Popularizacija 402 u BIH ??

Popularizacija 402 u BIH ??

Član
Staza nije problem imamo kružnu u Banja Luci koja je maltene idealna . Ali ne mješajte drift i tu umjetnost vožnje sa zanošenjem neke kante na parkingu....;)
 
Početnik
za drift taxi se trebaju steci odredjeni bezbjednosni uslovi u autima tipa kavez, sjedista, pojasevi, kacige..

to auto pogon itd je itekako bitno ali za neke standalone voznje ...
 
Član
dakle problem je kako privuci vise raje na evente i kako da ta raja potrosi koju marku vise..nama zaljubljenicima nije problem nikakav doci na taj street race,dati toliko i toliko da bi se przili citav dan na suncu,dodjes kuci navecer sav umoran,ali sretan budes...ta nisam jednom isao vozom do mostara,pa dalje trazi prevoz do piste pa onda opet nazad isto tako :D ali eto,od sljedeceg cetvrtka nadam se budem i ja imao polozeno :D

sto scanner rece,ova danasnja omladina je trula generacija :D
ta nisam jednom bjez'o iz skole da bi isli negdje autom,a ne na kafu s "rajom" ,a ni'ko od nas tad nije imao polozeno...
ali lako je vama za mene,dok god bude street race-a biti ce i mene na njima :D
 
Član
Ljudima treba ponuditi SHOW a ne samo suhu trku. Što više raznoraznih sadržaja da ih doslovce svaki čas nešto "bombarduje" i da im sve to nije monotono. Ali opet SHOW košta i to mnogoooooo i zasad mi na ovim terenima nismo uspjeli naći dovoljno novca (Izuzimajući 402 streetrace u zlatnim godinama) za nešto takvo.

Vidimo da je ekipa iz Osijeka uložila u taj segment i tu nema spora ali dali su zadovoljni sa brojem posjetilaca jedino oni znaju.

Ostali organizatori (tu i sebe ubrajam) skupe novaca koliko mogu i urade mnogo više nego je sa tim novcem moguće a naravno da uvijek može bolje i ka tome treba težiti.
 
Član
treba to kako da hayat najavi

gledam jucer kako najavljuju neke festivale
mogli bi i SR najavit :icon_smile:
 
Član
nema hajra ovdje jer je vise automoto klubova nego "auta", al ubjedljivo najveci problem je "MENTALITET" u kojem svi idu u isti kos i to citiram starije osobe "svi oni sa onim brzim autima i tamnim staklima sve su to drogerasi i lopovi" meni s dlaka na ledjima digne, dalje "OMLADINA" jestel vi svjesni da danas od 200 momaka koje pitate bilo sta oko auta rece vam ima moj rodjak/komsija/ brat GOLFA 2 GTI od 400 konja, vjerujte znam, cuo vidjeo pristuan bio, a da ne govorim kako ko zeli da polozi prvo sto hoce neonke i ona "vrata sto se dizu" ja kazem LSD nije KAZE TO JE DROGA, majko draga ljudima je bacanje para ovo sto mi furamo, 90% nas svrstavaju sa narkomanima probsvjetima papcima i kretenima koji ginu svaki dan! PROMOCIJA prvo narod opismenit i rec nismo narkomani radimo posteno, ovo je ono sto nas drzi sa ulice i igle, ljubav prema limu i oktanu! hocemol popraviti scenu pokazat narodu pravit clipove bukvalno al BUKVALNO sa murijom saradnja da ne svrstavju sve sa svima pa klipove na youtube ili kao WAGENWERKS, sad sam se iznervirao...
 
Član
HONEY je napisao(la):
po svemu bi se dalo zakljuciti da nam je proso voz :D

Zna Repo koliko smo puta ja i on pricali o ovoj temi, kako god se okrene ima mogucnosti al treba se malo potruditi, prvobitno ja smatram da bi se morale vratiti one visoke klase da bi ljudi mogli doc sa svojim autima i probat malo to, probat jednom dva tri puta i naravno zagrijat ce se za ovo i ic u nize klase, ima tu sema milion treba i reklame postavit neki ni neznaju da Street race postoji, mnogi misle da je to ilegalno da ako dodu tu da ce upast murija i pohvatat sve sil. treba narodu ipricat pravu pricu o SR-u
 
Član
i o kakvoj cemo popularizaciji pricati plakati se postavljaju 2-3 dana prije utrke 90% ljudi nema pojma da se sta dogadja u vezi toga osim ove forumske ekipe
 
Eh da i ja kazem koju,ne znam dal ce bit pametna,al et da se ubacim :)

Prvo ovaj zadnji scanerov post,istina za plakate i najavu,bukvalno samo ekipa sa foruma zna za rejsove,evo ja prvi prije dvije godine kad je bio rejs kod nas u Brckom eee saznao za rejs dan prije od Esmira iz Gradacca,slucajno mi momak preko msn-a reko,nevejrovatno znaci,a zivim u Brckom jbt,u centru grada i nigdje ni jedan vid najave nisam vidio.
Ista stvar i danas,mislim da sam na bht-u jedini aktivan clan iz Brckog i kao takav uglavnom sam jedini koji je informiran kad je koji rejs,te pozivam ljude i obicno ih se najavi dvajs da ce ici,na kraju nas bude maksimlano dva,tri auta.

Dalje,necu davat nikakve prijedloge,s tim da se od svih dosadasnjih prijedloga slazem sa ovim da se treba obogatit taj hepening,samo 402 i db eventualno i styling nije nesto,Osijecani su ubacili mnostvo toga,al zato i imaju rezultate,velika posjecesnost i u svakom trenutku se nesto dogadja,nikad ti dosadno nije,dvodnevni dogadjaj,navece dopustaju i rostilj i opijanje na pisti,sto itekako pozdravljam :)

Dalje,za ubacivanje visih klasa,i to se slazem,istina jest da jednom kad se proba postajes navucen,evo uzimam prvog sebe ko primjer,uzeo sam Hondu nedavno,na proljece,vozio u Zivinicama 16 klasu,zagrizao debelo za 402 i eto sad na sljedecim Zivinicama dolazim pripremljen za 15 klasu i nadam se da cu vozit niskih 15,no o tom po tom.

Slazem se jos i sa Trizom,Skenerom,Zelom za ono potezanje na ulicanama,to je stvarno u zadnje vrijeme prava rijetkost,kad sam tek polozio svake sedmice dvije-tri trkice,a sad,pa ne sjecam se stvarno zadnjih 2-3 mjeseca da sam se i skim potegno,sem sa drugovima i to. Ne znam,ljudi aman izgubili interes,stvarno mi nejasno :S

Eto ,toliko od mene,nista pemtno kao sto rekoh,uglavnom sam se samo slagao sa odredjenim ljudima :)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
iskreno...u zivotu nisam vidio plakat ili najavu na TV-u da se neki SR odrzava....

ovaj zadnji u sarajevu tuning show je bio na hayat-u.... bar sam ja vidio jednom
i nikad nista vise :icon_rolleyes:
 
Član
ovdje ce se napisati jos 200 stranica sta bi ko uradio ali niko nista nece , čast pojedincima ostali svi cekaju da neko zavrsi , da sve neko uradi kao sto je Kalkan preuzeo sve na sebe i opet vecina dodje i kaze kako ovo ne valja ono nije imao gdje sjesti , WC je bio je 6metru nije odma pored itd.... to nam je realnost , sve neko ce drugi i onda ce ostali popljuvati i normalno da vise niko ne ide gledati, sve manje ljudi vozi ..... ne kazem da je primarno da vozimo ipak je to vise hoby ali treba i postovati kad neko nesto napravi
 
Top