekipa mehanicari bili i 90% njih sa autom u skolu furalo uljavirh ruku od sarafljenja po garazama.
ima vec 2 godine nisam bacio neku trku po magistrali i slicno jednostavno nema vise one zagrijanosti cim izadjes navecer da neko blica i sva 4 pali i gas to je omrvilo skroz ali i ljudi ginu vise nego kad se pilotiralo danonocno..
protiv toga se nemoze nista i to nije samo kod nas vec i sire svi imaju isti problem.
 
Član
decki,,,znam da je tema 402 u BIH ali slićni tj isti problemi su i kod nas u HR.
ostaviću problem nedostatka novaca općenito u svijetu kao izgovor,,,puno toga bi htio reci pa probajte skontati to iz mojih recenica))))kao prvo nigdje nitko nema stazu za naš sport ne mislim na pravu stazu već komad asvalta i uvijek se mora nekog moliti i plaćati za prostor na kojem je event,,,drugo,razlućiti šta vozimo tj bolje da se to sad zove trka ubrzanja nego strret race jer niti su vecina autiju street niti ljude zanima ulićna trka jer one koji neznaju a njih je min 40%asocira na utrku do semafra na ulici!

da vozaci ne pokupe nagradu???sumljam da na taj nacin možemo napraviti velike pomake jer organizator živi od ulaznica,iznajmljenog prstora i slićno,dakle stvar je do publike i pitanje koje treba po meni ORGANIZATOR riješiti glasi:KAKO ĆU JA KAO ORGANIZATOR DOVUĆI ŠTO VIŠE PUBLIKE NA EVENT KOJI BUDU TROŠILI PARE!
od tih novaca živi event i nemojte se zavaravati da je drugaćije!

mi koji vozimo imamo svojih problema i to nam je barem meni dosta!!
privući publiku se može na više naćina da osim autiju koji jurcaju cijeli dan ljudi vide i druge sadržaje,,,
prvenstveno --novci za pokrit event se mogu izvući samo ako se i ulože u taj event,nemože se zatvoriti cesta,napisati rrka je tad i tad i evo svi došli a ono 15 autiju!!!
mnogi su mi se smijali ili nama kada sam prezentirao projekt BIG DOGS,da bili smo u kvarovima i 100 cudesa ali ovo je prva godina ali nažalost i imali smo sece da pada kiša i svakakva sranja,,,žašto vam to govorim?BIG DOGS je šou i kao takav košta isto kao i mađar na motoru kaj je ludovao na pisti u Osijeku,,,e sad možda vama to nije interesantno isto kao i auti koji voze 8,6sec na 402(jer mi možemo brže i sve bumo ih namazali)ali to je radi publike koja je platila da bude tamo i vidi to,vidi nešto što je mogla vidjeti na tv,pa ga skuri tamo vatra iz auspuha,pa onaj ogluši,ljudi žele osjetiti nešto novo!
 

MTR

Član
scaneru , ote mi misao iz glave ;) , isti sam ti takav ...
ev jedan primjer danasnje "omladine" : u firmi gdje sam prije radio bila je prodaja auta i servis i sad svake godine dolaze ovi sto idu za mehanicare tu na praksu , i mi ko kabadahije vazda nekih fazona uzmemo kantu od jupola i posljemo momka koji je na 3 godini mehanicarskog zanata do magacina da donese jedno 7-8 kila kompresije za motor . I on ode sav sretan , kad vidis leti kanta a i on za njom , jebe mu magacioner mater misli da ga je dosao zajebavat . Eto toliko :D
 
Član
i sad necu vise pisati jer sam napisao bio jeoš jedan tekst i onda mi ga nešto zahebalo i nema ga na forumu!!!!
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ima vec 2 godine nisam bacio neku trku po magistrali i slicno jednostavno nema vise one zagrijanosti cim izadjes navecer da neko blica i sva 4 pali i gas to je omrvilo skroz ali i ljudi ginu vise nego kad se pilotiralo danonocno..

Eh kako istinito, ne pamtim kad sam se tako poganjao s nekime a da nije neko poznat ili nesto sl.....sam si sve rekao, danas je najbitnija dobra slika iz WCa za facebook :)
 
Član
ma svi bi odma u 10sec nece niko vise da sarafa,i to ako moze ikako cipom izvuc jedno 200ks,pogledajte
scenu sve jedni te isti ubrzavaju auta tj oldschool ekipa ,koliko je to auta novih uslo iz
15 u 14 u zadnjoj sezoni,ekipa dodje i zabavlja se u klasi 16 i ode kuci laganice bez glavobolje da se nesto sasulo
nesto ovde debelo smrdi i daj boze da ce ikad bit bolje
 
Član
trizex je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
ima vec 2 godine nisam bacio neku trku po magistrali i slicno jednostavno nema vise one zagrijanosti cim izadjes navecer da neko blica i sva 4 pali i gas to je omrvilo skroz ali i ljudi ginu vise nego kad se pilotiralo danonocno..

Eh kako istinito, ne pamtim kad sam se tako poganjao s nekime a da nije neko poznat ili nesto sl.....sam si sve rekao, danas je najbitnija dobra slika iz WCa za facebook :)


Jos jedan potpis, fakat nikog naci za finu ganju. I kad nadjes, to su neki likovi koji bi se ganjali a nemaju pojma, pa u krivinama i nisu ekstremno brzi, al zato naprave skoro frontalku pri preticanju na prvom pravcu il ti pobjegnu prestizuci kroz tunel. Isto kao da ga ja zelim prestici, a ja bi samo da se malo ganjamo :D

Sto se tice teme, malo dizanje popularnosti bi se dalo postici uz par stvari, al treba raditi, a to danas niko nece bez neke naknade.
 
Član
@skener, trizex, boki: Potpis! Prije recimo 5-6 godina je bila skroz drugačija situacija. Potezalo se na sve strane. Sada su na scenu stupili šminkeri sa velikim felgama.

p.s. @boki: Kada nekoga pređem, ja lijepo zakočim i pričekam. Onda idemo opet:D Neki ljudi propuštaju svu zabavu:icon_biggrin:
 
Član
@sputnik tekst nije niko od moderatora obrisao 100%, sada sam pregledao sve logove.. Vjerovatno je bilo nesto do tebe odnosno tvog racunara ;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
@skener, trizex, boki: Potpis! Prije recimo 5-6 godina je bila skroz drugačija situacija. Potezalo se na sve strane. Sada su na scenu stupili šminkeri sa velikim felgama.

p.s. @boki: Kada nekoga pređem, ja lijepo zakočim i pričekam. Onda idemo opet:D Neki ljudi propuštaju svu zabavu:icon_biggrin:

Hej, ne diraj mi religiju :D
 
Svi smo mi u pravu za sve što smo rekli ali Street race kao kategoriju u sportu treba dici na jedan nivo?
Kako e to je već malo teže pitanje ali sve dok se ovako budu stvari odvijale tesko da ćemo šta uspijet.Bez složnih klubova i ljudi (organizatora) nista.
Meni lično nije tesko nigdje na trku otici i hvala ljudima sa kojim idem...
Evo lično imam primjer da je za SM chip Tuning brend do sada u mom mjestu saznalo ako nista 20 ljudi jer od toliko sam dobio pitanje a sta je to i kad im objasnis razumiju a ostali su procitali pa su vjerovatno skontali.
A za Street race clu Sarajevo sad u mom mjestu znaju svi jer osim toga sto je to klub kojeg sam član to je klub čiju majicu također imam i cijelo ljeto je bila u prometu i čak neki stranci su slikali natpis i govorili lijepo je to kad u Blagaju ili ostaru postoje ljudi koji su članovi klubova iz drugih gradova.
Mi možemo podići popularnost ovog sporta tj. možemo mu vratit sjaj samo zajedničkim zalaganjem.
pozzz
 
Top