Poliranje

Poliranje

MTR

Član
Onaj post o cijenama moze i da varira , sve zavisi od samog pristupa autu , neko mozda ne zahtjeva taj puni tretman , ali radom i gledanjem vozila kod nas u BiH 90 % njih je utuceno do bola i skoro svaki se mora slajfat ( brusit ) da bi se vratilo stanje fabrike .

Sto Scaner rece neko farba auto za 800 KM cijelo i da valja posao , nema sanse braco mila , pa samo baze ( boje ) treba oko 300-400 KM i laka ( dobrog ) za oko 300 KM a dje je ostalo , ono sta se najmanje racuna su ruke a one su najbitnije , dobar majstor ce uzet za SAMO lakiranje oko 1000 KM ali tad imate dobar i kvalitetan posao i garanciju na isti .

Tako isto i poliranje , u zadnjih mjesec dana mi je doslo najmanje 10 auta koja je vec neko radio/polirao za 50 KM i ja to moram popravljat , vise necu jer u prvi mah svima je skupo dat 100-200 KM za poliranje a na kraju ga to izadje skuplje jer sam imao dva slucaja gdje sam slao ljude da lakiraju haube jer su bile Beyond Repairable , znaci nema laka nikako i jos me pita moze li se to popravit pastom :icon_eek: , toliko o upucenosti .

Najdrazi su mi ovi sto imaju bijela auta pa peru Arfom radi bjeline :lol::lol: , pa oni sto skidaju pticiji izmet benzinom i spuzvicom za sudje , pa oni sto skidaju katran i smolu spahtlom zidarskom , a najdrazi su mi oni sto su pametni pa kupe lak i boju u spreju pa sami rade rubove na Golfu IV i V , pa jebo majku vozis auto od 10-15 milja i zao ti dat majstoru 100-200 KM da ti to napravi , ma bjez ba .



Franki je napisao(la):
A ime MTR treba proglasit mjernom jedinicom za znanje o poliranju.
:lol::lol::lol:

sto jel ti nesto smeta , takve kao ti napravim od po kile paste i voska :D
 

rs6

Član
Franki je napisao(la):
A ime MTR treba proglasit mjernom jedinicom za znanje o poliranju.
:lol::lol::lol:

brate, ala si neupucen, covjek INSTRUKTOR poliranja i ti se nasao nesto pricat' potrosio si u zivotu max 500grama paste


ps. vidjo' soffa pise nesto za struju ( na moj racun jer sam je pomenuo ) soffa to je bilo laicki receno ..... a ti prvo odrasti ....;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
Franki je napisao(la):
A ime MTR treba proglasit mjernom jedinicom za znanje o poliranju.
:lol::lol::lol:

covjek ima 3M-ovu licencu, vise mu nista ne treba;)

Na forumu raja od te njegove licence.
Nisu uopce problem pare, nije uopce upitno njegovo znanje.
Jedino sto je meni osobno najvise zasmetalo sto covjeku nije htio dati odgovori a zna...
Radi toga sam se sa njim skoro posvađao u zadnjih 10 tema o poliranju, jer ja nemogu preko toga preci bez obzira sto meni netreba pomoc. Forum je tu da se pomaze jedni drugima, sta netko od ima od toga sto ti imas kule i vile ;)

EDIT: @rs6- Ja jedno vi drugo. Hajd cao
 
Član
Franki je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Franki je napisao(la):
A ime MTR treba proglasit mjernom jedinicom za znanje o poliranju.
:lol::lol::lol:

covjek ima 3M-ovu licencu, vise mu nista ne treba;)

Na forumu raja od te njegove licence.
Nisu uopce problem pare, nije uopce upitno njegovo znanje.
Jedino sto je meni osobno najvise zasmetalo sto covjeku nije htio dati odgovori a zna...
Radi toga sam se sa njim skoro posvađao u zadnjih 10 tema o poliranju, jer ja nemogu preko toga preci bez obzira sto meni netreba pomoc. Forum je tu da se pomaze jedni drugima, sta netko od ima od toga sto ti imas kule i vile ;)

ja cu te odmah tu demantovat, iz prostog razloga jer nije tako kako kazes
dobro nije odgovorio,vjerovatno covjek nema vremena
daleko od toga da nece reci kako sta, dati savjet i slicno,,, meni je odrzao "predavanje" iz poliranja prvi puta kad me vidio, sjeli smo na kafu i ne mogu ti prepricat sta mi je covjek sve rekao,a znao je da cu to raditi za pare, znaci nije mu bitno sto cu ja zaradit, svejedno me je dobro dobro uputio. Treba cijeniti znanje koje ima taj covjek, jer ja sam dobio pomoc od njega, tako vjerujem i ostali
 

rs6

Član
pa brate iz prvih postova se vidi da covjek ne zna nista o poliranju, znaci bilo je dobronamjerno sto mu je receno da odveze auto nekom da mu odradi ........
 
Član
rs6 je napisao(la):
pa brate iz prvih postova se vidi da covjek ne zna nista o poliranju, znaci bilo je dobronamjerno sto mu je receno da odveze auto nekom da mu odradi ........

Joj jarane moj pa nismo djeca da pricamo te neke price....
Ima uputit covjeka na otpad da uzme stara vrata, da uzme pasti na vaganje svake po malo, da kuci sjedne i da proba sta kako ide...Necemo se zavaravat sad ;)
Znaci sto treba napisat.
Kupi stara vrata
Kupi pastu
Kupi pivu
Sjedi u hlad
Otvori pivu
Stavi vrata na stol
Kruznim pokretima lagno razmazivaj pastu
Vidi sta kako........

post 30 sec
 

MTR

Član
Franki je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Franki je napisao(la):
A ime MTR treba proglasit mjernom jedinicom za znanje o poliranju.
:lol::lol::lol:

covjek ima 3M-ovu licencu, vise mu nista ne treba;)

Na forumu raja od te njegove licence.
Nisu uopce problem pare, nije uopce upitno njegovo znanje.
Jedino sto je meni osobno najvise zasmetalo sto covjeku nije htio dati odgovori a zna...
Radi toga sam se sa njim skoro posvađao u zadnjih 10 tema o poliranju, jer ja nemogu preko toga preci bez obzira sto meni netreba pomoc. Forum je tu da se pomaze jedni drugima, sta netko od ima od toga sto ti imas kule i vile ;)

EDIT: @rs6- Ja jedno vi drugo. Hajd cao



brate mili tezak si ko foka , ne mogu ti ja na forumu objasnit sta tu sve treba i kakav materijal , da bi ja to nekome objasnio treba mi mnogo informacija posebno kad se radi o covjeku koji to prvi put radi , zasto mu dozvolit da sam sebi u grlo skace i da mora placat lakiranje necega sta je pokvario . Sonax je u ovom slucaju skup jer ce on da se sjebe trljajuci cijeli dan i sve sta je uradio ce da spadne sa 10-15 dana .Sonaxom sam ja licno radio prije 10-12 godina i tad nije valjo' .

Drugi je problem sto ti ne mozes izgleda da skontas poentu , eto procitaj post bar dva puta pa odgovori , najlakse je covjeku rec uzmi pastu tu i tu i opleti ali ja to ne radim tako , ja ako je 3M u pitanju MORAM doci i pokazati ljudima koji ga kupuju KAKO se i STA radi sa njim , da ne bi sutra neko rekao da 3M ne valja , meni je svejedno sta ce ko uzimat od koje robe i sta ce radit sa njom ali kad je 3M u pitanju tu ne dajem ni malo pardona , docu ja eto i kod tebe da ti pokazem
 
Član
rs6 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
A ime MTR treba proglasit mjernom jedinicom za znanje o poliranju.
:lol::lol::lol:

brate, ala si neupucen, covjek INSTRUKTOR poliranja i ti se nasao nesto pricat' potrosio si u zivotu max 500grama paste


ps. vidjo' soffa pise nesto za struju ( na moj racun jer sam je pomenuo ) soffa to je bilo laicki receno ..... a ti prvo odrasti ....;)

nisam vidio bogami da si pominjao struju nako mi izleti reko da se nasalim aa svako dobro zna svoj posao i cijeni i ja skidam kapu mtr sto ovako kaze ne postoje dzaba majstori sama rijec kaze majstor..i jos jednom se izvinjajem ako sam ja sta ruzno rekao...;)
 
Član
ma ja najlakse je reci TA ĆE ON MAJKETI :icon_mad:
A nevidim razloga i zasto bi netko odavao tajne svog zanata , pogotovo ako covjek zivi od toga njegova volja hoce li pomoci ili nece.
 
Član
Danas su informacije i znanje najskuplje na tzistu, tako da nema razloga da se ljutite, ja ne bih nikom nista sad rekao:lol:
MTR pokreni brate instrukcije za poliranje i naplati po casu (45min.) svakom ko hoce da nauci, danas nista nije besplatno;)
 
Član
Mislim da je MTR vec vise puta pisao na slicnim temama i ne cudi me ako nece vise da ponavlja.

Ko zeli ima pretragu pa nek pronadje sta treba.
 
Član
Ko u Sarajevu radi dobro poliranje ali da zna sta radi... Treba mi ispolirati starije auto, malo da dobije sjaja nakon puno puno godina :icon_smile: Isao bih do MTR-a ali ne zivim u Zenici, morao bih ostavljati auto na par dana vjerovatno, vracati se, opet dolaziti itd... (inace jako cijenim rad MTR clana, svaka cast ;))


Ima li neko u Sarajevu da ok radi?
 
Top